Vaikų mityba

Sveika mityba (kartu ir aktyvus gyvenimo būdas) – vienas iš svarbiausių faktorių, užtikrinančių sklandžią vaiko raidą: augimą, vystymąsi, fizinį ir protinį darbingumą. Tinkama mityba svarbi vaiko protiniam ir fiziniam vystymuisi, gyvybinėms organizmo funkcijoms palaikyti, organizmo aprūpinimui reikiamomis maistinėmis medžiagomis, imuniteto gerinimui ir stiprinimui. 

Vaiko augimo ir brandos laikotarpiu formuojasi vaiko gyvensenos bei mitybos įpročiai, kurie išlieka visą gyvenimą. Vaikai ne visada gali patys teisingai nuspręsti ir pasirinkti, kuo ir kaip maitintis. Šiuo laikotarpiu ypatingai svarbus vaidmuo tenka ne tik šeimai, bet ir vaikų ugdymo įstaigoms, kurios gali tapti svarbiausiu veiksniu formuojant ir palaikant sveikos mitybos įpročius, nes jose vaikai praleidžia nemažą savo gyvenimo tarpsnį. 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras aktyviai dalyvauja vaikų ugdymo procese kartu su ugdymo įstaigomis vaikų sveikos mitybos klausimais. Mitybos specialistai, vadovaudamiesi Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo reikalavimais bei kitais susijusiais teisės aktais ir juos įgyvendinami, veikia šiomis kryptimis:

  • Ruošia metodines priemones.
  • Bendradarbiauja su kitomis įstaigomis (LR SAM, VMVT, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi ir kt.).
  • Rengia perspektyvinius ir pritaikyto maitinimo valgiaraščius ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.
  • Konsultuoja (ugdymo įstaigas, tėvus, tiekėjus ir kt.).
  • Organizuoja teminius mokymus, renginius ir pan. 
Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!