Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

 

 


AKTUALI INFORMACIJA


 

Skiepytis kviečiami 35+ grupės gyventojai

Šeštadienį (05.15) klaipėdiečiai, kuriems jau yra sukakę 35-eri ir daugiau, kviečiami pasiskiepyti Vaxzevria (AstraZeneca) vakcina.

 

 

 

Skiepytis kviečiami 45+ grupės gyventojai

Klaipėda pradeda vakcinuoti 45+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Jie jau gali registruotis skiepui elektroninėje registracijos sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt.

 

 

 

Pasikeitimai paveiktų šalių sąraše

Nuo gegužės 10 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kosta Rikos, Maldyvų ir Mongolijos, o įprasti izoliacijos reikalavimai galios atvykstantiems iš Serbijos ir Bermudos.

 

 

Pradedami naudoti Europos Komisijos dovanoti greitieji antigeno testai

Lietuva gavo Europos Komisijos paramą - naujus greituosius antigeno testus. Testo atlikimui mėginys bus paimamas iš nosiaryklės, o atsakymas gaunamas vos per 15–20 minučių.

 

 

Papildomai skiepijami prekybininkai

Gegužės 5-6 dienomis prekybininkams organizuojamas vakcinavimas be išankstinės registracijos („gyvos eilės“ principu). Atvykus skiepytis bus galima rinktis iš tuo metu vakcinacijos centruose turimų vakcinos rūšių.

 

 

Pradedami vakcinuoti 55+ amžiaus grupės gyventojai

Klaipėda žengia į naują vakcinavimo etapą ir pradeda vakcinuoti 55+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Nuo rytojaus, gegužės 4 d., jiems bus atverta elektroninė registracijos sistema vakcinavimasklaipedoje.lt.

 

 

COVID-19 ligos protrūkių valdymas įmonėse

Specialistai prisideda informuojant įmones ir įstaigas, kurių darbuotojai dirba kontaktiniu būdu, apie COVID-19 ligos protrūkių valdymą bei pagrindinius valdymo žingsnius.

 

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo gegužės 3 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Indijos, o įprasti izoliacijos reikalavimai galios atvykstantiems iš Estijos, Lenkijos, Slovėnijos, Vengrijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Čilės, Šiaurės Makedonijos, Arubos ir San Marino.

 

Svarbus priminimas savarankiškai pateikiant epidemiologinius duomenis

Savarankiškai pateikdami epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, toje pačioje anketoje užsikrėtusieji COVID-19 liga turėtų nurodyti ir žmones, su kuriais turėjo didelės rizikos kontaktą.

 

 

 

Parengta mokslinė apžvalgą apie COVID-19 vakcinas

Europos imunologų draugijų federacija parengė apžvalgą apie COVID-19 vakcinas.

 

 

 

 

Vakcinacijos procesas Klaipėdoje

Dalinamės Klaipėdos miesto savivaldybės parengta informacija dėl vakcinacijos proceso Klaipėdos mieste.

 

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo balandžio 26 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Seišelių, o atvykstantiems iš Bulgarijos, Čekijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kosovo ir Libano galios įprasti izoliacijos reikalavimai.

 

 

Keičiasi izoliacijos išimčių pritaikymo tvarka keliautojams

Informuojama, kad nuo pirmadienio įsigaliojus reikalavimų pakeitimams, asmenys, atvykstantys į Lietuvą, dėl izoliacijos išimčių taikymo nebeprivalės kreiptis į NVSC, tačiau izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus turėti bus būtina.

 

 

Keliautojo paruoštukas - atsakymai į dažniausius klausimus

Specialistai, gaudami vis daugiau klausimų iš oro transportu į Lietuvą atvykstančių žmonių, informuoja apie dabar galiojančią tvarką ir reikalavimus bei teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

 

 

Startavo vakcinavimui skirta elektroninė registracijos sistema

Klaipėdoje pradeda veikti elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Užsiregistruoti internetu galima interneto svetainėje vakcinavimasklaipedoje.lt.

 

 

Kada netaikoma izoliacija paskiepytiems arba persirgusiems?

Primename, kad žmonėms, kurie yra persirgę COVID-19 liga, taip pat tiems, kurie jau yra paskiepyti pagal nustatytą vakcinacijos schemą, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju tam tikrą laiką izoliuotis nereikia.

 

 

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą izoliacijos taisyklės nesikeičia

Nuo balandžio 19 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos atvykstantiems į Lietuvą iš Argentinos, Čilės, Puerto Riko, o atvykstantiems iš Belgijos, Palestinos ir Seišelių galios įprasti izoliacijos reikalavimai.

 

 

Primename - užsikrėtus COVID-19 duomenis galite pateikti patys

Specialistai primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo, užpildydamas anketą pats ir pateikdamas duomenis.

 

 

 

Švelnesnėmis priemonėmis pratęsiamas karantinas

Karantinas šalyje pratęsiamas iki gegužės 31 dienos 24:00 val., tačiau švelninamos kai kurios jo priemonės.

 

 

 

Svarbus priminimas keliautojams

Įsigaliojus naujovėms, reglamentuojančioms izoliacijos sąlygas bei reikalavimus dėl tyrimų atlikimo - pailgėjo laikotarpis, per kurį COVID-19 persirgę asmenys gali nesiizoliuoti, kai jie grįžta iš užsienio.

 

 

Vakcinacijos procesas Klaipėdoje

Dalinamės Klaipėdos miesto savivaldybės parengta informacija dėl vakcinacijos proceso Klaipėdos mieste.

 

 

 

Informacija Klaipėdos miesto senjorams

Rytoj, balandžio 13 d. nuo 9 val. iki 18 val. vakcinacijos centrai Klaipėdoje priims senjorus (65 m. ir vyresnius) vakcinacijai nuo COVID-19 "Pfizer" ir "Moderna" vakcina, gyvos eilės principu.

 

 

Informacija dėl ūkio subjektų skiepijimo

Informuojame, kad buvo pakeistas "Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos vakcina organizavimo tvarkos aprašas", kuris leidžia Savivaldybėms nepanaudotas vakcinas paskirti ūkio subjektų darbuotojų skiepijimui.

 

 

Keičiasi paveiktų šalių sąrašas

Nuo balandžio 12 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kroatijos ir Turkijos. Taip pat pakoreguotos taisyklės kelioms grupėms asmenų.

 

 

 

Persirgusiems ir paskiepytiems izoliuotis nereikia

Po sąlyčio su sergančiu, paskiepyti ar persirgę asmenys gali nesiizoliuoti, jei skiepijimas COVID-19 vakcina atliktas pagal schemą ir nuo skiepijimo arba diagnozės praėjo ne daugiau kaip 90 dienų.

 

 

 

Primename apie galimybę išsitirti dėl COVID-19 ligos

Kviečiame peržiūrėti tiriamų asmenų sąrašą, kuriame galite rasti savo profesiją. Tai suteiks galimybę pasinaudoti šia paslauga ir dirbti saugiai!

 

 

 

Vakcinuotis kviečiamos didelės įmonės

Siekiant plėsti vakcinavimo apimtis nuo ketvirtadienio sudaroma galimybė vakcinuoti įstaigų, įmonių ar organizacijų, kuriose dirba daugiau kaip 100 žmonių, darbuotojus. Vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia.

 

 

Atšaukiami judėjimo tarp savivaldybių ribojimai

Vyriausybė nutarė nepratęsti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, tad nuo trečiadienio vidurnakčio bus atlaisvintas judėjimas visoje šalyje. Karantinas šalyje galioja iki balandžio 30 d.

 

 

Skiepytis kviečiami mažmeninės prekybos darbuotojai

Sudaryta galimybė pasiskiepyti visiems Klaipėdos m. gyventojams, dirbantiems mažmeninės prekybos įmonėse, kurie vykdydami savo funkcijas kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai ir kt.).

 

 


Kokiomis aplinkybėmis galima palikti izoliacijos vietą?

Specialistai primena, kad izoliacijoje esantys asmenys privalo laikytis nustatytų izoliacijos taisyklių. Reikėtų nepamiršti pagrindinio izoliacijos tikslo – užkirsti kelią galimam viruso plitimui.

 

 

Pasipildė paveiktų šalių sąrašas

Atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Belgija, Nyderlandai, Bosnija ir Hercogovina, Moldova, Bermuda, Kiurasao. Sąraše nebeliko – Maltos. Sąrašas galioja balandžio 5-11 dienomis.

 

 

Rekomendacijos dėl COVID-19 prevencinių priemonių per Velykas

Artėjant šventėms specialistai primena karantino tvarką ir rekomenduoja, kokių prevencinių priemonių reikia laikytis, atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

 

 

Interaktyvus Lietuvos COVID-19 protrūkių žemėlapis

Sukurta švieslentė, padėsianti visuomenei geriau suprasti COVID-19 ligos plitimą. Tai interaktyvus žemėlapis, kuriame pateikiami COVID-19 ligos protrūkiai.

 

 

 

Skiepytis kviečiami švietimo įstaigos darbuotojai ir abiturientai

Sudaryta galimybė pasiskiepyti visiems Klaipėdos m. gyventojams, dirbantiems arba teikiantiems paslaugas švietimo įstaigose bei mokiniams (abiturientams), kurie mokosi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas įpareigoja vežėjus

Pasipildė paveiktų šalių sąrašas, galiosiantis kovo 29 - balandžio 4 dienomis. Taip pat nuo šiol atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, jei jų planuojamas buvimo Lietuvoje laikas yra ilgesnis nei 72 val., „atsivežti“ neigiamą COVID-19 tyrimą arba jį atlikti Lietuvoje.

 

 

Privalomi profilaktiniai tyrimai

Įsigaliojus įstatymo pakitimams nuo kovo 27 dienos kai kuriose veiklos srityse dirbantiems asmenims tampa privaloma pasitikrinti sveikatą ir atlikti koronaviruso nustatymo tyrimą – arba periodiškai, arba vieną kartą prieš atveriant duris.

 

 

Pratęsiamas karantinas ir griežtinami judėjimo ribojimai per Velykas

Karantinas šalyje pratęsiamas iki balandžio 30 dienos. Taip pat nuspręsta, kad nuo šeštadienio iki balandžio 5-osios būtų grąžintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

 

 

Atsirado galimybė pasiskiepyti be išankstinės registracijos

Sudaryta išskirtinė galimybė Klaipėdos miesto senjorams pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina be išankstinės registracijos!

 

 

Pakartotinas kvietimas vakcinacijai

Asmenys, nesiregistravę (nepageidavę būti registruoti) skiepytis dėl to, kad pageidavo vakcinos, kurios gydymo įstaiga tuo metu neturėjo, arba neatvykę skiepytis paskirtu laiku, gali iš naujo registruotis arba būti užregistruoti skiepytis.

 

 

Atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas kovo 22-28 dienoms

Atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Kipro Respublika, Palestina, Lenkijos Respublika, šį sąrašą „paliko“ Izraelio Valstybė, Slovėnijos Respublika.

 

 

Karantino švelninimas ugdymui nuo kovo 22 d.

Nuo kovo 22 d., 45 savivaldybėse į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams. Leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams – grupėmis ne daugiau kaip po 5 mokinius. Pamažu atveriamas neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas.

 

 

Primename - atvykstant į Lietuvą privalomas tyrimo atsakymas ir QR kodas

Atvykstantiesiems į Lietuvą privaloma turėti ne tik neigiamą COVID-19 testą, bet ir QR kodą, kuris gaunamas dar prieš kelionę užpildžius NVSC tinklapyje esančią anketą. Visi keliautojai privalo izoliuotis, išskyrus numatytąsias išimtis.

 

Klaipėdoje pradedami skiepyti 65-69 metų asmenys

Pranešame, jog nuo kovo 15 d. pradedama plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 65-69 metų asmenims.

 

 

Judėjimo ribojimai išlieka 16-oje savivaldybių

Vyriausybė pirmadienį nutarė, jog judėjimo be svarbios priežasties draudimas iki balandžio mėnesio dar išliks 16-oje savivaldybių, tarp kurių yra ir Klaipėdos miestas. Prastesnę situaciją kai kuriose savivaldybėse lemia britiškos mutacijos plitimas.

 

 

Pirmadienį keičiasi karantino sąlygos

Nuo šiandien savo duris leista atverti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, nepriklausomai koks jų plotas. Apsilankyti taip pat bus galima muziejuose ir galerijose.

 

 

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše pokyčiai atvykus iš devynių šalių

Nuo kovo 15 dienos papilddomas sąrašą šalių, iš kurių atvykus bus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Į šį sąrašą patenka - Švedija, Vengrija ir Jordanija.

 

 

Profilaktinis testavimas greitaisiais antigeno testais

Šią savaitę pradedamas testavimas greitaisiais antigeno testais. Tai leis atlikti profilaktinį asmenų testavimą dėl koronoviruso kur kas greičiau.

 

 

Kokių šalutinių poveikių tikėtis po COVID-19 vakcinos?

Prasidėjus vakcinacijos procesui nuo COVID-19 Lietuvoje, nuolat aptarinėjami vakcinų šalutiniai poveikiai. Specialistai ragina pasitikėti oficialiais ir mokslu pagrįstais informacijos šaltiniais, medikais, sveikatos specialistais.

 

 

Klaipėdoje pradėti skiepyti 70-74 metų amžiaus asmenys

Pranešame, jog nuo kovo 8 d. pradėta plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 70-74 metų asmenims.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas - tyrimai grįžtant yra būtini

Griežtesnių sąlygų sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos. Nuo kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą.

 

 

Į klausimus apie vakcinas atsako gydytojai

Dalinamės medžiaga, kurioje į klausimus apie vakcinaciją atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas ir gydytoja Irena Pivoriūnienė.

 

 

 

Švelnėja karantino sąlygos

Nors epidemiologinė situacija šalyje nebegerėja taip sparčiai, kaip prieš keletą savaičių, tačiau vyriausybė nutarė, kad kai kurie šalyje penktą mėnesį galiojančio karantino ribojimai gali būti švelninami.

 

 

Pasikeitimai 1808 linijoje

Nuo šiol užsieniečiams informacija apie koronaviruso ligos tyrimų rezultatus bus siunčiama trumpąja žinute. O viena iš Karštosios koronaviruso linijos 1808 funkcijų – gydytojų konsultacinė linija, yra atšaukiama.

 

 

 

Naujas paveiktų šalių sąrašas ir sugriežtinta izoliacijos tvarka

Griežtesnės izoliacijos sąlygos taikomos atvykus iš JAV, o šį sąrašą „paliko“ Ispanija ir Portugalija. Vežėjams nelieka nuostatos informuoti NVSC sužinojus apie išvykimą iš šalies ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, kovo 1 d.

 

 

Plečiamas profilaktinio testavimo sąrašas

Plečiamas profilaktinio testavimo sąrašas, todėl daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai. Šiems asmenims reikės atlikti profilaktinius tyrimus.

 

 

Keičiasi karantino režimo sąlygos

Vyriausybė nutarė pratęsti karantiną Lietuvoje iki kovo 31 dienos 24 val. Taip pat nuspręsta pratęsti ir gyventojų judėjimo ribojimą tarp savivaldybių, tačiau yra išlygų.

 

 

 

Įmonės gali prisidėti prie protrūkių valdymo

Specialistai primena, kad darbdaviai, kurių įmonių darbuotojams nustatyta COVID-19 liga, turi nedelsdami pranešti apie tai NVSC, kad būtų laiku imtasi prevencinių priemonių ir užkirstas kelias infekcijos išplitimui įmonėje bei visuomenėje.

 

 

Klaipėdoje bus pradedami skiepyti vyresnio amžiaus žmonės

Pranešame, jog nuo rytojaus (02-22) pradedama plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 80 metų ir vyresniems asmenims.

 

 

 

Koks tyrimas nuo COVID-19 ir kada reikaligas?

Specialistai primena, kad priklausomai nuo skirtingų situacijų iš gyventojų yra reikalaujama skirtingų rūšių tyrimų dėl COVID-19. Ką parodo tam tikros rūšies tyrimas ir kaip suprasti tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą, gautą iš tyrimą atlikusios įstaigos?

 

 

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą vežėjai privalės izoliuotis

Atnaujintą paveiktų šalių sąrašą papildė keturios naujos šalys, o išbrauktos - dvi. Svarbus pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį.

 

 

Papildytas profilaktiniais tyrimais tiriamų grupių sąrašas

Profilaktiškai tirtis dėl COVID-19 ligos nustatymo nuo šiol gali asmenys dirbantys paslaugų, prekybos vietose ir asmenys, kurių veikla nedraudžiama, o vykdydami darbo funkcijas turi tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis.

 

 

Atnaujintas vakcinacijos planas

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino visuomenės vakcinacijos nuo COVID-19 planą, atsižvelgdama į farmacijos kompanijų „AstraZeneca“, „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ pateiktus vakcinų pristatymo planus.

 

 

Į Lietuvą ir toliau reguliariai atvyksta vakcinos

Savaitgalį į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį pristatyta devinta gamintojo „BioNTech & Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso siunta, kurią sudaro 29 250 vakcinos dozių.

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..