Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kas yra epidemiologiniai tyrimai?


Kas yra epidemiologiniai tyrimai?


Atsekti, kaip žmogus užsikrėtė koronavirusu, nustatyti žmones, kurie turėjo didelės rizikos kontaktą, juos informuoti ir kuo greičiau izoliuoti tam, kad būtų nukirsta infekcijos plitimo grandinė, – toks yra  epidemiologinių tyrimų tikslas. Šiuo metu informacijos sraute pasimesti itin lengva, todėl siekiama kad žmones pasiektų aiški, paprasta informacija.

Tam, kad būtų paprasčiau suprasti, kaip viskas vyksta, iniciatyvos „Įveiksime kartu“, jungiančios socialiai atsakingą verslą, padedantį NVSC, sumanytojai sukūrė filmuką, kuriame pateikiama dešimt pagrindinių epidemiologinės diagnostikos žingsnių.

Vaizdinė medžiaga greitam susipažinimui: https://www.youtube.com/watch?v=A-9hpPzANX8&feature=emb_logo  

Kas yra epidemiologiniai tyrimai?

  • Kai žmogus atlieka testą SARS-CoV-2 nustatymui, jis gauna atsakymą e-sveikata portale. Testo rezultatai sistemoje gali atsirasti po 12 valandų, tačiau kai kuriais atvejais tenka palaukti 72 valandas ar daugiau.

  • Jei atsakymas teigiamas ir NVSC turi susirgusio žmogaus kontaktinę informaciją, per 24-48 val. su juo telefonu susisiekia NVSC specialistai

  • Susisiekti su sergančiaisiais jiems padeda Lietuvos kariuomenės atstovai, visuomenės sveikatos biurų bei verslo iniciatyvos „Įveiksime kartu“ darbuotojai.

  • Skambučio metu suteikiama informaciją apie izoliaciją bei tolimesnius veiksmus, o svarbiausia – išsiaiškinama, kur žmogus galėjo užsikrėsti ir su kokiais asmenimis turėjo sąlytį. Šių asmenų sąrašas perduodamas SMS žinučių rengimui

  • Sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys gauna SMS žinutes, kurių siuntėjas yra NVSC. Po 24 val. jiems skambina automatinis robotas ir informuoja apie privalomą izoliaciją

  • SMS žinutėse pateikiama informacija apie izoliacijos laikotarpį bei nuoroda į anketą

  • Užpildydamas anketą, sąlytį turėjęs asmuo nurodo, ar jo izoliacijos vieta atitinka sąlygas, ar sutinka atlikti testą, ar jam reikalingas nedarbingumo pažymėjimas.

  • Sąlytį turėjęs asmuo testuojamas kuo skubiau (NVSC žmogų registruoja testui, jei jis pildydamas anketą duoda sutikimą).

  • Izoliacija taikoma 14 dienų po paskutinio turėto sąlyčio (įskaitant paskutinę sąlyčio dieną) su užsikrėtusiu asmeniu, nepaisant neigiamo testo rezultato

  • Sąlytį turėjusių asmenų stebėseną atlieka atsakingi pareigūnai.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Nuotrauka: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..