Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Jau vaistinėse - skiepas nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito


Jau vaistinėse - skiepas nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito


Nuo kovo 1 d. sudaryta galimybė išplėstinės praktikos vaistininkams teikti vakcinacijos nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito paslaugas. Skiepyti gyventojus gali vaistinės, turinčios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. 

Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją yra įgijusios 10 vaistinių, esančios Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose. 

Saugi paslauga

Skiepijimo nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito paslauga asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją turinčiose vaistinėse bus tokia pat saugi kaip ir vakcinuojantis kitose gydymo įstaigose, mat visur galioja tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai. Išplėstinės praktikos vaistininkas lygiai taip pat turi įvertinti gyventojo sveikatos būklę ir įsitikinti, kad ji leidžia atlikti vakcinaciją. Tik įvertinęs visas aplinkybes vaistininkas priims sprendimą – skirti vakciną ar nukreipti gydytojo konsultacijai. 

Tobulinama sistema

Registrų centras šiuo metu atlieka reikiamus patobulinimus, kad būtų užtikrintas skiepijimo įrašų pildymas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS). Tikimasi, kad patobulinimai bus baigti įdiegti šių metų balandžio mėnesį. Laikinai, kol diegiami reikiami funkcionalumai, išplėstinės praktikos vaistininkai skiepydami gyventojus gali pildyti atitinkamus iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautus popierinius dokumentus arba vakcinacijos įrašus tvarkyti savo vidinėje informacinėje sistemoje. Kai bus įdiegti minėti funkcionalumai, vakcinacijos duomenys bus suvesti ar per integracines sąsajas pateikti į ESPBI IS.

 Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..