Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kviečiame dalyvauti tyrime apie COVID-19


Kviečiame dalyvauti tyrime apie COVID-19


Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą. Taip tikimasi nustatyti tuos genus, kurie apsaugo nuo COVID-19 infekcijos arba, priešingai – lemia sunkią ligą.

Plačiau apie tyrimą

Vertinama, kad šio tyrimo metu gauta informacija padės sukurti veiksmingą gydymą, leis nuspėti, kokio sunkumo liga sirgs užsikrėtęs asmuo ir kokio gydymo tokiam ligoniui prireiks, taip pat – nuspėti viruso plitimą ir tokiu būdu sustabdyti infekciją iki jai išplintant didelėje teritorijoje.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento, kuris taip pat prisideda prie šio tyrimo, direktorės Rolandos Lingienės, siekiant plėsti žinias apie koronavirusinę infekciją, itin reikšmingas tampa tų žmonių, kurie su infekcija susidūrė, indėlis.

„Kviečiame tyrime dalyvauti visus, kurie persirgo COVID-19 liga, taip pat tuos, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį, bet nesusirgo. Taip itin paprastai galite prisidėti prie didelių mokslo laimėjimų. Kai kam tai gali reikšti šansą gyventi, tad ta valanda gydymo įstaigoje ir viso labo keturi mėgintuvėliai kraujo yra tai, ką dėl itin svarbių tikslų, neabejoju, galima padaryti“, – sako R. Lingienė.

Numatyta, kad biomedicininiame tyrime dalyvausiančiam žmogui reikės atlikti itin paprastas procedūras – pasirašyti informuoto asmens sutikimo formą, užpildyti klausimyną apie sveikatą, tuomet iš venos asmeniui bus paimami keturi kraujo mėgintuvėliai. Visos šios procedūros užtruks mažiau nei valandą.

Žmogus turės atvykti į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą (tel.: +3705 275 2594, Santariškių g. 14, Vilnius) tyrimo procedūroms.

Šiam tikslui pasiekti labai svarbi didelė tiriamųjų imtis, kuri bus renkama iki šių metų rugpjūčio mėnesio.

Biomedicininį tyrimą vykdo Vilniaus universitetas ir VUL Santaros klinikos bendradarbiaujant su Suomijos Molekulinės medicinos institutu dalyvaudami tarptautinėje iniciatyvoje „COVID-19 Host Genetics Initiative“.

Į biomedicininį tyrimą kviečiami asmenys, serantys / persirgę COVID-19 infekcija, bei asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiu COVID-19, tačiau nesusirgę COVID-19 infekcija. Norinčius dalyvauti raginami kreiptis tel. +37052752594 arba el. paštu: covid19.lt@santa.lt.

Kas yra biomedicininis tyrimas?

Biomedicininis tyrimas – tai medicinos mokslų hipotezių patikrinimas mokslo tiriamaisiais metodais, kuriuo siekiama plėtoti mokslo žinias apie žmogaus sveikatą, ligas, jų diagnostiką, gydymą ar profilaktiką.

Biomedicininio tyrimo metu žmogaus biologinė medžiaga panaudojama ne paciento gydymui, profilaktikai ar slaugai, bet mokslinio tyrimo tikslais.

Savanorių dalyvavimas biomedicininiame tyrime – tai jų įnašas į mokslo pažangą.

COVID-19_LT tyrimo tikslas – gauti naujų medicinos mokslo žinių, kurios ateityje padėtų gydyti SARS-CoV-2 viruso sukeltą COVID-19 infekciją kitiems pacientams.

Jūs galėsite dalyvauti tyrime, jei atitiksite šiuos kriterijus:

Buvote užsikrėtę SARS-CoV-2 virusu ir sirgote COVID-19 infekcija arba prasirgote besimptome ligos forma;

 1. Turėjote artimą sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 infekcija;

 2. Pasirašysite informuoto asmens sutikimo formą.

Kokie bus mano įsipareigojimai?

Atliekant šį tyrimą pakviesime Jus vieną kartą atvykti į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą (tel.: +3705 275 2594, Santariškių g. 14, Vilnius) tyrimo procedūroms.

Tyrimo procedūros

 • Informuoto asmens sutiko formos pasirašymas

 • Klausimyno apie Jūsų sveikatą užpildymas.

 • Keturių kraujo mėgintuvėlių paėmimas iš venos. Vaikams 3 mėgintuvėliai.

 • Visos šios procedūros bendrai užtruks ne daugiau nei 45-60 min.

Kas gali dalyvauti tyrime?

Tinkate dalyvauti šiame tyrime, jei atitinkate šiuos kriterijus:

 • esate nuo 0 iki 99 metų;

 • sirgote COVID-19 infekcija;

 • buvote užsikrėtęs SARS-CoV-2 virusu, bet nejutote jokių ligos simptomų;

 • turėjote artimą sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 infekcija.

Ką daryti, jei vis tiek turiu klausimų?

Nedvejodami užduokite klausimus tyrimo gydytojui ar kitam tyrimo personalui.

 • Tel.: +3705 275 2594

 • covid19.lt@santa.lt

 • ligita.jancoriene@santa.lt

 • violeta.mikstiene@mf.vu.lt

 • algirdas.utkus@mf.vu.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..