Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Susirgę COVID-19 nelaukite NVSC skambučio


Susirgę COVID-19 nelaukite NVSC skambučio 


COVID-19 atvejų skaičiui per parą viršijus 3000, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau NVSC) prašo visų užsikrėtusiųjų aktyviai pildyti anketą, gautą sms žinute. Anketa skirta surinkti informaciją apie užsikrėtimo aplinkybes bei sąlytį turėjusius asmenis.

Anketą specialistai ragina pildyti iš karto vos sužinojus apie teigiamą savo tyrimo rezultatą. Taip pat labai svarbu iš karto apie tai pranešti visiems, su kuriais artimai bendravote, informuoti darbovietę ir susisiekti su savo šeimos gydytoju dėl savo sveikatos būklės, izoliacijos termino ir nedarbingumo.

Nuo rugsėjo mėnesio COVID-19 atvejus, nustatytus mokyklų bendruomenėse, epidemiologiškai tiria visuomenės sveikatos biurų specialistai, dirbantys mokyklose. Tai sudaro apie trečdalį visų kasdien patvirtinamų atvejų. Tačiau užsikrėtusiųjų skaičiui sparčiai augant net ir tokio atvejų tyrimo tarp institucijų pasiskirstymo nepakanka, kad būtų ištirti visi atvejai.

Anketos pildymo eiga

 • COVID-19 susirgę asmenys epidemiologinio tyrimo metu arba patys savarankiškai pildydami užsikrėtusiojo anketą privalo pateikti informaciją apie visus asmenis, su kuriais jie bendravo užkrečiamuoju laikotarpiu.

 • Šie nurodyti asmenys gauna SMS žinutes iš NVSC, informuojančias apie turėto sąlyčio datą bei paskirtą izoliacijos terminą. Žinutėje taip pat pateikta nuoroda į anketą, kurią būtina užpildyti.

 • Gavę SMS žinutę, turite paspausti joje esančią nuorodą ir užpildyti anketą. Vienas iš klausimų yra apie nedarbingumą. Jeigu jis reikalingas, būtina nurodyti savo gydymo įstaigą. NVSC gavęs šią informaciją parengs pažymą apie jums taikomą privalomą izoliaciją ir pateiks ją Jūsų gydymo įstaigai. Dėl nedarbingumo pažymos turite kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Atkreipiame dėmesį, kad SMS žinutes gavusiems asmenims, užpildžiusiems anketas, paprastai papildomai telefonu specialistai nebeskambina. Visa informacija, reikalinga asmens izoliacijai, yra surenkama su šia anketa.

Kaip susitrumpinti izoliacijos laiką?

Pildydami anketą turėsite galimybę užsiregistruoti tyrimui. Ties klausimu „Ar sutinkate būti užregistruotas tyrimui“ pažymėję „taip“, būsite užregistruotas COVID-19 tyrimui ne anksčiau kaip 7-tai dienai po sąlyčio.

 • Gavę neigiamą tyrimo rezultatą galėsite susitrumpinti izoliacijos terminą.

 • Izoliacija nutraukiama gavus neigiamą PGR tyrimo  rezultatą, jeigu jums nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

 • Apie neigiamą tyrimo rezultatą būtina informuoti NVSC užpildant elektroninę formą adresu https://nvsc.lrv.lt/sutrumpinti. Pateikus šią formą su reikalingais duomenimis, atsakymo iš NVSC sulaukti nėra būtina.  

Ką daryti, jei esu persirgęs, tačiau gavau SMS žinutę, informuojančią apie izoliaciją?

 • SMS žinute gautos anketos pildyti ir izoliuotis nereikia, tačiau, jei COVID-19 liga Jums buvo patvirtinta Lietuvoje ir po persirgimo (SARS CoV-2 PGR arba antigeno testo atlikimo) praėjo mažiau kaip 210 dienų, Jums reikia kreiptis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt, specialistai šį faktą galės patikrinti sistemoje ir papildomų dokumentų pateikti nereikės.

 • Jei po persirgimo (SARS CoV-2 PGR arba antigeno testo atlikimo) praėjo daugiau nei 210 dienų, vertinama, ar Jums per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, asmuo privalo būti izoliacijoje. Gavus teigiamą antikūnų testo rezultatą, atsakymą reikia pateikti NVSC adresu persirgau@nvsc.lt ir sulaukti atsakymo, tik tada nutraukiama izoliacija.

Taip pat rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto sąlyčio atlikti PGR tyrimą ar antigeno testą (išskyrus persirgusius asmenis, kuriems mažiau nei prieš 90 dienų liga diagnozuota atlikus PGR ar antigeno testą).

Ką daryti, jeigu esu paskiepytas, tačiau gavau SMS žinutę, informuojančią apie izoliaciją?

 • Jei esate paskiepytas ir po sąlyčio su sergančiuoju gavote SMS iš NVSC su nurodymais dėl izoliacijos ir sąlytį turėjusiųjų anketos užpildymo, kreipkitės į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt ir pateikite dokumentus, įrodančius, kad esate paskiepytas pagal visą skiepijimo schemą ir po skiepijimo praėjo ne mažiau kaip 14 dienų.  

 • SMS žinute gautos anketos pildyti ir izoliuotis nereikia.

 • Pateikus dokumentus sulaukti NVSC atsakymo nereikia, jeigu didėlės rizikos sąlyčio metu po paskiepijimo buvo praėję 14 dienų.

Taip pat rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto sąlyčio atlikti PGR tyrimą arba antigeno testą.

Daugiau informacijos ir atsakymus į dažniausiai sąlytį turėjusiems asmenims kylančius klausimus rasite čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..