Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos

Apie projektą

2015 metais Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kartu su partneriais pradėjo įgyvendinti Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų  (JPSPP) projektą Klaipėdos miesto savivaldybėje. Šiuo metu (projektas yra antrame etape) projekto komanda sudaro JPSPP koordinatorius, psichologas bei projekto partneriai. Visų tikslas skleisti, šviesti ir ugdyti jaunimą sveikatai svarbiomis temomis:

  • Lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencija
  • Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija
  • Alkoholio vartojimo prevencija
  • Depresijos prevencija
  • Savižudybių ir savižalos prevencija
  • Sveikatos sutrikimų susijusių su antsvoriu ir nutukimu prevencija
  • Valgymo sutrikimu prevencija
  • Seksualinio smurto prevencija.
 
 

Tikslas – sukurti vieningą, kompleksinį, koordinuotą ir jaunimo sveikatos poreikiams pritaikytą sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį, kuris paskatins 14-29 metų jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei pagerins visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę.

 

Praėjusiame projekto etape, Klaipėdos mieste buvo įkurtas koordinacinis centras, kuriame dirba aktyvus, motyvuotas ir apmokytas jaunimo paslaugų priežiūros koordinatorius, organizuojantis ir koordinuojantis sveikatos stiprinimo, prevencijos, gydymo, konsultavimo ir stebėsenos  paslaugų teikimą savivaldybėje. Projekto metu buvo pasitelkta tarpsektoriniu ir tarpinstituciniu bendradarbiavimu. Sukurtas ir tinkamai įgyvendintas modelis prisideda prie jaunimo sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo, mirtingumo bei sveikatos netolygumų mažinimo ir socialinės bei ekonominės gerovės didinimo.

Šiame projekto etape, tęsiame praėjusius darbus. Prie projekto prisijungus psichologui, tikimasi, dar labiau sustiprinti jaunimo žinias sveikatai svarbiomis temomis bei teikti psichologo konsultacijas. Plėsti bendradarbiavimą su kitomis mieste esančiomis įstaigomis. Kartu su partneriais organizuoti informatyvius renginius ir taip praturtinti jaunimo kasdienybę. Klaipėdos mieste bus įdiegtas žaliasis koridorius, kuriame jaunuoliai galės konsultuotis su gydytojais anonimiškai ir nemokamai, taip pat sukurta mobilioji programėlė „Man rūpi“, kuri pritaikyta „android“ ir „apple“ išmaniesiems telefonams. O svarbiausia, kad apie šio projekto pasiekimus, galite skaityti specialiai sukurtame polapyje, kuriame šiuo metu ir lankotės.

 

 

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšų programos.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!