Burnos sveikata ir higiena

Rūpinimasis burnos sveikata yra labai reikšmingas ir reikalaujantis daug individualaus ir odontologinės komandos narių dėmesio. Jeigu burnos sveikata bus prasta, pablogės ir asmens gyvenimo kokybė.

Dauguma žmonių kenčia nuo įvairių su asmens higiena susijusių ligų visą savo gyvenimą. Daugelio šių ligų galima išvengti didinant informuotumą, paramą ir finansavimą prevencijai bei gydymo programoms. Specialistai primena – burnos ir asmens higienos sveikatos išsaugojimo svarba ir tinkamos priemones padeda išsaugoti bendrą žmogaus sveikatą. Dėl padidėjusio apnašų kaupimosi, mitybos specifikos, kramtymo raumenų disfunkcijos, odontologinių ligų profilaktika yra pagrindinė sąlyga, galinti padėti išsaugoti sveikus dantis ir periodonto audinius kuo ilgiau. Pagrindiniai veiksniai, galintys pagerinti burnos sveikatą, yra kokybiška individuali burnos higiena, reguliari profesionali burnos higiena, laiku ir tikslingai parinktos papildomos profilaktikos priemonės.

 

Savo burnos sveikatai kiekvienas gali padėti žinodamas tinkamas dantų valymo technikas, pasirenkant tinkama šepetėlį ir taikant tam tikrus mitybos ir burnos skalavimo elementus, pvz. sukamieji ir šluojamieji valymo judesiai, burnos skalavimas po saldaus valgio, cukraus ir cukraus turinčių produktų vartojimo mažinimas.

 

Svarbu kuo anksčiau apsilankyti pas burnos priežiūros specialistą, kad laiku ir išsamiai būtų suteikta profesionali konsultacija, kaip tinkamai prižiūrėti burnos ertmę. Tik specialistai, atlikę vidinį ir išorinį ištyrimą, surinkę išsamią informaciją, gali sudaryti ligos formą atitinkančią burnos ligų profilaktikos programą.

 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, siekdamas reikšmingai prisidėti prie gyventojų burnos sveikatos gerinimo, vykdo įvairia mokomąją veiklą burnos higienos temomis skirtingos amžiaus grupėms – tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

Nepraleiskite progos sužinoti naudingos informacijos apie burnos sveikatą, kreipdamiesi į Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurą.

 

Susidomėjusius kviečiame kreiptis šiais kontaktais: mob. 8 658 761 23, el. p. arnas@sveikatosbiuras.lt

 

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!