Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Praeitą savaitę įvyko Giedrės Valavičiūtės paskaita „Pasitikėjimas savimi- nauja mada“!

Sausio 15- 19 dienomis, įvyko Giedrės Valavičiūtės paskaita “Pasitikėjimas savimi- nauja mada”!

Giedrė Valavičiūtė apibūdina save kaip moterį, merginą, žmogų, asmenybę, dukrą, draugę, slaptąją mylimąją.  Ir bet kuriam vaidmeny būdama ji tiki, kad stiliui ir grožiui, meilei ir bučiniams, žavesiui ir išmonei, draugams ir mylimiesiems, aktyviam gyvenimo būdui ir dar daug visam, kam dydis nesvarbu!

Paskaitos buvo organizuojamos šiose ugdymo įstaigose: „Smeltės“ progimnazijoje, „Vydūno“ gimnazijoje, „Vyturio“ progimnazijoje, „Ąžuolyno“ gimnazijoje, „Varpo“ gimnazijoje, „Vėtrungės“ gimnazijoje ir „Aitvaro“ gimnazijoje.

Paskaita buvo orientuota į tokius visuomenės stereotipus kaip tobulumas, aktorių ir modelių vizualus grožis, taip pat lektorė dalinosi savo patirtimi kaip pamilti save, kaip išmokti pasitikėti savimi, kas yra meilė sau, kiek gyvenime turi įtakos išorinis grožis, kodėl stilius yra ne vien kūno dydis, bet kartu ir asmenybės išraiška. „Dydis nesvarbu“ užgimė taip pat natūraliai, kaip ir mano noras nebesistengti tilpti į kažkieno nustatytus išvaizdos rėmus. Niekada nebuvau liekna, bet visą gyvenimą stengiausi tokia būti, nes atrodė, kad tik tada prasidės gyvenimas. Dabar viskas kitaip: daug paprasčiau ir lengviau. Aš priimu save tokią, kokia esu. Kažkurias savęs dalis dievinu, kažko nelabai mėgstu, bet visumoje, tai yra mano kūnas, kurį aš gerbiu ir kuriuo pasitikiu. Aš norėčiau, kad žmonės pradėtų kvesčionuoti jiems primetamus standartus ir ieškotų savo kelio. Niekam nenoriu primesti naujos tiesos, tiesiog parodyti galimų pasirinkimų įvairovės žavesį ir grožį.- sako Giedrė Valavičiūtė.

Mokiniai aktyviai klausėsi ir dalyvavo interaktyvioje paskaitoje, kurioje galėjo pasidalinti savo mintimis ir idėjomis apie patyčias ugdymo įstaigose, aptarti socialinių tinklų įtaką, kuriame dominuoja ir „skina laurus“ išorės grožį puoselėdami žmonės, kurie nemato savęs kaip visumos, o tik kritikuoja ar pašiepia natūralius,  asmenybę  puoselėjančius žmones. Mokytojai turėjo progą ir galimybę pasisemti idėjų ir minčių kaip kalbėti su mokiniais delikačia patyčių tema,mokinių nemoralizuojant. Paskaitos metu, jaunuoliai susipažino su lektorės patirtimi kūno kulto srityje, kaip jai pavyko visa tai išgyventi, kodėl svarbu pamilti save ir ką jai reikėjo išgyventi nuo pat vaikystės. Po paskaitos buvo skirta 30 min. individualiems klausimams ir patarimams iš pačios lektorės gyvenimo perspektyvų ir rekomendacijų.

Keletas akimirkų iš įvykusių paskaitų.

 

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..