Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Liepos 1-ąją baigiasi karantinas, tačiau išlieka ekstremali situacija


Liepos 1-ąją baigiasi karantinas, tačiau išlieka ekstremali situacija


Liepos 1-ąją šalyje baigsis nuo praėjusių metų lapkričio galiojantis karantinas, tačiau ir toliau lieka galioti ekstremali situacija. Taip pat veiks ir Galimybių pasas.

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (toliau VESK) dar praėjusią savaitę nutarė siūlyti Vyriausybei nebepratęsti karantino, o šalyje palikti galioti valstybės lygio ekstremalią situaciją.

VESK pastebėjo, kad nors sergamumo COVID-19 situacija šalyje gerėja, rizika vis dar išlieka, ypatingai turint omenyje pradėjusią plisti koronaviruso Delta atmainą.

Ekstremalios situacijos taisyklės verslui ir pramogoms

 • Numatoma, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įmonėse, laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų. Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.

 • Vyriausybės sprendimu lieka galioti reikalavimas dalyvius renginiuose registruoti platinant bilietus iš anksto internetu. Jau anksčiau nutarta, kad atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose dalyvių, turinčių galimybių pasus, skaičius neribojamas. Uždarose erdvėse gali būti užpildoma ne daugiu nei 75 proc. sėdimų vietų.

 • Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, atitinkantys šiuos kriterijus: ​​

 1. Praėjus savaitei po antrojo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos skiepo.

 2. Praėjus dviem savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos.

 3. Praėjus keturioms savaitėms po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės (praėjus ne daugiau nei 13 savaičių po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės asmuo privalo gauti antrąją dozę).

 4. Po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės.

 5. Persirgus COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu. Nuo neigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų.

 6. Turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu; praėjus dviem savaitėms nuo bet kurios iš minėtų vakcinų vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu; Asmuo yra jaunesnis nei 16 metų amžiaus.

Ekstremalios situacijos taisyklės švietimui

 • Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos, neformalusis suaugusiųjų švietimas bei švietimo pagalba vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

 • Tas pats galioja ir neformaliajam vaikų švietimui. Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, turintys imunitetą ar neigiamą COVID-19 testą.

Galimybių pasas

Numatoma, kad galiojant ekstremaliai situacijai, toliau veiks ir Galimybių pasas.

 • Jis bus naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai bei dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, pavyzdžiui, festivaliuose, koncertuose, kituose masiniuose susibūrimuose.

 • Taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Kaip nurodo VESK, to reikia, nes epideminė grėsmė renginiuose išlieka didelė.

Kiti reikalavimai

 • Kertant valstybių sienas išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos patvirtinančius dokumentus arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą. Kalbant apie atvykimą į Lietuvą ir išvykimą iš jos, visos karantino nuostatos yra perkeliamos į ekstremalią situaciją, naujovių dėl to nėra.

 • Taip pat lieka rekomendacija uždarose patalpose dėvėti apsaugines nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ir kt.

 • Paramos priemonės verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, bus taikomos taip, kaip ir iki šiol.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: www.lrt.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..