Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Paveiktų šalių sąraše mažėja valstybių, kurioms taikomos griežtos sąlygos


Paveiktų šalių sąraše mažėja valstybių, kurioms taikomos griežtos sąlygos


Nuo gegužės 31 d., atvykstantiems iš Kipro ir Švedijos bus taikomos įprastos izoliacijos taisyklės. Taip pat brandos egzaminų metu izoliacijos vietą galės palikti keliautojai ir sąlytį turėjusieji asmenys, turintys laikyti brandos egzaminą ne tik pakartotinės egzaminų sesijos metu, bet ir pagrindinės sesijos metu pagal nustatytas sąlygas – ši nuostata įsigalioja nuo birželio 1 d. 

Išimčių papildymas

Paveiktų šalių sąrašas papildytas išimtimis, kada asmeniui leidžiama palikti izoliacijos vietą.

  • Keliautojai gali palikti izoliacijos vietą, kai turi vykti vakcinuotis paskirtu laiku antrąja COVID-19 vakcinos doze arba ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis – skiepytis bet kuria vakcinos doze.
  • Taip pat bus galima palikti izoliacijos vietą keliautojams ir sąlytį turėjusiems asmenims, kurie turi laikyti brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje. 

Jie turės laikytis specialių sąlygų:

  • ne seniau nei 48 val. iki egzamino atlikti COVID-19 nustatymo tyrimą PGR metodu, o tyrimo rezultatas turi būti neigiamas. Egzamino dieną asmuo neturi turėti ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių;
  • atvykus į brandos egzamino centrą atlikti greitąjį antigeno testą, o jo rezultatas turi būti neigiamas;
  • brandos egzamino centre turi dėvėti respiratorių;
  • prieš patekdamas į brandos egzamino centrą, dezinfekuoti rankas;
  • apie dalyvavimą egzamine privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ne vėliau, kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.

Asmenys, turintys pakeisti izoliacijos vietą, tai gali padaryti dėl pagrįstų priežasčių, ne daugiau kaip du kartus per visą izoliacijos laikotarpį.

Be to, išimtyse dėl tyrimų ir izoliacijos patikslinta, kas laikoma asmenų, kurie naudojasi imunitetais ir privilegijomis pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių, 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, taip pat pagal kitas Lietuvos tarptautines sutartis ir teisės aktus, bei NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančių asmenų šeimos nariais. Tai – sutuoktinis arba partneris, asmens ir (ar) sutuoktinio arba partnerio vaikai ar (įvaikiai), tėvai (įtėviai), globėjai. Taip pat išimtys taikomos ir kitiems šios grupės asmenų artimiems giminaičiams. Primename, kad jiems visiems reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi, tačiau tyrimas dėl COVID-19 yra privalomas.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę. Jį galite rasti čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..