Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdoje bus pradedami skiepyti vyresnio amžiaus žmonės


Klaipėdoje bus pradedami skiepyti vyresnio amžiaus žmonės


Pranešame, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdos mieste nuo 2021-02-22 pradedama plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 80 metų ir vyresniems asmenims. 

Vakcinacijos tvarka

Kol kokybiškai ir pilnai neveikia LR sveikatos apsaugos ministerijos rengiama centralizuota IPR sistema pacientų skiepijimo registravimuisi ir pacientas dar neturi galimybės pats užsiregistruoti COVID-19 skiepui, tai Klaipėdos mieste numatoma tokia senjorų (1.13.1.) vakcinavimo tvarka:

  • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (80 m. ir vyresniais) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.

  • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai!

  • Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.
  • Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų, bet po skiepo gali būti šalutinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Kitos vakcinacijos grupės

  • 1.9asmenys, sergantys remisijos nepasiekusia onkologine liga ir kuriems taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas (imunoterapija, taikinių terapija, chemoterapija, hormonoterapija, spindulinė terapija, chirurginis gydymas ir kt.) arba persirgę onkologine liga ir aktyviai stebimi, kai po aktyvaus priešvėžinio gydymo pabaigos yra praėję ne daugiau kaip 24 mėn. (išskyrus nurodytus šio įsakymo 1.1.4.3 papunktyje);

  • 1.10 asmenys, sergantys žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga.

Šių asmenų vakcinacija vykdoma VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dėl 1.9 prioriteto pacientų vakcinacijos reikia kontaktuoti su ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinika (tel. 846 396586),

dėl 1.10 prioriteto – su ligoninės AIDS Centru (tel. 846 396608).

Su vakcinacijos nutarimu galite susipažint čia. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.klaipeda.lt/lt

Nuotrauka: https://www.freepik.com/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..