Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Prasidėjo akcija „Saugus poilsis pajūryje“

Specialistai net keliose skirtingose vietose prie populiariausių uostamiesčio paplūdimių visą liepos mėnesį primins apie vandenį ir jo naudą organizmui, taip pat kvies nepraleisti progos pasimatuoti kraujospūdį ir įsivertinti savo būklę prieš leidžiant laiką kaitrioje saulėje arba pasikaitinus.

Vasarotojai turėtų įsidėmėti, jog veikiant karščiui ir saulei galima perkaisti, gauti šilumos (saulės) smūgį, nudegti. Siekiant viso to išvengti, rekomenduojama gerti daug skysčių, dėvėti galvos apdangalus, vengti saulės, kai ji yra aktyviausia – nuo 11 iki 16 val.

Ilgai būnant saulėje poilsiautojai rizikuoja perkaisti, patirti šilumos (saulės) smūgį, kadangi veikiant karščiui žmogaus organizmas sunkiai dirba, kad kūno temperatūra būtų normali. Ji dažniausiai palaikoma prakaituojant, tačiau kartais to nepakanka ir kūno temperatūra ima sparčiai kilti. Karštis itin pavojingas kūdikiams ir vaikams, senyvo amžiaus (65 metų ir vyresniems) bei antsvorį turintiems asmenims, taip pat sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, diabetu, epilepsija, psichinėmis ligomis ir kt.

Visuomenės sveikatos specialistai šios akcijos metu ne tik suteikia informacijos apie saugų poilsį, bet ir poilsiautojams dalija vandenį. Vanduo yra reikalingas normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai palaikyti, jis reguliuoja kūno temperatūrą, apsaugo organizmą nuo perkaitimo. Šiltuoju metų laiku žmogus gausiau prakaituoja, o kūną atvėsina vanduo. Organizmas taip aprūpinamas mineralinėmis medžiagomis, kurių šis netenka su prakaitu. Vanduo perneša maistingąsias medžiagas į kitus organus bei mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį.

Vanduo būtinas beveik kiekvienai kūno funkcijai, todėl apie jo trūkumą praneša pats organizmas. Pritrūkus skysčių žmogui sausėja gleivinė, pila karštis, ima smarkiau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta galva. Atsiranda ir kitų požymių: oda parausta, praranda elastingumą, žmogus jaučiasi pavargęs, nesugeba susikaupti. Jei trūksta vandens, sulėtėja ir medžiagų apykaita.

Prieš metus vykdyta analogiška akcija parodė, kad daugelį poilsiautojų kamuoja aukštas kraujospūdis, kuris ypač būdingas senjorams. Nepaisant to, įvertinti sveikatos būklę prieš poilsį pajūryje ar po jo pravartu visiems, o šilti ir nuoširdūs visuomenės sveikatos specialistų patarimai neabejotinai pravers kiekvienam vasarotojui.

Numatyta akcijos vieta ir laikas gali keistis atsižvelgiant į permainingus pajūrio orus, tačiau esant palankioms sąlygoms nuo liepos 2 d. iki 30 d. I, II Melnragėje bei Giruliuose specialistai lauks visų, trokštančių vertingos informacijos ir patarimų. Dėl tikslesnio laiko ir kitos informacijos kreiptis telefonu 8 615 126 09.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..