Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Keičiasi izoliacijos išimčių pritaikymo tvarka keliautojams


Keičiasi izoliacijos išimčių pritaikymo tvarka keliautojams


Informuojama, kad nuo pirmadienio įsigaliojus reikalavimų pakeitimams, asmenys, atvykstantys į Lietuvą, dėl izoliacijos išimčių taikymo nebeprivalės kreiptis į NVSC, tačiau izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus turėti bus būtina. 

Nuo pirmadienio (balandžio 26 d.) į Lietuvą atvykstantys asmenys apie tai, kad jie turi teisę į konkrečią išimtį, galės patys pažymėti elektroninėje anketoje.

Galiojančios taisyklės

  • Karantino metu atvykus į Lietuvą oro ar jūrų uoste patikrą atliekantiems pareigūnams privaloma pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad užpildyta elektroninė anketa, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą bei  izoliuotis 10 dienų.
  • Pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas izoliacijos taisykles, yra taikomos išimtys, kada izoliacija netaikoma. Išimčių sąrašą galima rasti čia.

Svarbu

Nors pritaikant izoliacijos išimtį dokumentų pateikti nebebus prašoma, tačiau juos turėti yra būtina. NVSC specialistai, vykdantys patikrą pateikimo į šalį vietose ir policijos pareigūnai, vykdantys izoliacijoje esančių asmenų patikrinimus, gali jų pareikalauti. Taip pat primename, kad taikant izoliacijos išimtį, dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, turėti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje e.sveikata.lt.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..