Kaip pradėti mankštintis?

Prieš pradėdamas stiprinti savo fizinę sveikatą ir parengtumą, žmogus turėtų apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. jei nėra rimtesnių kliūčių, galite pasirinkti fizinio aktyvumo formą pagal savo poreikius ir galimybes.

  • Planuokite fizinę veiklą susiformuokite nuostatą nuolatos mankštintis.
  • Turėkite tikslą kodėl norite mankštintis? Reguliarus fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių dalykų, stiprinančių sveikatą bei palaikančių fizinį pajėgumą.
  • Mėgaukitės. Išbandykite įvairias fizinio aktyvumo formas  nuo praprasto mankštos iki netradicinės fizinės veiklos (zumba, kalanetika, joga, masala bhangra ir t.t.). Fizinis aktyvumas turi tapti gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalimi.
  • Nepersitempkite. Stiprinant sveikatą nesivaikykite maksimalių fizinių krūvių, įvertinkite savo galimybes, nuosekliai didinkite fizinį pajėgumą.
  • Pasirinkite aprangą ir avalynę. Apranga ir avalynė turėtų būti patogi, nevaržanti judesių.
  • Išlaikykite motyvaciją. Sveikata nėra sukuriama per vieną dieną. Bet kokia fizinio aktyvumo veiklos forma atitolina senėjimo procesą ir duoda naudos sveikatai bei lavina funkcinius gebėjimus.
  • Kasdien naudokite žingsniamatį. Apskaičiuota, kad dauguma suaugusių žmonių per dieną nueina apie 4500 žingsnių. Rekomenduojama, kad suaugusieji turėtų nueiti bent 10 000 žingsnių per dieną. Kad pasiektumėte šią normą, geriausia įsigyti žingsniamatį. Dabar yra mobiliųjų telefonų su žingsniamačio funkcija ir skaičiuojančių Jūsų sunaudotas kalorijas. Tyrimai rodo, kad žmonės, nešiojantys žingsniamatį natūraliai pradeda judėti daugiau, nes prietaisas veikia kaip išorinė motyvacijos priemonė.

Svarbiausia – ugdyti poreikį būti fiziškai aktyviems ir siekti, kad tai taptų neatsiejama kasdieninio gyvenimo dalis.

Facebook
Twitter
LinkedIn