Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Turintiems simptomų – „žaliasis koridorius“ testavimui


Turintiems simptomų – „žaliasis koridorius“ testavimui


Išaugus testavimo apimtims ir trūkstant vietų testavimui mobiliuosiuose punktuose, Klaipėda COVID-19 simptomus pajutusiems gyventojams siūlo naujovę – „žaliąjį koridorių“.

Simptomus pajutę gyventojai kviečiami susisiekti su savo šeimos gydytoju, kuris įvertinęs, kad paciento jaučiami simptomai gali būti COVID-19 ligos požymiai, pats užregistruoja pacientą skubiam PGR tyrimui Klaipėdos mobiliajame punkte. Šeimos gydytojai pacientus registruoja ne per 1808 sistemą, o tiesiogiai susisiekę su mobiliuoju punktu.

Pasikeitimai

Iki šiol ligos simptomus pajutę gyventojai buvo kviečiami registruotis per 1808 sistemą, tačiau pastaruoju metu, kai gyventojai testuojasi ir dėl darbo ar kitų tikslų, kai reikalingas neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, susiduriama su iššūkiais. Nors profilaktiniams tyrimams bei simptomus jaučiančių gyventojų testavimui atidaromi atskiri registracijos takai, dalis gyventojų, kuriems reikalingas tik profilaktinis tyrimas, klaidingai nurodo, jog turi simptomų ir užima simptomus jaučiantiems gyventojams skirtas vietas.

„Mūsų prioritetas – simptomus jaučiančių gyventojų testavimas, tad pirmiausia siekiame, kad visos galimybės pasitikrinti būtų suteiktos būtent šiems asmenims. Išaiškėjus bendros registracijos sistemos spragoms, kai neįmanoma patikrinti, ar gyventojas iš tiesų jaučia ligai būdingus simptomus, ar tik nori greičiau užsiregistruoti testavimui, apsisprendėme procesą organizuoti įtraukiant į jį ir šeimos gydytojus. Medicinos įstaigos apie naujovę informuotos, reikiami kontaktai galimai užsikrėtusių pacientų registravimui suteikti, nes mūsų tikslas išlieka tas pats – užtikrinti realiai operatyvią galimybę pirmiausiai testuotis tiems žmonėms, kuriems tai jų sveikatos, o gal net ir gyvybės reikalas ir atskirti jų srautą nuo žmonių, kuriems testuotis reikia darbo ar juo labiau kelionių ar asmeniniais tikslais“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Per šeimos gydytojus užregistruotiems pacientams Klaipėdos mobiliajame punkte skiriamos papildomos vietos ir tokie pacientai priimami pirmumo teise. Tuo metu tie, kuriems testavimas reikalingas darbo ar kitais tikslais, turi registruotis per 1808 sistemą ir laukti bendroje eilėje.

„Nors pajėgos sustiprintos, vietų Klaipėdos mobiliajame punkte vis tiek trūksta. Atvyksta testuotis gyventojai ir iš kitų savivaldybių, tad norintiems užsiregistruoti tenka laukti. Kad nereikėtų patirti nepatogumų ir gaišti laiko testavimui, kviečiame dar kartą apsvarstyti galimybę pasiskiepyti – tam sudarytos visos sąlygos“, – sako Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.

Pasiskiepyti Klaipėdoje galima Vakcinacijos centre Kretingos g. 36 (pirmadieniais-šeštadieniais), „Eurovaistinėje“ Klaipėdos „Akropolyje“ (sekmadieniais), taip pat dirba mobilios Klaipėdos miesto savivaldybės bei Nacionalinio kraujo centro komandos.

Informacijos šaltinis: https://www.klaipeda.lt/lt

Nuotrauka: https://www.klaipeda.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..