Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Primename - atvykstant į Lietuvą privalomas tyrimo atsakymas ir QR kodas


Primename - atvykstant į Lietuvą privalomas tyrimo atsakymas ir QR kodas


Primename, jog atvykstantiesiems į Lietuvą privaloma turėti ne tik neigiamą COVID-19 testą, bet ir QR kodą, kuris gaunamas dar prieš kelionę užpildžius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau NVSC) tinklapyje esančią anketą. Visi keliautojai privalo izoliuotis, išskyrus numatytąsias išimtis..

Pagrindiniai reikalavimai

  • QR kodas privalo būti pateiktas vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte. Pildant anketą svarbu atkreipti dėmesį, kad būtų užpildyti visi reikalaujami laukeliai.

  • Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR tyrimas arba antigeno testas iš nosiaryklės) turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 būtina turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. Pažymėtina, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje. Už reikalaujamo tyrimo ar neužpildytą anketą (t. y. QR kodo neturėjimą), fiziniams asmenims gali grėsti bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

  • Atvykusiesiems į Lietuvą privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Išimtys

  • Pažymėtina, kad esama išimčių: pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Sąjungos valstybės sieną asmenys – vykstantieji darbo reikalais, mokiniai, studentai ir stažuotojai – turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jiems izoliuotis nereikia. 

  • Reikalavimas dėl tyrimo ir izoliacija nėra taikomas tranzitu per Lietuvą vykstantiems žmonėms, oficialioms delegacijoms.

  • Taip pat išimti taikoma asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta, remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą.

  • Tyrimo bei izoliacijos nereikia ir asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas pagal skiepijimo schemą yra baigtas. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..