Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Vasarą pasitinkame atsinaujinę ir prasiplėtę

Minint tryliktus Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro veiklos metus, viena iš pagrindinių vertybių išlieka siekis tobulėti ir būti lyderiais savo srityje. Oficialiai ši įstaiga savo veiklą pradėjo 2008 m. gegužės 6 d. Pagrindinė biuro misija – teikti aukštos kokybės ir mokslu pagrįstas visuomenės sveikatos paslaugas, puoselėjant gyventojų sveikatą, siekiant geresnės gyvenimo kokybės ir ilgesnių sveiko gyvenimo metų.

Biuras savo veiklą visą šį laikotarpį vykdė buvusioje Vaikų poliklinikoje (Taikos pr. 76).  „Su metais  augantis veiklų spektras – nauji projektai, išsiplėtusios psichologinės gerovės, priklausomybės konsultavimo paslaugos, intensyvėjantys darbai su bendruomene – nulėmė, kad veiklos vienu metu vykdomos keliose biuro erdvėse, o nepakankamą patalpų poreikį jau kelerius metus spręsdavome iškeldami veiklas į kitas miesto erdves. Todėl atsižvelgusi į dabartinę padėtį Klaipėdos miesto savivaldybė suteikė papildomas patalpas netoliese (Taikos pr. 107),“ – teigė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Po atliktų remonto darbų jaukioje ir komfortabilioje aplinkoje paslaugas teiks jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorius, psichologai ir priklausomybių konsultantai.

 

TEIKIAMOS PASLAUGOS IR YPATINGAS DĖMESYS PSICHINĖS GEROVĖS PUOSELĖJIMUI

Biuro veiklos kryptys – nuo statistikos rezultatų analizės iki geresnės sveikatos siekimo. Įgyvendinant sveikatos stiprinimo veiklas pagal poveikio sritis, savivaldybėje yra skelbiama informacija apie sveikatą ir jos išsaugojimą, gyventojai konsultuojami sveikatos stiprinimo ir rizikos veiksnių kontrolės klausimais, formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, rengiami visuomenės sveikatos projektai, organizuojama ir vykdoma visuomenės sveikatos stebėsena (monitoringas).

Nuo 2015 m. biuras organizuoja ir veda privalomojo mokymo kursus (privalomasis higienos įgūdžių mokymas, privalomasis pirmosios pagalbos mokymas, asmenų mokymas apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai).

Nuo 2017 m. organizuojama ir vykdoma visuomenės sveikatos ir maitinimo priežiūra ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Biure dirbantys dietistai atsakingi už perspektyvinių valgiaraščių parengimą, jų suderinimą, technologinių kortelių parengimą, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konsultavimą maitinimo organizavimo klausimais.

Nuo 2019 m. psichikos sveikatos gerinimas tapo visuomenės sveikatos priežiūros prioritetu. Siekiant mažinti neigiamas ilgalaikes COVID-19 pandemijos pasekmes ir stiprinti visuomenės psichologinę gerovę ir gyventojų streso valdymo įgūdžius, klaipėdiečiams ir Neringos savivaldybės gyventojams siūlome nemokamas psichologinės gerovės stiprinimo paslaugas: individualias psichologines konsultacijas, praktines veiklas streso arba emocijų, konfliktų valdymo temomis. Šios paslaugos teikiamos asmenims, patiriantiems sudėtingas gyvenimiškas situacijas, t. y. skyrybas, praradus darbą, susidūrus su finansiniais sunkumais,išgyvenant artimo žmogaus netektį, turint konfliktinius santykius šeimoje ar darbe, sunkiai susirgus artimam žmogui ir pan.

 

AIŠKŪS SVEIKATINIMO PRIORITETAI

Biuro direktorės dr. Jūratės Grubliauskienės teigimu, nuo įstaigos sukūrimo pradžios yra nueitas ilgas kelias. Šiandien drąsiai galima sakyti, kad per įstaigos gyvavimo laikotarpį išgryninti pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovaujamasi teikiant kokybiškas ir mokslinėmis metodikomis pagrįstas paslaugas. Organizuojant bei vykdant veiklas, vadovaujamasi LR SAM reglamentuotais veiklos prioritetais, kuriuos įgyvendinant yra numatytos veiklos kryptys, vertinimo kriterijai ir jų siektinos reikšmės. Nuolatos generuojamos naujos idėjos, kurios leidžia dar efektyviau dirbti ir rūpintis miestiečių sveikata. Ypatingas dėmesys skiriamas visuomenės psichinės sveikatos gerinimui, mokinių ir bendruomenės sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui, dalyvaujama valdant grėsmes, susijusias su užkrečiamosiomis ligomis. Be to, į veiklas stengiamasi įtraukti įvairaus amžiaus gyventojus – nuo jauniausio iki vyriausio, o kiekvienai tikslinei grupei ieškomas tinkamiausias ir priimtiniausias sprendimas bei priėjimas. Ne išimtis ir to įrodymas yra 2020 metais užklupusi pandemija, kuri parodė, kad sveikatą stiprinančios veiklos gali vykti nuotoliniu būdu, tačiau, kad ir kaip būtų patogu veiklą vykdyti per nuotolį, su nekantrumu laukiame gyvų susitikimų su miestiečiais. Pandemijos metu išmoktas pamokas, taikytus naujus darbo metodus planuojame taikyti savo veikloje ir ateityje.

 

NUOSEKLUS IR TĘSTINIS DARBAS

Apžvelgiant Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro gyvavimo laikotarpį, aiškiai pastebima, kad per tą laiką ne tik mieste, bet ir įstaigos viduje įvyko daug konstruktyvių pokyčių. Tai byloja apie teisingą kryptį, kuria einama siekiant užsibrėžtų sveikatinimo tikslų. Dar vienas šiais metais įgyvendintas pokytis – tai atnaujintas Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro įvaizdis. „Dar praeitais metais organizuotų diskusijų su biuro darbuotojais metu buvo išsakytas poreikis keisti arba atnaujinti esamą logotipą, įstaigos įvaizdį. Buvo prieita prie išvados, kad per šį laikotarpį sparčiai paaugome, subrendome ir turėtumėme būti matomi ir vertinami kitokiu žvilgsniu,“ – mintimis dalijosi biuro direktorė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Kartu su logotipu pakeisti ir atskiri elementai, bendras firminis stilius, atnaujintos iškabos, reklama ir kita su viešinimu susijusi informacija. Peržiūrėta ir atnaujinta įstaigos misija, vizija ir dar kartą išgrynintos puoselėjamos vertybės, kurios pritaikytos šių dienų ir ateities planams.

Kalbant apie ateities planus, svarbu paminėti, kad be įvairių jau įgyvendinamų tęstinių veiklų, kurias jau spėjo pamėgti uostamiesčio gyventojai ir kurios tapo savotiška gerąja praktika, planuojama ir toliau tobulinti sveikatos priežiūros paslaugas, ieškoti naujovių, dalyvauti įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose projektuose, nes tai puiki galimybė praplėsti paslaugų spektrą, įtraukiant vis daugiau skirtingų tikslinių grupių, taip ne tik gerinant gyventojų sveikatą, bet ir formuojant teisingą požiūrį į sveikos gyvensenos svarbą kiekvieno mūsų gyvenime.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..