Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Stalo tenisas visiems ir visur!

Balandžio 6-oji  Tarptautinė stalo teniso diena, siekiant populiarinti šią sporto šaką ir skatinti aktyvų gyvenimo būdą.Stalo tenisas (dar kitaip vadinamas ping-pongu) pradėtas žaisti daugiau nei prieš šimtmetį, o nuo 1988 m. jis yra olimpinė sporto šaka. Žaidėjų tikslas – pasiekti, kad varžovas nepataikytų atmušti rakete kamuolio. Ši sporto šaka yra populiari ne tik profesionalioje sporto aplinkoje, bet ir tarp paprastų žmonių. Stalo tenisą žaidžia įvairaus amžiaus, lyties, įgūdžių ir įvairios fizinės formos žmonės. Pagrindinis tarptautinės šventės šūkis – „Stalo tenisas visiems ir visur!“.

Stalo teniso žaidimo eiga

Atsakomasis smūgis leidžiamas tik kamuoliukui atšokus nuo stalo. Atmušti galima rakete ir net riešu. Raketę leidžiama perimti į kitą ranką. Šviestuvą ar lubas palietęs kamuoliukas laikomas pralaimėtu (taškas įskaitomas varžovui).     

Žaidėjas pelno tašką, jei varžovas padaro vieną iš šių klaidų:

• kamuoliuko nepaduoda arba paduoda ne pagal taisykles;

• mušdamas smūgį nepataiko į stalą, rakete nepataiko į kamuoliuką;

• atmušdamas liečia kamuoliuką daugiau nei vieną kartą;

• kamuoliukas į jo stalo pusę atsimuša daugiau nei vieną kartą;

• atmuša rakete, ją išleidęs iš delno;

• prieš atmušdamas virš stalo paliečia kamuoliuką kuria nors kūno dalimi (išskyrus plaštaką, laikančią raketę);

• žaisdamas paliečia tinklelį;

• laisvąja ranka atsiremia į stalą ar jį stumteli;

• atmuša kamuoliuką, kol jis dar nebūna palietęs jo stalo pusės. Kamuoliuką galima liesti tik tada, kai jis būna už stalo ribų.

Žaidėjas laimi setą tada, kai surenka 11 taškų, turėdamas bent dviejų taškų persvarą. Jei rezultatas tampa 10:10, žaidžiama tol, kol vienas iš žaidėjų išsiveržia į priekį dviem taškais. Tokiu atveju padavimais keičiamasi kas vieną tašką, o ne kas du. Po kiekvieno sužaisto seto žaidėjai keičiasi stalo pusėmis.

 

Leiskite paklausti, ką veikiate pietų pertraukos metu: paskubomis užkandžiaujate prie savo darbo stalo, o gal pietų pertraukos išvis atsisakote?

Naujausių tyrimų duomenimis, tik 1 iš 3 žmonių pietų pertraukos metu atsitraukia nuo darbo stalo, 37 proc. pietų pertraukos metu kalba telefonu ar naršo internete, 31 proc. užsiima asmeniniais reikalais, 25 proc. apsipirkinėja ir tik 7 proc. sportuoja. Statistika rodo, kad vis daugiau žmonių neįvertina pietų pertraukos privalumų ir poilsiui skirtą laiką praleidžia darbo vietoje.

Kaip atgauti jėgas pietų pertraukos metu:

Daugelis iš mūsų kiekvieną dieną darome tą patį. Tuo pačiu keliu einame į tą pačia kavinę, užsisakome panašius patiekalus. Pietų pertraukos metu atsisakykite rutinos ir pasistenkite daryti viską kitaip: išeikite pasivaikščioti nauju keliu, išbandyti naujus patiekalus ar pradėkite sportuoti. Pietų pertraukos metu svarbu išnaudoti visas progas pažaisti. Taip ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir skatinsite savo kūrybiškumą. Pietų pertraukos metu surenkite kolegų stalo teniso ar stalo futbolo čempionatą. Nugalėtoją apdovanokite originaliomis dovanomis, pvz. šviežiai spaustų morkų sulčių stiklinė.

Atminkite, kad pietų pertraukos metu svarbiausia užduotis yra skirti laiko sau!

Lietuvos stalo teniso enciklopedija (žinynas):

http://www.tta11.lt/files/Main/pdf/Lietuvos_stalo_teniso_enciklopedija_2006.pdf

 Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

Bendradarbiaujame:                   plačiau..