Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

,,Mažinkime savižudybes, veikdami kartu" akimirkos

Statistiniai duomenys rodo, kad per paskutinius metus savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo ~9 proc., tačiau Lietuva vis dar yra viena iš pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių pasaulyje. Per 2017 metus nusižudė 25 klaipėdiečiai, apskrityje - 56 (įskaitant Klaipėdą) žmonės, o visoje Lietuvoje - net 748 asmenys. Pastebima, kad savižudybių tendencijos vyrų imtyje išlieka didesnės lyginant su moterimis. Daugiausiai nusižudžiusiųjų yra darbingo amžiaus žmonės.
Kasmet, rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Jos metu į dviračių žygius susiburia milijonai žmonių visame pasaulyje. Prie šios tradicijos minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną įgyvendinimo jau eilę metų prisideda ir Klaipėdos mistas. Taigi šį pirmadienį į dviračių žygį nuo Meridiano iki Klaipėdos universiteto botanikos sodo susibūrė daugiau nei 30 klaipėdiečių.
Žygio šūkis - ,,Mažinkime savižudybes, veikdami kartu". Juo norima atkreipti dėmesį į tai, kad būdami skirtingi, skirtingų profesijų profesionalai, savanoriai ir tiesiog bendruomenės nariai, savižudybės grėsmę patiriantys, nusižudžiusiųjų artimieji - visi, galime prisidėti, prie savižudybių skaičiaus mažėjimo kalbėdami, diskutuodami tarpusavyje, išklausydami ir išgirsdami vieni kitus.
Poros gidžių vedamas dviračių žygis vingiavo vaizdinga Danės upės krantine, tačiau viso dviračio žygio ir ekskursijos metu svarbausius akcentus sudėjo Jaunimo linijos savanoriai užduodami itin svarbius, problemos mastą, paplitimą padedančius suvokti klausimus bei visų žygio dalyvių pokalbis botanikos sode. Čia pasitikrinome savo žinias (ar žinome, kaip atpažinti savižudybės ženklus), aptarėme vis dar gajas baimes ir stigmas savižudybių tema (kalbėti apie savižudybes nevengiant termino ,,savižudybė" ar kreipiantis pagalbos į specialistus), taip pat buvo dalinamasi mintimis ir jausmais kilusiais žygio metu ir pan.
Džiaugiamės, kad yra žmonių, kuriems rūpi savižudybių problema ir dėkojame visiems buvusiems kartu. Dėkojame už pakalbą organizuojant renginį Jaunimo linijai bei svetingai mus priėmusiam Klaipėdos universiteto Botanikos sodui.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..