Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įvyko „Sveikatos plėtra“ konferencija


Lapkričio 16 d. įvyko nuotolinė Europos Sąjungos Interreg Baltijos jūros regiono programos finansuojamo projekto „Sveikatos plėtra“ (angl. „Healthy Boost“) konferencija, kurios tikslas – pristatyti projekto partnerių įgyvendintas praktikas ir sukurtas naujas priemones, skatinant bendradarbiavimą sveikatos srityje tarp įvairių sektorių.

Rygos Stradinio universiteto mokslo darbuotojai pristatė parengtą tarpsektorinio bendradarbiavimo modelį, kuris orientuotas į visų Baltijos jūros regiono gyventojų sveikatos gerinimą. Šis modelis buvo sukurtas remiantis mokslinėmis publikacijomis ir tarpsektorinio bendradarbiavimo sveikatos srityje savianalizės rezultatais (elektronines savianalizės anketas pildė savivaldybių administracijų atstovai). Miestai šio modelio veikimą išbandė praktiškai – modelis buvo diegiamas 9 projekto partnerių miestuose, įgyvendinant bandomuosius projektus: Tartu, Jelgavoje, Turku, Suvalkuose, Poznanėje, Klaipėdoje, Helsinkyje ir dviejuose Rusijos miestuose (Pskove ir Čerepovetse).

Tartu mieste buvo siekiama skatinti fizinį aktyvumą, įgyvendinant naujovę – dalykinius susitikimus vaikštant, skirtus biurų darbuotojams. Jelgavoje buvo diegiama sveikos mitybos skatinimo programa mokyklose. Pskove bus atidarytas fizinio aktyvumo centras „Mokyklos stadionas“, o Čerepovetse – įgyvendinama fizinio aktyvumo programa „0-5-30“. Turku miestas pasirinko plėtoti socialinį marketingą, kuriuo siekiama įtraukti ir įgalinti gyventojus dalyvauti priimant sprendimus dėl jų sveikatos. Suvalkuose buvo įgyvendinta ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos skatinimo programa. Poznanėje buvo tobulinamas savivaldybės administracijos ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimas. Helsinkyje buvo diegiama dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva, kuri skatina pačią bendruomenę spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo siūlant idėjas savivaldybei. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras plėtojo darnaus judumo koncepciją ir skatino gyventojų fizinį aktyvumą. Buvo pasirinktas originalus būdas siekiant padidinti gyventojų fizinį aktyvumą – pasitelktos VR technologijas: buvo sukurtas virtualus pasivažinėjimas dviračiais – treniruokliais po įvairias uostamiesčio erdves.

Projekto tikslas – prisidėti prie darnios Baltijos jūros regiono valstybių plėtros bei gyventojų sveikatos ir socialinės gerovės taikant pažangius, efektyvius ir integruotus tarpsektorinio bendradarbiavimo principus savivaldybės lygiu.

Projektas „Sveikatos plėtra“ dalinai finansuojamas iš Europos Sąjungos Interreg Baltijos jūros regiono programos 2014-2020 m. lėšų.

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.healthyboost.eu/pilots/klaipeda

Bendradarbiaujame:                   plačiau..