Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Karantino reikalavimai iki birželio 30 dienos


Karantino reikalavimai iki birželio 30 dienos


Vyriausybė nutarė iki birželio 30 dienos, pratęsti šalyje karantino režimą. Taip pat nuspręsta sušvelninti karantiną nuo birželio 1 dienos. Kviečiame susipažinti su pirmąją vasaros dieną įsigaliojančiais pakeitimais.

Teigiama, kad sprendimas pratęsti karantiną dar mėnesiui gali būti paskutinis ir Vyriausybė gali tokio režimo nebepratęsti, jei Lietuvos gyventojai sparčiai skiepysis nuo COVID-19, jei žmonės aktyviai testuosis ir jei bus laikomasi karantino taisyklių.

Bendravimas ir būriavimasis

 • Privačiose ir viešose uždarose vietose leidžiami kontaktai iki 10 asmenų arba kontaktai tarp dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių. Atvirose vietose tarpusavyje bendraujančių asmenų skaičius nėra ribojamas.

 • Numatyta, kad laidotuvėse uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 50 asmenų. Kai kartu būna tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų skaičius nėra ribojamas.

Kaukių dėvėjimo tvarka.

 • Kaukių nereikia dėvėti vaikams, dalyvaujantiems vaikų stovyklose.

 • Kartu numatyta, kad kaukes atvirose erdvėse privaloma dėvėti tik tada, kai šalia yra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Galimybių pasas

 • Galimybių pasą galės gauti ir tie asmenys, kuriems ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) buvo atliktas PGR tyrimas arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktas antigeno testas ir tyrimai parodė neigiamą atsakymą.

 • Taip pat sutrumpintas terminas po vakcinavimo „Janssen“ vakcina nuo 4 iki 2 savaičių. Kitaip tariant, galimybių pasą nuo šiol galės gauti asmenys, kurie pasiskiepijo šia vakcina ir nuo vakcinacijos dienos praėjo 2 savaitės.

Keliavimas viešuoju transportu

 • Keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliariojo susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, taip pat specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais vykdomas, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Švietimas

 • Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas (išskyrus baigiamųjų klasių) bus vykdomas mišriuoju būdu (savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra daugiau kaip 200 atvejų, – periodiškai atliekant mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą dėl COVID-19 ligos) arba nuotoliniu būdu.

Kultūros įstaigos

 • Uždarose kultūros įstaigų, bibliotekų, skaityklų, muziejų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių patalpose turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų lankomas plotas vienam asmeniui (išskyrus, kai lanko tik asmenys, turintys galimybių pasą), atvirose minėtų įstaigų erdvėse netaikomas ploto vienam asmeniui ir asmenų skaičiaus ribojimas.

Judėjimas per sieną

 • Be leidimų į Lietuvą gali atvykti užsienietis, kuris yra Lietuvos piliečio ar užsieniečio, turinčio teisę gyventi Lietuvoje patvirtinantį dokumentą, sutuoktinis, asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, artimasis giminaitis (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), seneliai, vaikaičiai, broliai, seserys), įskaitant sutuoktinio arba partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjas, užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dalyvauti sutuoktinio, partnerio, artimųjų giminaičių, įskaitant sutuoktinio ar partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjo laidotuvėse, diplomatų artimųjų giminaičiai, NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantys asmenys ir juos aptarnaujančio personalo artimųjų giminaičiai.

Savivaldybės

 • Papildytas savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašas, į jį įtraukiant Biržų rajono, Elektrėnų, Jurbarko rajono, Klaipėdos rajono, Kupiškio rajono, Pakruojo rajono, Šiaulių rajono savivaldybes.

Vaizdinė medžiaga: 1; 2 ir 3.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..