Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ypatumai


Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ypatumai


 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Atlikus 2021 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos tikrinimų duomenų analizę, paaiškėjo, kad dažniausiai vaikai sirgo kvėpavimo, akių bei virškinimo sistemos ligomis.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog 90,5 proc. vaikų ugdymo veikloje gali dalyvauti be apribojimų. Dažniausiai jauniesiems klaipėdiečiams diagnozuojamos kvėpavimo (64 iš 1000 vaikų), akių (55 iš 1000 vaikų) bei virškinimo sistemos ligos (37 iš 1000 vaikų).

Remiantis 2021 m. profilaktiniais dantų ir žandikaulių patikrinimų duomenimis, nustatyta, kad vaikams augant didėja ėduonies paplitimas. Tokia pati tendencija stebima ir su sąkandžio patologijų paplitimu. Ėduonies intensyvumas yra vienas reikšmingiausių rodiklių kalbant apie burnos sveikatą, jam išreikšti naudojamas KPI indeksas, rodantis K – kariozinių, P – plombuotų ir I – dėl karieso išrautų dantų skaičiųKlaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų šis indeksas 1–3 m. amžius grupėje yra labai žemas, 4–5 m. – žemas, 6–7 m. – vidutinis.

Su antsvorio problemomis susiduria 6,4 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų, o 3 proc. yra nutukę. Didžiausia tokių vaikų dalis buvo priešmokyklinėse ugdymo grupėse. Lyginant su praėjusiais metais, per didelį kūno svorį turinčių vaikų dalis išliko nepakitusi.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.

 


Bendradarbiaujame:                   plačiau..