Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Saugios šventės - tai įmanoma!


Saugios šventės - tai įmanoma!


Šių metų švenčių planas - vietoj susitikimo su seniai matytais bičiuliais ir giminėmis, laikas tik su pačiais artimiausiais žmonėmis. Stebint dabartinę epidemiologinę situacija, tai būtų geriausias sprendimas, kokį mes galėtumėme priimti ir taip prisidėti prie koronaviruso plitimo stabdymo. Taip padovanosime pačias brangiausias dovanas vieni kitiems – gyvybes.

Specialistų vertinimu, tam, kad situacija po švenčių netaptų dar grėsmingesnė, svarbu, kad ir šiuo metu, tiek ir per šventes bendrautume su kuo mažiau žmonių ir tik su tais, kurie priklauso vadinamajam mūsų ,,socialiniam burbului“. Kitaip tariant, specialistai rekomenduoja per šventes bendrauti tik su savo šeimos nariais, su kuriais gyvename vienuose namuose, o su kitais –„susitikti“ nuotoliniu būdu, šiuolaikinių technologijų pagalba.

Tykančios grėsmės

Specialistai pastebi, kad didžiųjų metų švenčių laikotarpis grėsmingas tuo, kad susitikimai šaltuoju metų periodu, kitaip nei kitais metų laikais, dažniausiai vyksta uždarose, mažai vėdinamose patalpose, o švenčių metu yra atsipalaiduojama, susiburiama prie stalo, nedėvimos kaukės.

Rekomendacijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras šiuo šventiniu periodu rekomenduoja:

  • vengti nebūtinų kelionių;

  • susikurti mažą ,,socialinį burbulą“ su kuo mažesniu skaičiumi asmenų;

  • jei nusprendėte leisti šventinį periodą su savo ,,socialinio burbulo“ artimaisiais, raginami nepamiršti pagrindinių higienos taisyklių, riboti uždarose patalpose kartu praleidžiamą laiką, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršus.

    Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

    Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..