Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Traumos buityje

Gyvename tokiu  laikotarpiu, kai didesnę laiko dalį privalome praleisti būdami namuose. Statistika rodo, kad daugiausia traumų įvyksta buityje. Susižaloja vaikai ir garbaus amžiaus žmonės. Kas gi lemia, kad mūsų namai, turintys būti tvirtove ir užuovėja, tampa pavojingi?

Pavojingiausios yra virtuvė ir vonios kambarys. Taigi, virtuvėje įveskime tvarką. Aukštose, pakabinamose spintelėse susidėkime tokius daiktus, kurių nereikia taip dažnai. Jie turi būti sandarūs, su originaliomis etiketėmis, ar užrašais, kad būtų aišku, kas laikoma. Arčiau viryklės dėkime dažnai naudojamus (prieskonius, žoleles ir pan.) Aliejai, actai, esencijos, būtinai originalioje pakuotėje ir su etiketėmis - tam skirtoje vietoje, sandariai uždaryti, neprieinami vaikams. Tas pat principas galioja šaldytuve (arti dažnai reikalingi produktai). Atsakingai junkime ir naudokime elektros prietaisus. Dirbkime vienu metu vieną darbą. Grindis valykime drėgnai, ne šlapiai.

Aplinkai  turėtų būti skiriamas nemenkas dėmesys:

  • reikia užtikrinti pakankamą apšvietimą koridoriuose, laiptinėse, įrengti lempas prie lovų, lengvai pasiekiamus jungiklius;
  • kilimai ir kilimėliai turėtų būti neslidžiu pagrindu, ant žemės neturėtų gulėti daiktų;
  • baldai turėtų būti stabilūs, kėdės su ranktūriais;
  • vonioje turėtų būti įkloti neslystantys kilimėliai, pritvirtinti laikymosi turėklai;
  • būtina avėti tinkamą avalynę (neslidžiu padu, su užkulniu), dėvėti tinkamus drabužius (neturėtų būti per ilgi ar kitaip varžantys judesius).

 Vonioje dažnai yra  skalbimo mašina. Būtina atminti, kad, jei maudomės – skalbimo mašina ar kitas elektros prietaisas negali būti jungiamas. Skalbimo, asmens higienos priemones susidėkime vienoje vietoje, kad galėtume lengvai pasiekti. Kilimėlį būtinai tvirtinkime prie grindų, kad nejudėtų. Raskime galimybę sumontuoti ranktūrą, padėsiantį saugiai išlipti iš vonios ar dušo kabinos.

Nelaimingiems atsitikimams namų aplinkoje būdingas ir sezoniškumas. Traumų padaugėja pavasarį, kai žmonės intensyviau tvarkosi namuose, taip pat prasideda sodybų priežiūros ir atnaujinimo metas, sodo darbai, kurie reikalauja palypėti kiek aukščiau. Prieš kiekvieną tokį palypėjimą namuose reikėtų sau atsakyti į klausimus, ar lipimo konstrukcija yra stabili, ar pavyks išlaikyti pusiausvyrą, ar aplinkui nėra aštrių kampų, į kuriuos galima susižeisti, ar šalia yra žmogus, galintis padėti.

 

Naudokite šį klausimyną siekdami surasti ir pašalinti riziką keliantį veiksnį savo namuose.

http://www.smlpc.lt/media/image/Naujienoms/2017%20metai/neinfekcines/Klausimynas_Saugumas_namuose.pdf

 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

Informacijos šaltinis: http://www.smlpc.lt/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..