Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Uostamiestyje pradeda veikti emocinės paramos linija vyrams „Nelik vienas“

Įvertinus pagalbos vyrams poreikį, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras pradėjo įgyvendinti projektą „Nelik vienas“. Tai – telefonu bei kitomis nuotolinio ryšio priemonėmis teikiama kompleksinė pagalba vyrams.

Tai pirmoji Lietuvoje specializuota emocinės paramos vyrams linija, kurios atsiradimą inicijavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro kolektyvo iniciatyvinė grupė bei jos vadovė dr. Dalia Puidokienė. Projekto partneriai – Pajūrio vyrų klubas bei Lietuvos Probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius. 

Pasak projekto „Nelik vienas“ iniciatorės dr. D. Puidokienės, ilgą laiką suformuotą tradicinę vyriškumo, kaip esą stipriosios lyties sampratą, būtina keisti, nes vyrams taip pat būna sunku, kartais jų situacija būna net sudėtingesnė nei moterų ar vaikų, o išdrįsti kreiptis pagalbos kaip ir nemalonu ar net gėda, nes gi vyrauja nuomonė, kad vyrai turi būti stiprūs, ištvermingi, neklystantys, neverkiantys ir pan. Tačiau, kaip ir visi žmonės, nepriklausomai nuo lyties, jie taip pat susiduria su gyvenimo iššūkiais, priklausomybėmis, krizėmis darbe bei šeimoje. 

Apie tai, kad tokia pagalba labai reikalinga, liudija neraminanti statistika, rodanti, kad vyrai žudosi 4–5 kartus dažniau nei moterys. Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenis, 2017 m. nusižudė 153 moterys ir net 595 vyrai.

Vyrai neretai patiria ir smurtą artimoje aplinkoje. Per 2019 m. Specializuotos pagalbos centrai visoje Lietuvoje suteikė kompleksinę pagalbą 1 688 vyrams.

Apie augantį tokios paramos poreikį liudija ir vis dažnėjantys vyrų skambučiai įvairioms paramos linijoms, kur jie kreipiasi, tikėdamiesi sulaukti patarimo, konsultacijos ar pagalbos. Dr. D. Pudokienės teigimu, per metus į Pagalbos moterims liniją kreipiasi apie 10 % vyrų. 

Dr. D. Pudokienės teigimu emocinės paramos poreikis ypač išaugo pandemijos metu. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro ir kitų prie šio projekto prisidedančių organizacijų (ypač Pajūrio vyrų klubo bei Lietuvos Probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus) bei projekto savanorių tikslas – suteikti kompleksinę pagalbą: informavimo, psichologinę, psichoterapinę, teisinę, edukacinę bei tarpininkavimo. 

„Pagalbos ieškojimas – tai žmogaus stiprybė, o ne silpnybė. Todėl stengsimės, kad vyrai, paskambinę į paramos liniją, tikrai pasijaustų ne vieni“, – apie pagalbos linijos vyrams būtinybę pasakojo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė dr. D. Puidokienė. 

Projekto iniciatoriai viliasi, jog emocinės paramos linija ilgainiui išaugs į centrą, kuriame bus galima gauti įvairių specialistų pagalbą bei konsultacijas. 

Todėl pagalbos vyrams linijos tikslas – ne tik surinkti visą būtiną duomenų bazę, bet ir suburti kvalifikuotus specialistus bei savanorius, kurie taptų dėmesingais draugais, galinčiais ne tik išklausyti, bet ir esant poreikiui, suorganizuoti konsultaciją su problemą galinčiais išspręsti specialistais.

Lapkričio 19 dieną vyrų pagalbos linijos „Nelik vienas“ savanoriai užkurs bendrystės laužą. Tiesioginės transliacijos metu jie kalbės apie vyriškumą ir su kokiomis situacijomis susiduria šiuolaikiniai vyrai.

Kol kas į emocinės paramos liniją vyrams „Nelik vienas“ telefonu 8 604 11119 bus galima skambinti specialiu laiku: 12:00 – 18:00. Vėliau ketinama šią liniją padaryti veikiančią ištisą parą. Galite kreiptis ir elektroniniais laiškais adresu: pagalba@nelikvienas.lt. Laiškai atsakomi darbo dienomis per 24 val.

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Evelina Daujotienė

Informacijos šaltinis: https://moteriai.lt/; https://klaipeda.diena.lt/ 

Nuotrauka: https://freepik.com/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..