Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vykdomos veiklos ikimokyklinio ugdymo įstaigose

  Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras vykdo įvairias pamokėles, užsiėmimus ir paskaitas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kurių tikslas - padėti ikimokyklinio ugdymo įstaigą lankantiems vaikams bei jų tėveliams saugoti ir stiprinti sveikatą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.

  Pagal 2016 m. gegužės 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimą Nr. T2-150 nuo 2017 m. sausio 1 d. ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialistų etatai yra įsteigti Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai nuo šiol vykdo vaikų sveikatos priežiūros veiklas pagal patvirtintą metinį veiklos planą.

 

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros

specialistų mokymai

  Siekiant ugdyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialistų  supratingumą vaikų sveikatos stiprinimo klausimais yra organizuojami įvairūs mokymai. Specialistai mokymų metu įgyja daug vertingos informacijos apie vaikų sveikos mitybos ypatumus, kaip gerinti maisto produktų pirkimų organizavimą, pirmosios pagalbos teikimą, tėvų konsultavimą ir kita.
  Specialistai įgauna didelį bagažą žinių, naudingų kasdieniame darbe ir organizuojant sveikatinimo veiklas ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenei.
 
 
 

Fizinio aktyvumo skatinimas

  2016 m. skatinant vaikų fizinį aktyvumą ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams buvo organizuojamos korekcinės plokščiapėdystės profilaktikos mankštos.
  Pagrindiniai šių užsiėmimų tikslai yra sustabdyti patologinių procesų vystymąsi bei koreguoti judesio ir padėties sutrikimus.
  Korekcinių užduočių įvairovė sudaro galimybes originaliai mąstyti ir veikti, kad judėdami vaikai išbandytų, suprastų ir sužinotų naujas mankštos galimybes.
 
 
 

Sveikos mitybos skatinimas

  Tinkamas maistas yra būtinas vaiko augimui, vystymuisi, gerai  sveikatai, fiziniam  aktyvumui palaikyti. Labai svarbu nuo pat mažens formuoti sveikos mitybos įpročius.
 Skatinant domėtis sveika ir tinkama mityba bei ugdyti sveiką gyvenimo būdą kuo jaunesniame amžiuje, 2016 m. ikimokyklinio amžiaus vaikams buvo organizuotas piešinių konkursas ,,Rudens vaisių ir daržovių pasaka", kurio tikslas buvo supažindinti vaikus su daržovių ir vaisių svarba mityboje.
 
 

Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencija

  Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos tarnybos prevencijos skyriumi organizuojami vaikų susitikimai su visuomenės sveikatos specialistais ir policijos bendruomenės pareigūnais.
  Susitikimų metu vaikams primenamos saugaus elgesio taisyklės, atšvaitų dėvėjimo svarba tamsiuoju paros metu, primenama kokie tyko pavojai kieme ar likus vieniems namuose, kaip elgtis įvykus vienai ar kitai situacijai. Susitikimuose dalyvauja ir vaikų pamėgtas policijos bičiulis „Amsis“.
  Ikimokyklinio amžiaus vaikams buvo suorganizuotas video filmo konkursas „Aš matomas“, skatinantis vaikus saugiai elgtis kelyje, būti matomiems bei prisiminti kelių eismo taisykles.
 
 

Užkrečiamųjų ligų profilaktika

  Ikimokyklinio ugdymo įstaigose kalbama su vaikų tėvais apie tai kaip apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių užkrečiamųjų ligų bei kaip jas atpažinti. Tėvai gauna moksliškai pagrįsta informaciją apie skiepų svarbą, kokius skiepus rekomenduojama darytis sulaukus tam tikro amžiaus ar keliaujant svetur ir kada reikia skiepyti savo vaikus ir save.
  Ikimokyklinio amžiaus vaikams vykdomos rankų higienos įgūdžių ugdymo ir stiprinimo paskaitos „Švarios rankos“. Kitų pamokėlių metu su vaikais kalbama apie dantų priežiūros svarbą, kaip tinkamai reikia juos valyti ir atliekamos įgūdžius lavinančios užduotėlės.

 

Veikla 2014 m. ir 2015 m.

„Vaiko sauga namuose“

Pamokėlės metu vaikai sužinojo ir prisiminė kokių daiktų reikia saugotis, ko negalima imti, nes galima susižeisti.

Vaikams buvo paaiškinta kiekvieno pavojingo daikto namuose ir lauke daikto pavojingumas ir ką gali jis padaryti jai būsime neatsargūs, taip pat, darė įvairias užduotis apie saulės smūgi, svetimkūnius mūsų organizme.

Visi vaikai taip pat klausėsi istorijos apie Sveikatuko rytą ir mokėsi iš jo padarytu klaidų, ko negalima daryti ar imti.

   

 

„Mikrobų manija“

Pamokėlės metu kartu su vaikais buvo aptariama kas yra tie mikrobai, kaip jie atrodo.

 

„Paragaujam vitaminų"

Pamokėlės metu vaikai sužinojo apie vitaminų svarbą, taip pat, kad reikia valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, kuriuose gausu vitaminų.

Vaikams buvo paaiškinta kiekvieno vitamino svarba, taip pat, kokiuose vaisiuose ar daržovėse yra daugiausiai vieno ar kito vitamino.

Visi vaikai galėjo paskanuoti šviežių vaisių ir daržovių, bandydami įsiminti, kokius vitaminus ragauja.

Plakatas "Vitaminų sodas"

 

 

 „Maitinuosi tinkamai ir augu sveikas“

Pamokėlės metu kartu su vaikais buvo aptariamas "maisto pasirinkimo piramidės" maketas.

Vyko diskusija apie sveiką ir nesveiką maistą, vaikai įgijo daugiau žinių  apie maisto reikšmę, kodėl vienas ar kitas maisto produktas yra toks reikalingas mūsų organizmui.

Vaikai  žaidė žaidimą "sveikas - nesveikas maistas", dėliojo dėliones.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..