Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Liepos mėnuo – puikus metas profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą

Visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvelius, turinčius ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą kasmetinio profilaktinio vaiko sveikatos patikrinimo. Apsilankyti pirminės sveikatos priežiūros įstaigose reikia iki rugsėjo 15 d. Patikrinimus raginame pradėti jau vasaros pradžioje, siekiant išvengti ilgų eilių prie gydytojų kabinetų, kurios kasmet susidaro vasaros pabaigoje dėl didelio skaičiaus mokinių, kurie nusprendžia pasitikrinti sveikatą prieš pat naujus mokslo metus.

Nuo 2018 m. birželio 1 d. pasikeitė Mokinio sveikatos pažymėjimų (anksčiau – Vaiko sveikatos pažymėjimas, forma Nr. 0271/a) išdavimo tvarka: mokyklinio amžiaus vaikams vietoje popierinių yra išduodami elektroniniai pažymėjimai, o tėvai duomenis apie savo vaikų sveikatos būklę gali peržiūrėti bei atspausdinti prisijungę prie www.esveikata.lt portalo. Pirmą kartą ugdymo įstaigas pradedantiems lankyti mokyklinio amžiaus vaikams (kol vaikai dar neįtraukti į mokyklos registrą) šeimos gydytojas turi pateikti atspausdintą pažymėjimą, kurį vaiko tėvai galėtų pristatyti į ugdymo įstaigą. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantiems vaikams 2018–2019 mokslo metais vis dar buvo išduodami popieriniai pažymėjimai, tačiau nuo šių mokslo metų taip pat planuojama šios amžiaus grupės vaikams išduoti elektroninius pažymėjimus.

Tikrinant sveikatą gydymo įstaigoje, kurioje vaikas yra registruotas, už paslaugas mokėti nereikia. Norint patikrinti vaiko sveikatą, reikia iš anksto užsiregistruoti ir laiku atvykti pas šeimos gydytoją ir odontologą. Tėveliai turi nuvesti vaiką pas gydytoją odontologą patikrinti dantų ir sąkandžio būklės. Po odontologo patikros vaiką apžiūri šeimos gydytojas: pamatuoja ūgį, svorį, patikrina regą, laikyseną, išmatuoja kraujospūdį, esant kokiems nors nusiskundimams vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Kasmet profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių vaiko sveikatos problemoms spręsti.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..