Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Minima diena be automobilio


Minima diena be automobilio


Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda rugsėjo 16 dieną. Per šią savaitę dėmesys sutelkiamas į tam tikrą tvaraus judumo temą. Judriosios savaitės kulminacija - diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Visi gyventojai kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku, naudotis viešuoju transportu.

Kaip galime prisidėti?

Ši diena suteikia galimybę atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti miestus ir savivaldybes diegti bei populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones. Žmonės aktyviai raginami bent šią dieną vieną dieną mieste išsiversti be automobilio ir ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar naudotis viešuoju transportu. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo. Siekiama atkreipti dėmesį ir parodyti, jog ne tik Tarptautinę dieną be automobilio reiktų stengtis vengti transporto, bet ir ištisus metus kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius rinktis ne greitą ir patogų savo automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto rūšį.

Tvaraus judėjimo pradžia

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokai akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Galimybė važiuoti viešuoju transportu nemokamai

Prie šios akcijos šiemet prisidėjo trylika šalies savivaldybių ir sudarė savo gyventojams bei miesto svečiams galimybę vieną dieną viešuoju transportu važiuoti nemokamai, tarp jų ir Klaipėdos miesto gyventojai. Rugsėjo 22 d. viešasis transportas nemokamai veš Vilniaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Marijampolės, Biržų r., Druskininkų, Palangos m., Joniškio r., Jurbarko r., Kaišiadorių r., Utenos r., Radviliškio r. savivaldybėse. O Birštone gyventojai ir miesto svečiai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://am.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://carfreemetrodc.org/about-car-free-day/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..