Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pasaulinę širdies dieną paminėkime mindami dviratį

Šių metų Pasaulinės širdies dienos šūkis: „Tegu širdis sujungia!“. Tikėtina, kad toks šūkis yra pasirinktas neatsitiktinai, o dėl pasaulį užvaldžiusios Covid-19 pandemijos. Ši pandemija sukėlė nerimą, turbūt, viso pasaulio žmonėms, o ypatingai daug baimės 520 milijonų, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Kadangi šiems žmonėms didesnė rizika susirgti sunkiomis infekcijos formomis, daugelis iš jų bijojo tiek planinių, tiek skubios pagalbos reikalaujančių vizitų pas gydytoją, buvo izoliuoti nuo šeimos ir draugų. Tačiau širdyse mums brangūs žmonės visada kartu ir to negali pakeisti net jokia pasaulinė pandemija.


Kiekvienais metais Lietuvoje minima Pasaulinės širdies diena. Šia proga Lietuvos širdies asociacija organizuoja įvarius renginius, šiais metais Klaipėdoje vyks dviračių žygis:

  • Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, rugsėjo 26 d., sekmadienį, 11 val. visi, ne tik medikai, bet ir sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai kviečiami prisijungti ir dalyvauti dviračių žygyje.
  • Jo startas 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės. Dviračių kolona judės dviračių takais iki Karklės. Finišavusiųjų Karklės paplūdimyje prie „Žiogelio“ stovyklavietės laukia Klaipėdos jūrininkų ligoninės kineziterapeutų parengta mankšta, stiprinanti širdį, o po to – sveikas piknikas ir pašnekesiai apie sveikatą.

 

 

Straipsnį parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Vitalija Mikutytė

 


 

Straipsnis parengtas remiantis Lietuvos širdies asociacijos informacija skirta Pasaulinei širdies dienai.

Iliustracijos:

  • https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..