Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įvyko konferencija "Tarpinstitucinio bendradarbiavimo perspektyvos gerinant jaunimo sveikatą Klaipėdos mieste"

Konferencijoje skaitė pranešimus ir savo temas pristatė įvairių sričių darbuotojai, kurie turi glaudų ryšį su jaunimu. Konferencijos tikslas- pasitelkiant tarpžinybinį bendradarbiavimą gerinti jaunimo sveikatą Klaipėdos mieste.

Pranešimus skaitė Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė (toliau JPSPP) Dileta Tervydytė apie jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas Klaipėdos mieste, pateikdama metodines rekomendacijas kaip algoritmai turėtų veikti praktiškai kasdieniniame specialisto darbe. Analizuotas ir atvejo vadybos metodas konkrečios situacijos atveju, pabrėžiant atvejo vadybos reikalingumą bei pagrindines kliūtis, berjerus. Pristatyta ir Ankstyvosios intervencijos programa, kuri yra skirta jauniems asmenims nuo 14 metų, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką). Visi norintys jaunuoliai (arba jų atstovai) dalyvauti šioje programoje gali registruotis el.p. koordinatorius@sveikatosbiuras.lt arba tel. 8 640 93 341.

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atvirų erdvių vedėja Violeta Jokubynaitė ir metodininkas Gvidas Žaranskis pristatė gerąją praktiką atvirose jaunimo erdvėse. Klausytojai glaudžiau susipažino kam reikalingos atviros jaunimo erdvės ir kas jose vyksta. 14- 29 metų jaunimas visuomet yra laukiamas ir gali užeiti į šias erdves linksmai ir smagiai praleisti laisvalaikį ar tiesiog susirasti naujų draugų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Roma Kryževičienė pateikė pavyzdžių bei teisinių aspektų kurie yra aktualūs ir susiję su jaunimu. Policijos indėlis gerinant jaunimo sveikatą labai svarbus, ypač kovojant su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu paauglių ar jaunimo tarpe. Policijos atstovė  prevencinę veiklą vykdo vykdama ir į įvairias ugdymo įstaigas.

Klaipėdos savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Andruškevičiūtė bendradarbiauja su įvairiomis jaunimo organizacijomis ir skatina jaunuolius būti aktyviems bei veikliems. Koordinatorė inicijuoja neformalių jaunimo grupių, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų rėmimo programų ir priemonių savivaldybės teritorijoje rengimą, siekdama įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą bei skatindama jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas aktyviai įgyvendinti Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme nustatytas funkcijas.

Visuomenės sveikatos stebėsenos ir projektų skyriaus vedėja Laura Kubiliūtė pristatė mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimą, kuris vyko 2016 m. visose Lietuvos savivaldybėse. Tyrimas atliktas įgyvendinant Sveikatos apsaugos ministro įsakymą , įtvirtinantį periodinius gyvensenos tyrimus kaip visuomenės sveikatos stebėsenos elementus. Tyrimas atliktas pagal Higienos instituto parengtą ir su Sveikatos apsaugos ministerija suderintą gyvensenos tyrimų metodiką. Klaipėdos mieste tyrimą vykdė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Buvo apklausti 5, 7, 9 klasių mokiniai. Apklausoje dalyvavo 3190 mokinių.

Medicinos psichologė Neringa Jurgelionienė iš Krizinio nėštumo centro pristatė Krizinio nėštumo centro veiklą Lietuvoje. Klausytojai geriau susipažino su neplanuoto nėštumo problema, krizėmis tarp moterų, abortų prevencijos lygiais, jaunimo lytiniu ugdymu, galimas krizinio nėštumo išeitimis, aborto poveikiu moters fizinei ir psichinei sveikatai. Psichologė pateikė ir Krizinio nėštumo centro teikiamas paslaugas: socialinė- psichologinė konsultacija, ginekologo konsultacija, palaikymas, teisininko konsultacijos, tęstinės psichologo konsultacijos, saugios gyvenamosios vietos suradimas, kūdikio kraitelio suruošimas, materialinė, finansinė parama ir kt.

Ačiū visiems susirinkusiems!

Keletas akimirkų iš įvykusio renginio.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..