Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

REGISTRACIJA BAIGTA. Kviečiame nemokamai pasitikrinti apgamus!

Jau antrus metus iš eilės vykstančios akcijos tikslas – laiku aptikti supiktybėjusius apgamus ir, svarbiausia, melanomą. 

Ateiti ir pasitikrinti apgamus gali visi – tiek vaikai, tiek darbingo amžiaus asmenys, tiek ir senjorai.

Laikantis visų saugumo reikalavimų patikrinimus atliks patyrusi dermatologė.

  • Registracija internetu www.sveikatosbiuras.lt . Neužsiregistravę asmenys nebus priimami!
  • Asmeniui bus skiriama 15 minučių apžiūra.
  • Vietų skaičius ribotas.
  • Vieta: Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Taikos pr. 76. 
  • NEBEGALINT ATVYKTI BŪTINA INFORMUOTI IŠ ANKSTO!

Daugiau informacijos mob. tel. 8 640 933 40.

Kas yra melanoma?

Tai itin agresyvi odos liga, greitai išplintanti į kitus organus ir sukelianti metastazes. Ji užklumpa vis jaunesnius žmones, net ir vaikus. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, o iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Deja, bet sergamumas kasmet didėja apie 5 proc. ir vis dažniau nustatomi jau pažengusios melanomos atvejai. Todėl labai svarbu laiku pastebėti ir diagnozuoti šią ligą bei imtis būtino gydymo. Taip pat ne mažiau svarbu imtis atsargumo priemonių ir stengtis šios ligos išvengti.

Ar saulė – mums priešas?

Melanomos išsivystymą lemia ir genetika, ir žmogaus elgesys, pirmiausiai – buvimas saulėje. Oda nieko nepamiršta, ir saulės spindulių poveikis kaupiasi visą laiką. Kuo anksčiau vaikas pradeda leisti laiką tiesioginiuose saulės spinduliuose ir kuo ilgiau juose būna, tuo didesnė rizika, kad ilgainiui odoje atsiras supiktybėjusių ląstelių. Nėra visiškai patikimų požymių, iš kurių būtų galima pačiam atpažinti piktybinį apgamą. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia stebėti toliau – apžiūrėti savo kūną bent kartą per mėnesį. Specialistai įspėja, jog daugelio lietuvių oda yra itin jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis.


  REGISTRACIJA  


Informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Iliustracija:freepik.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..