Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

VIETŲ NĖRA! Kviečiame nemokamai pasitikrinti apgamus!

VIETŲ NĖRA!

Pirmą kartą Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia nemokamai pasitikrinti savo apgamus. Patikrinimus atliks patyrę Klaipėdos miesto dermatologai. Šios akcijos tikslas – laiku aptikti supiktybėjusius apgamus ir, svarbiausia, melanomą. Ateiti ir pasitikrinti apgamus gali visi norintys asmenys, prieš tai užsiregistravę telefonu.

  • Asmeniui bus skiriama 10 minučių apžiūra.
  • Vietų skaičius ribotas, neužsiregistravę asmenys nebus priimami.
  • Akcijos pradžia – gruodžio 2 d.
  • Vieta: Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Taikos pr. 76. 
  • NEBEGALINT ATVYKTI BŪTINA INFORMUOTI IŠ ANKSTO!

Daugiau informacijos ir registracija mob. tel. 8 615 12 609 (nuo lapkričio 26 d. darbo dienomis 9.00 val. –11.00 val. ir 14:00 val. - 16:00 val.)

Kas tai per liga?

Melanoma – itin agresyvi odos liga, greitai išplintanti į kitus organus ir sukelianti metastazes. Ji užklumpa vis jaunesnius žmones, net ir vaikus. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, o iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Deja, bet sergamumas kasmet didėja apie 5 proc. ir vis dažniau nustatomi jau pažengusios melanomos atvejai. Todėl labai svarbu laiku pastebėti ir diagnozuoti šią ligą bei imtis būtino gydymo. Taip pat ne mažiau svarbu imtis atsargumo priemonių ir stengtis šios ligos išvengti.

Ar saulė – mums priešas?

Melanomos išsivystymą lemia ir genetika, ir žmogaus elgesys, pirmiausiai – buvimas saulėje. Oda nieko nepamiršta, ir saulės spindulių poveikis kaupiasi visą laiką. Kuo anksčiau vaikas pradeda leisti laiką tiesioginiuose saulės spinduliuose ir kuo ilgiau juose būna, tuo didesnė rizika, kad ilgainiui odoje atsiras supiktybėjusių ląstelių. Nėra visiškai patikimų požymių, iš kurių būtų galima pačiam atpažinti piktybinį apgamą. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia stebėti toliau – apžiūrėti savo kūną bent kartą per mėnesį. Specialistai įspėja, jog daugelio lietuvių oda yra itin jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis.

Informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..