Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Nemokama rūkymo metimo programa

Rūkote ar rūko Jūsų artimieji, draugai, pažįstami? Vadinasi, šis pranešimas kaip tik Jums. Spalio 15–19 d. nuo 1730 val. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia Jus ir Jūsų rūkančius pažįstamus dalyvauti nemokamoje 5 dienų rūkymo metimo programoje ,,Kvėpuok laisvai“
Šios programos idėja gimė dar 1959 metais. Programa yra patvirtinta PSO ir vykdoma daugelyje pasaulio šalių. Manoma, kad pagal šią programą rūkyti metė 20 mln. žmonių iš viso pasaulio.
Metant rūkyti yra itin svarbu stiprus pasiryžimas ir motyvacija. Jei abejojate, ar registruotis į šią programą, įvardinkite sau, kokia Jums bus iš to nauda, ir apie savo apsisprendimą mesti rūkyti praneškite kiek įmanoma daugiau savo aplinkos žmonių. 

,,Žmonės, metę rūkyti iki 50 metų, dvigubai sumažina riziką mirti nuo rūkymo sukeliamų ligų per ateinančius 15 metų, lyginant su toliau rūkančiaisiais." (cit.nerukysiu.lt, 2018)

Neretai pasitaiko, kad mesti rūkyti pavyksta ne iš karto. Dažna to priežastimi tampa žinių, kaip tai daryti, ir palaikymo trūkumas, dėl to atėję į programą ,,Kvėpuok laisvai“ įgysite ne tik teorinių žinių, bet gausite ir praktinių patarimų (pvz., kaip įveikti abstinenciją), bendrausite su kitais rūkyti metančiais asmenimis, dalinsitės patirtimis ir pan. Į šią programą kviečiame atsivesti ir savo artimąjį, kuris Jūsų rūkymo metimo laikotarpiu galėtų būti šalia Jūsų, matyti Jūsų pokyčius bei Jus palaikytų.
Programą Klaipėdoje veda didelę teorinę bei praktinę organizavimo bei pagalbos metantiems rūkyti teikimo patirtį sukaupęs pastorius, šeimos ugdymo konsultantas Gintaras Nekis.
Iki programos pradžios rekomenduojame aplankyti internetinę svetainę www.nerukysiu.lt, kurioje galėsite pasitikrinti, ar esate priklausomi nuo nikotino, ir rasite daug kitos naudingos informacijos norint mesti rūkyti ar tai darant, taip pat rasite naudingos informacijos rūkančių artimiesiems.
Jei stinga motyvacijos ir kyla daug abejonių, ar tikrai norite ir esate pasiruošę mesti rūkyti, užsiregistruokite konsultacijai Priklausomybių konsultaciniame punkte, veikiančiame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure, tel.: 8 685 354 26.

Dalyvių registracija:

  • Tel .: (8 46) 311423/ Mob. Tel.: 864093348
  • ​El.paštu: ausra@sveikatosbiuras.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..