Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kokiomis aplinkybėmis galima palikti izoliacijos vietą?

 

Kokiomis aplinkybėmis galima palikti izoliacijos vietą?


Specialistai primena, kad izoliacijoje esantys asmenys privalo laikytis nustatytų izoliacijos taisyklių – nepalikti izoliavimo vietos, nepriiminėti svečių, jeigu izoliuojamasi namuose, kur gyvena kiti šeimos nariai, izoliuotis atskirame kambaryje, apriboti naudojimąsi bendromis erdvėmis, vengti tiesioginio sąlyčio su kitais asmenimis.

Norint pakeisti izoliacijos vietą visi izoliuoti asmenys – tiek gavę teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, tiek sąlytį su sergančiuoju turėję, tiek grįžę iš užsienio, privalo kreiptis į NVSC ir gauti leidimą. Reikėtų nepamiršti pagrindinio izoliacijos tikslo – užkirsti kelią galimam viruso plitimui.
Pasitaikančios klaidos

  • Kartais klaidingai suprantama izoliacijos vietos pakeitimo sąvoka ir prašoma suteikti tokį leidimą, norint nuvykti kelioms valandoms, pavyzdžiui, į sodą atlikti darbų, o po to vėl grįžti į buvusią vietą. 

Atkreipiame dėmesį, kad tokiais atvejais nelaikoma, kad asmuo keičia izoliacijos vietą. Izoliacijos vietos pakeitimu laikytina situacija, kai asmuo iš vienos gyvenamosios vietos persikelia į kitą ir ten pasilieka likusiam izoliacijos laikotarpiui.
Suprantama, kad žmonėms izoliacijos metu iškyla įvairių poreikių, šeimyninių bei buitinių reikalų, dėl kurių gali prireikti važiuoti į sodą, sodybą ar kitą vietą. Todėl prašant leidimo pakeisti izoliacijos vietą reikėtų įvertinti, ar tai tikrai yra būtina ir ar vykdamas bei nuvykęs į kitą vietą asmuo nepažeis izoliacijos reikalavimų, t. y. nesukels pavojaus kitiems asmenims.  

Izoliacijos taisyklės

  • Teisės aktai, nustatantys izoliacijos taisykles bei izoliacijos vietos keitimo reikalavimus, neapibrėžia, kiek kartų izoliacijos laikotarpiu asmuo gali kreiptis tokio leidimo, taip pat nenurodo, kad tai gali būti daroma tik vieną kartą. Tačiau specialistai pabrėžia, kad esant tokiai sudėtingai ir įtemptai epidemiologinei situacijai šalyje reikėtų atsakingai vertinti taikomas epidemijos valdymo priemones ir nepiktnaudžiauti jomis.

  • Didėjant sergamumui NVSC specialistai kasdien sulaukia vis daugiau prašymų pakeisti izoliacijos vietą. Visi šie prašymai įvertinami, izoliacijos vietos adresas keičiamas informacinėje sistemoje, asmenys informuojami apie suteiktą leidimą. Atkreipiame dėmesį, kad vykti į kitą izoliacijos vietą galima tik sulaukus informacijos iš NVSC apie suteiktą leidimą, o leidimas suteikia teisę tik nuvykti į kitą izoliacijos vietą.

Primename, kad:

  • Yra nustatyti atvejai, kai izoliacijos vietą palikti galima be NVSC leidimo ar informavimo. Juos galima rasti čia.

  • Asmenys, grįžę iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės (pagal paveiktų šalių sąrašą), palikdami izoliacijos vietą dėl šių nustatytų priežasčių turi pranešti NVSC užpildydami pranešimo formą.

  • Išvykti iš Lietuvos nesibaigus izoliacijos terminui, kai vykstama į šalį, kurioje asmuo gyvena, dirba, ar kurioje jam bus teikiama sveikatos paslauga, galima iš anksto pranešus apie tai NVSC (užpildant šią pranešimo formą).

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..