Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pasitikėjimo linija - praneškite apie vakcinavimo proceso pažeidimus


Pasitikėjimo linija - praneškite apie vakcinavimo proceso pažeidimus


Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau SAM) įkurta pasitikėjimo linija, kurioje bus galima pranešti dėl skiepijimo COVID-19 vakcina prioriteto eilės pažeidimo. Pranešti apie pažeidimus bus galima paskambinus numeriu 8 800 66 004, išklausius meniu ir paspaudus „1“.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys griežtai pasmerkė tuos, kurie meta šešėlį visam skiepijimo procesui. „Šioje srityje būtinas maksimalus skaidrumas ir viešumas, tačiau kontrolės procesai neturi trukdyti skiepijimo greičiui ir kainuoti daugiau nei galutinis rezultatas“, – teigė ministras.

Kam skirta linija?

  • pranešti apie korupcijos atvejį;
  • mobingą darbe;
  • skambinti kitais aktualiais sveikatos priežiūros klausimais. 

Kontrolė

Be minėtosios pasitikėjimo linijos, SAM iniciatyva pradeda veikti ir kiti kontrolės procesai, siekiant užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui. 

  • Nuo šiol gydymo įstaigų sudaromuose skiepijamų asmenų sąrašuose bus ne tik asmens duomenys, bet ir nurodomas kriterijus, kuriuo remiantis asmuo atitinka skiepijimo prioritetą.

  • Sąrašas turės būti patvirtintas gydymo įstaigos vadovo, o su minėtu sąrašu turės būti supažindinti darbuotojų atstovai. 

  • Skiepijimo vakcina pagal prioritetus kontrolę vykdys Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Naująją tvarką reglamentuojantį sveikatos apsaugos ministro įsakymą rasite čia.

Papildomos priemonės

SAM inicijuoja antikorupcinio skiepijimo COVID-19 vakcina organizavimo proceso vertinimą. Šiuo klausimu bendradarbiaujama su ikiteisminio tyrimo institucijomis. Numatoma, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba atliks skiepijimo organizavimo proceso antikorupcinį vertinimą, kurio metu įvertins, ar nėra korupcijos rizikų̨ sudarant ir atnaujinant vakcinavimo pirmumo sąrašus, kaip yra fiksuojami paskiepyti asmenys, ar faktiškai paskiepyti asmenys patenka į paskelbtas vakcinavimo pirmumo grupes.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..