Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Švelnėja karantino reikalavimai


Švelnėja karantino reikalavimai


Vyriausybė trečiadienį nutarė dar kartą švelninti karantiną. Numatoma, kad keičiasi namų ūkio bendravimo taisyklės, daugiau žmonių galės dalyvauti laidotuvėse. Pakeitimai įsigalios nuo pirmadienio, gegužės 24-osios.

Pasikeitimai

 • Bendrauti uždarose erdvėse būtų galima dviems namų ūkiams arba ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms.

 • Atvirose erdvėse siūloma leisti bendrauti iki 10 asmenų grupėms. Iki šiol galioję reikalavimai numatė, kad bendrauti uždarose erdvėse galima tik vieno namų ūkio ar vienos šeimos ribose.

 • Dėl užsieniečių atvykimo - siūloma leisti į Lietuvą atvykti visiems užsieniečiams, kurie yra pilnai paskiepyti viena iš Lietuvoje naudojamų vakcinų. Dėl testų, siūloma sugriežtinti reikalavimus grįžtantiems ir atvykstantiems iš Indijos.

 • Atsisakoma asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimo.

 • Pažintiniuose takuose, zoologijos ir botanikos soduose bei kitose ekspozicinėse erdvėse galės vykti ekskursijos su gidu iki 25 asmenų, užtikrinant išankstinę dalyvių registraciją.

 • Didinamas ir asmenų, kuriems leidžiama dalyvauti laidotuvėse, skaičius. Iki šiol laidotuvėse buvo leidžiama dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, o dabar siūloma šį skaičių didinti iki 50.

 • Vyriausybė į „gerųjų“, pagal COVID-19 situaciją, savivaldybių sąrašą įtraukė Birštono, Ignalinos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos bei Skuodo savivaldybes.

Baseinų veikla

Nuo gegužės 24 d. vėl gali veikti baseinai.

 • Paslaugas galima teikti ne daugiau kaip 50 asmenų (neįskaitant paslaugų teikėjų), užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

 • Rengiant grupines treniruotes (užsiėmimus), viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip 5 asmenys (neįskaitant paslaugų teikėjų).

Panašiomis sąlygomis nuo balandžio pabaigos veikia ir sporto klubai: vienam asmeniui sporto klube turi būti užtikrintas 20 kv. m paslaugos teikimo plotas, įskaitant ir patį paslaugos teikėją. Leidžiamos ir grupinės treniruotės, bet jose dalyvauti gali ne daugiau nei 5 asmenys (šiuo atveju paslaugos teikėjas neįskaitomas).

Svarbi išimtis: tiek baseinuose, tiek sporto klubuose, jei paslaugos teikiamos tik imunitetą COVID-19 ligai turintiems asmenims (t. y. pasiskiepijusiems, persirgusiems ar turintiems ne anksčiau nei prieš 24 val. atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų) nurodyti maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Švietimo sąlygos

Švelnėja karantino reikalavimai neformaliajam vaikų ir suaugusiųjų švietimui, profesiniam mokymui, aukštojo mokslo studijoms. Pastarosios galės vykti ir mišriu būdu, o neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose galės dalyvauti daugiau asmenų.

 • Nuo gegužės 24 d. neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse gali dalyvauti viena grupė, kurioje būtų ne daugiau kaip 25 vaikai. Uždarose erdvėse vykstančiuose užsiėmimuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 vaikų, turi būti užtikrinamas 10 m² plotas vienam vaikui. Taip pat leidžiami ir individualūs neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai.

 • Rengiant vaikų stovyklas, laikomasi reikalavimo, kad vienoje grupėje dalyvautų ne daugiau kaip 15 vaikų ir būtų užtikrintas 5 m² plotas vienam vaikui.

Visais šiais atvejais reikalinga užtikrinti ir kitas operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Jeigu neįmanoma užtikrinti tokių sąlygų, neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai toliau vyksta nuotoliniu būdu arba stabdomi.

 • Neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse taip pat gali dalyvauti daugiau žmonių, bet ne daugiau nei 25. Uždarose erdvėse - ne daugiau kaip 10 asmenų, pasirūpinant, kad vienam žmogui būtų užtikrintas ne mažesnis kaip 10 m² plotas. Taip pat galimi ir individualius neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir neformaliojo profesinio mokymo užsiėmimai.

 • Aviacijos, jūrininkų bei statutinių profesinio mokymo įstaigų įvadinio mokymo kursų praktiniai mokymai, vairavimo praktiniai mokymai, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų praktiniai mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai (įskaitos) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, ir valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai visose savivaldybėse organizuojami grupėms, kuriose turi būti ne daugiau kaip 10 asmenų, užtikrinant ne mažesnį kaip 10 m² plotą vienam asmeniui. Visais atvejais reikia laikytis operacijų vadovo nustatytų sveikatos saugos ir kitų reikalavimų.

 • Leidžiama neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikla, jeigu joje dalyvauja tik asmenys, kuriems taikomos švelnesnio karantino sąlygos.

Pirminio profesinio mokymo ir aukštojo mokslo studijos nuo gegužės 24 d. gali vykti mišriu būdu periodiškai atliekant studentų ir kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai diagnozuoti arba savikontrolę galimai COVID-19 ligai nustatyti.

 • Profesinis mokymas ar aukštojo mokslo studijos vykdomos patalpose, kai dalyvauja ne daugiau kaip 10 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą, arba kai dalyvauja 11–30 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir užtikrinant 10 mpatalpos plotą vienam asmeniui. Būtina laikytis kitų operacijų vadovo nustatytų reikalavimų.

 • Laikantis jau anksčiau nustatytų reikalavimų ir toliau gali vykti pirminio profesinį mokymo, vykdomo kartu su socialinių įgūdžių programa, privalomosios praktikos, praktiniai mokymai ar kompetencijų vertinimas.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/  ihttps://www.smm.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..