Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Nugaros skausmai

Kiekvieną dieną mes vis mažiau ir mažiau judame, tampame pasyvesni. Dažniau renkamės automobilį, autobusą, o ne ėjimą pėsčiomis. Nors kolegos kabinetas šalia, dažniausiai skambiname ir nesivarginame nueiti  iki jo... Pavyzdžiui ir pasyvumo veiksmus galėčiau vardinti ir vardinti, bet svarbiausia yra tai, kokią nenaudą mums duoda pasyvumas...

Nugaros skausmai viena iš dažniausiai girdimų sveikatos problemų.  Jomis skundžiasi ne tik darbingo ar vyresnio amžiaus asmenys, bet ir jaunesni.

Kas sukelia skausmą? Dažniausiai pasitaikiusi skausmo sukėlimo priežastis – netaisyklinga laikysena. Iš kur ta netaisyklinga laikysena? Moterims gan dažnai ji atsiranda nuo sunkio rankinės, kurią nešioja ant vieno peties. Netaisyklinga sėdėjimo, stovėjimo pozicija. Per mažo fizinio aktyvumo, netinkamos avalynės ir pan.

Ką daryti, kad pagerinti laikyseną bei sumažinti skausmus? Pirmiausia siūlytume pradėti mankštintis. Nebūtina lankytis sporto klubuose, užtenka fizinio aktyvumo ir namų, lauko sąlygomis. Ir darbo ar namų kėdę pakeisti į didelį kamuolį. Šis kamuolys yra gerai tuo, kad sėdint ant jo prarandame stabilią atramą ir nuolat esame verčiami ieškoti jos. Dėl to pradeda dirbti gilieji raumenys, kurie buvo “užmigę”. Taip yra atrandama patogi ir taisyklinga sėdėjimo padėtis.

Kaip pasirinkti tinkamą kamuolį sau? Atsisėdus ant jo turi būti 90 laipsnių kampas kelio sąnaryje bei klubo sąnaryje.

O kad būtų dar didesnė nauda iš kamuolio, prikabinu jums youtube.com kanalo nuorodą į treniruotę su šiuo kamuoliu:

https://www.youtube.com/watch?v=ChRgTA2toC0

Norite fiziškai aktyviau gyventi, bet nežinote nuo ko pradėti? Galite kreiptis. Sudarinėjame fizinio aktyvumo planus bei konsultuojame šia tema NEMOKAMAI.

Nuotrauka iš www.freepik.com

 

JPSPP koordinatorė,

Laura Kriščiūnaitė

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..