Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdoje kasdien dvi valandas "gyva eilė" vakcinacijai


Klaipėdoje kasdien dvi valandas "gyva eilė" vakcinacijai


Nuo pirmadienio, birželio 14 d., Klaipėdos vakcinacijos centre (Kretingos g. 36) skiepytis nuo COVID-19 bus galima ir be išankstinės registracijos. Laikas nuo 13 iki 15 val. kasdien bus skiriamas „gyvai eilei“. Gyventojai, nepageidaujantys registruotis iš anksto, šiuo laiku galės atvykti bet kurią dieną, įskaitant savaitgalį, ir pasiskiepyti. Reikia turėti tik asmens dokumentą. Laukiami visi, kuriems ne mažiau kaip 16 metų.

„Girdime gyventojų pastebėjimus, kad ne visiems patogu registruotis iš anksto ir atvykti nustatytą dieną konkrečiu laiku. Tad tiems, kurie nori laisviau planuoti savo dienotvarkę, kasdien siūlysime po dvi valandas, per kurias medikai lauks visų, kuriems registruotis nepatogu. Kviečiame nedelsti, vakcinuotis ir saugiai džiaugtis vasara“, – kviečia Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.  

Atvykus be registracijos, taip pat kaip ir registruojantis iš anksto, bus galima rinktis bet kurią vakciną, tuo metu turimą Vakcinacijos centre (18 metų neturintys gyventojai gali būti skiepijami tik Comirnaty (Pfizer) vakcina, visi vyresni nei 18 metų gyventojai gali rinktis iš visų turimų vakcinų).

Tie, kurie skiepui yra užsiregistravę iš anksto, bus priimti nustatytu laiku. Vakcinacijos centras planuoja medikų darbą taip, kad nei atvykusiems be registracijos, nei tuo labiau užsiregistravusiems iš anksto, laukti ilgose eilėse nereikėtų.

Tuo metu tie gyventojai, kurie nori atvykti pasirinktu konkrečiu laiku, ir toliau kviečiami registruotis internetu tinklapyje www.koronastop.lt arba telefonu Karštosios linijos numeriu 1808. Šiuo metu skiepui gali registruotis visi gyventojai nuo 16 metų amžiaus. Registruotis reikia tik pirmai vakcinos dozei. Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus.

Pasiskiepiję gyventojai, praėjus numatytam laikui po vakcinos, gali gauti galimybių pasą, su kuriuo galima laisviau naudotis įvairiomis paslaugomis. Galimybių pasą parsisiųsti galima iš svetainės gpasas.lt. Galimybių pasą taip pat gali gauti COVID-19 persirgę arba neigiamą testo rezultatą turintys asmenys. Daugiau informacijos čia: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija.

Be to, Europos Sąjungoje bei Šengeno erdvės valstybėse nuo liepos 1 d. veiks ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris leis paprasčiau kirsti valstybių sienas ir apsistojus kitoje šalyje pasinaudoti numatytomis laisvesnėmis priemonėmis. Lietuva viena iš pirmųjų jau suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti šiuo pažymėjimu. Kaip skelbė SAM, pirmieji 300 tūkst. pažymėjimų e.sveikata platformoje jau buvo sugeneruoti šios savaitės pradžioje, toliau darbai vyksta etapais. Numatoma, kad visa informacija apie vakcinuotus, persirgusius ar tyrimus atlikusius asmenis bus sukelta per dvi savaites. Daugiau informacijos čia: SAM informacija

Informacijos šaltinis: https://www.klaipeda.lt/lt

Nuotrauka: https://www.freepik.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..