Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pakartotinas kvietimas vakcinacijai


Pakartotinas kvietimas vakcinacijai


Informuojame, kad vadovaujantis pakeistu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-2997 patvirtintu Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašu (nauja redakcija įsigaliojo 2021-03-19), asmenys, nesiregistravę (nepageidavę būti registruoti) skiepytis dėl to, kad pageidavo vakcinos, kurios gydymo įstaiga tuo metu neturėjo, arba neatvykę skiepytis paskirtu laiku, gali iš naujo registruotis arba būti užregistruoti skiepytis.

Todėl nuo 2021-03-22 asmenys, priklausantys prioritetinei senjorų grupei (65 m. ir vyresni), kviečiami iš naujo priimti sprendimą dėl skiepijimosi ir registruotis vakcinuotis nuo COVID-19 ligos pasirinkta norima vakcinos rūšimi.

Vakcinacijos eiga

  • Per artimiausias dienas telefonu su asmeniu (65 m. ir vyresni) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo ir norimos vakcinos rūšies. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą pasirinkta vakcinos rūšimi ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.
  • Senjorai gali ir patys (ar su artimųjų pagalba) susisiekti su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, prie kurios yra prisirašę, ir registruotis skiepui, įvardindami norimą vakcinos rūšį. Gydymo įstaigos darbuotojas asmenį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą pasirinkta vakcinos rūšimi ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai!

  • Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.
  • Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų, bet po skiepo gali būti šalutinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Toliau tęsiama ir asmenų, kurie negali atvykti vakcinuotis į skiepijančias įstaigas (nevaikštantys, dėl neįgalumo ir kt.), vakcinacija šių asmenų namuose.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.klaipeda.lt/lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..