Europos judumo savaitė uostamiestyje pažėrė šūsnį veiklų aktyviems klaipėdiečiams

Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis Europos šalyse vykstantis Europos judumo savaitės minėjimas tradiciškai neaplenkė ir Klaipėdos miesto, kuriame ši didžiausia tvaraus judėjimo skatinimo kampanija paminėta kaip niekada aktyviai, pasiūlius gyventojams ir jau įprastomis tapusių veiklų, ir nemažai naujienų.

Įvairios įstaigos, organizacijos, organizuodamos tvarų judumą skatinančias veiklas, vadovavosi 2022 m. Europos judumo savaitės tema „Bendrauk lengviau“, kuria norėta parodyti, jog pasiekti kelionės tikslą galima ir be automobilio, o aplinkai draugiškais būdais bei su šūkiu „Judėk laisviau“, skleidusiu žinią, kad judėjimas – tai plati amplitudė pačių įvairiausių fizinio aktyvumo formų, apie kurias dažnas net nesusimąsto.

Šiemet uostamiestyje į kampanijos minėjimą oficialiai užsiregistravo 27 įstaigos, tarp kurių – įvairios sveikatos priežiūros įstaigos, bibliotekos, laisvalaikio užimtumo, kultūros įstaigos ir, žinoma, ugdymo įstaigos – jungėsi net patys mažiausi lopšelių-darželių lankytojai.

Kaip ir įstaigų, taip ir pačių judumo veiklų būta labai daug – nuo įvairių mankštų skirtingoms amžiaus grupėms, žygių pajūriu, estafečių, orientavimosi varžybų, virtualių pasivažinėjimų dviračiais po įvairias Klaipėdos miesto erdves iki savigynos treniruočių, Dienos be automobilio minėjimo, diskusijų apie tvarias transporto priemones, ekskursijos po miestą elektriniu autobusu, įmonių kolektyvus draugėn subūrusios akcijos „Klaipėdos įmonės vaikšto“, daugeliui neįprastos, bet puikių atsiliepimų sulaukusios mažojo futbolo versijos – futbolo vaikščiojant. Žinoma, neapsieita ir be tradicinių studentų lenktynių, kurios uostamiestyje rengiamos nuo 2009 metų. Renginio organizatorių, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ ir Klaipėdos universiteto studentų sąjungos atstovų, teigimu, pagrindinis šių draugiškų varžytuvių tikslas – įvertinti miesto infrastruktūros patogumus, pasirinkus įvairias susisiekimo rūšis, šį kartą – maršrutinį taksi, autobusą-ekspresą, paspirtuką, automobilį, elektromobilį, dviratį ir bėgimą. Studentai šiomis priemonėmis įveikė beveik 8 kilometrų trasą nuo Smiltelės stotelės iki Klaipėdos universiteto rektorato. I vietos nugalėtojas – elektrinio paspirtuko vairuotojas, šiek tiek atsiliko dviratis (II vieta), elektromobilis (III vieta) ir autobusas (IV vieta). Rezultatai džiuginantys – tvarios transporto priemonės pasiekti tikslą padeda pakankamai greitai.

Praūžus Europos judumo savaitei Lietuvoje, tikimasi, kad tvarumo tema, įvairių renginių, susijusių su fizinio aktyvumo skatinimu, organizavimas daugelyje įstaigų išliks aktualūs ir toliau, neapsiribojant viena savaite, nes juk galiausiai toks ir šios savaitės tikslas – įkvėpti gyventojus tvariems ir sveikatą bei aplinką tausojantiems ilgalaikiams pokyčiams.

Šiemet į Europos judumo savaitės minėjimą oficialiai įsitraukė 45 Lietuvos miestai / rajonai, kurie savo dalyvavimu buvo automatiškai įtraukti ir į Judriausiųjų konkursą, kurio nugalėtojus artimiausiu metu rinks kampanijos Lietuvoje organizatoriai – Aplinkos ministerija. Taip pat judumo savaitę mininčios verslo įmonės, valstybės institucijos, mokyklos, darželiai ir įvairios organizacijos, pasinaudojusios galimybe savarankiškai užregistruoti savo originalias veiklas tam skirtoje atskiroje platformoje, taip pat dalyvauja konkurse ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Europos judumo savaitės organizatoriai išrinks aktyviausius ir originaliausius bei kvies į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje.

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius,

Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn