Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

SRITYS


 


AKTUALI INFORMACIJA


 


Dokumentas įrodantys, kad darbuotojas yra pasveikęs nuo COVID-19

Specialistai įspėja, kad informacijos apie tai, jog darbuotojas yra persirgęs ir pasveikęs, o tai reiškia – ir neužkrečiamas, gali būti prašoma 2 atvejais.

 

 

Aktualiausi klausimai apie "Korona Stop Lt" programėlę

Naudodamiesi mobiliąja programėle „Korona Stop LT“ galime kur kas greičiau sustabdyti viruso plitimą. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su programėlės naudojimu.

 

 

Nauja izoliacijos tvarka persirgus COVID-19 liga

Reaguodami į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, specialistai atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo COVID-19 liga.

 

 

Papildytas paveiktų šalių sąrašas

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, kuris įsigalios lapkričio 30 d. Į jį įtrauktos Maltos Respublika, Slovakijos Respublika ir Slovėnijos Respublika, o iš paveiktų šalių ir regionų sąrašo išbrauktas Velsas.

 

 

Pakeista socialinių įstaigų veiklos organizavimo tvarka

Siekdami apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis nuo galimo koronaviruso užkrato bei užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui socialinių paslaugų įstaigose, specialistai tobulina socialinių įstaigų veiklos organizavimo tvarką.

 

 

Programėlė "Korona Stop LT" - saugokime save ir kitus!

Naudodamiesi mobiliąja programėle „Korona Stop LT“ mes galime kur kas greičiau sustabdyti viruso plitimą. Anonimiškai praneškite, jei sergate COVID-19 liga arba gaukite įspėjimus, jei esate didelės rizikos kontakte.

 

 

Portalas mažiesiems "Katantinas.lt"

Karantino metu ilgas valandas leidžiant namuose gali pasidaryti nuobodu – ypač mažiesiems šeimos nariams. Portalas mažiesiems "Katantinas.lt" padės spręsti kylančius iššūkius pandemijos metu.

 

 

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d. 24:00 val.

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, nuspręsta pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d. 24:00 val. Taip pat nuo gruodžio 10 dienos leidžiamas muziejų lankymas.

 

 

COVID-19 liga persirgusio donoro atmintinė

Jei esate persirgęs COVID-19 liga, galite atlikti labai vertingą ir kilnų poelgį - paaukoti kraujo plazmos.

 

 

 

Ką svarbu žinoti darbovietėje atsiradus COVID-19 atvejui?

Siaučiant pandemijai iškyla vis daugiau klausimų: kaip elgtis, jeigu COVID-19 suserga darbuotojas ir kokius žingsnius privalu atlikti. Specialistai pateikia atsakymus į svarbiausius klausimus.

 

 

Pasipildė paveiktų šalių sąrašas

Pasipildė paveiktų šalių sąrašas, kuris įsigalios lapkričio 23 dieną. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai.

 

 

Viskas ką svarbu žinoti apie vakciną nuo COVID-19

Pristatome valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, bendradarbiaujančios su Europos vaistų agentūra, parengtą informaciją visuomenei, kurioje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius faktus apie COVID-19 vakciną.

 

 

Kaip elgtis, jei nustatytas teigiamas COVID-19 rezultatas arba turėjote didelės rizikos sąlytį?

Specialistai primena kaip elgtis, jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį arba jam patvirtinta COVID-19 liga.

 

 

Patikslinti ribojimai dėl laisvalaikio paslaugų teikimo karantino metu

Specialistai aiškiau apibrėžė laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu.

 

 

 

Atnaujintos rekomendacijos galiojančios karantino metu

Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją ir siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui specialistai atnaujina rekomendacijas dėl užsienio delegacijų priėmimo, teismų ir vairavimo mokyklų darbo organizavimo.

 

 

Atnaujintos izoliavimosi dėl COVID-19 ligos taisyklės

Specialistai pateikė atnaujintas izoliacijos taisykles ir patarimus, kaip tinkamai izoliuotis, siekiant išvengti tolimesnės koronavirusinės infekcijos plitimo.

 

 

 

Atnaujinta tikslinių ir profilaktinių COVID-19 tyrimų atlikimo tvarka

Tiksliniai tyrimai nuo pirmadienio yra atliekami visiems be išimties keliautojams, atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų ir Švedijos.

 

 

Patogesnė registracija į mobilius punktus

Daugiau kaip savaitę laiko veikia registracijos sistema internete, norint gauti laiką COVID-19 ligos tyrimo nustatymui mobiliame punkte. Specialistai ragina šia galimybe naudotis aktyviai ir taip sumažinti Karštosios linijos darbo apkrovas.

 

 

Papildomos prevencijos priemonės atvykstantiems iš šešių šalių

Nuo pirmadienio, lapkričio 16 d. iš Danijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų ir Švedijos atvykstantiems asmenims privalomas COVID-19 ligos nustatymo testas.

 

 

Pasikeitė paveiktų šalių sąrašas

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše, kuris įsigalios lapkričio 16 d., nebeliko Slovakijos, kuri kartu su Lietuva atsidūrė raudonojoje zonoje. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai.

 

 

Savivaldybėse steigiamos mobilios komandos

Saugant rizikos grupėje esančius asmenis, Lietuvos savivaldybėse steigiamos mobilios komandos, kurios turės teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronavirusu sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims jų namuose arba socialinės globos namuose, kuriuose jie gyvena.

 

Virusas nosiaryklėje gali išgyventi iki trijų mėnesių

Tarptautinių organizacijų mokslininkai pažymi, kad pasveikusio žmogaus nosiaryklės tepinėliuose virusas gali būti aptinkamas net tris mėnesius nuo simptomų atsiradimo pradžios, tačiau jis jau nebesugeba daugintis, o jo koncentracija yra tokia maža, kad užkrėsti aplinkinių žmogus nebegali.

 

Patikslinta tvarka dėl kaukių dėvėjimo ir maitinimo paslaugų teikimo

Vyriausybė tikslina karantino sąlygas dėl kaukių dėvėjimo vyresniems nei 6 metų amžiaus vaikams ugdymo proceso metu. Taip pat keičiasi viešojo maitinimo sąlygos, bei įsigalioja draudimai laisvalaikio, pramogų ir sporto įstaigoms.

 
 

Profilaktiniai tyrimai šią savaitę bus vykdomi visoje šalyje

Profilaktiniai tyrimai dėl COVID19 ligos nustatymo šią savaitę bus atliekami gydymo įstaigų darbuotojams ir praktiką atliekantiems studentams, gydymo įstaigų patalpose veikiančių vaistinių darbuotojams ir socialinės globos įstaigų darbuotojams.

 

 

Gydytojas gali anksčiau nutraukti COVID-19 sergančio paciento izoliaciją

Atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas specialistai primena, kad galioja pasikeitusi izoliacijos nutraukimo tvarka - ji gali būti nutraukta anksčiausiai po 10 dienų.

 
 

Izoliacija arba tyrimas - tik iš pilkosios zonos

Nuo pirmadienio, lapkričio 9 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Pažymėtina, kad Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo šiol paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys.

 

 

Penki pagrindiniai karantino ribojimai

Lietuvoje įsigalioja karantinas, tad specialistai remdamiesi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis išskyrė pačius svarbiausius akcentus, kurių turėtų laikytis gyventojai.

 

 

Pradeda veikti artumą su sergančiuoju fiksuojanti programėlė

Lietuvoje pradeda veikti atstumą su sergančiuoju COVID-19 liga fiksuojanti programėlė „KoronaStopLT“. Šią programėlę nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ internetinių parduotuvių.

 

 

Užsiregistruoti COVID-19 tyrimui galima internetu

Visi asmenys, pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, nuo šiol užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali ir užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt.

 

 

 

Atnaujinta galimybė pildyti sąlytį turėjusio asmens anketą

Informuojama, kad šiuo metu NVSC sąlytį turėjusius asmenis, kuriuos nustato atliekant atvejų epidemiologinius tyrimus, apie izoliacijos būtinybę, trukmę, nedarbingumo suteikimo galimybes informuoja SMS žinutėmis.

 

 

Papildomas testavimas 55-ose savivaldybėse

Atsižvelgiant į rekomendacijas, šalies savivaldybės pagal epidemiologinius rodiklius yra skirstomi į tris zonas – geltoną, žalią ir raudoną. Informuojama, kad geltonojoje ir raudonojoje zonose esančiose savivaldybėse gyventojai yra dažniau testuojami dėl koronaviruso infekcijos.

 

Didelės rizikos kontaktai informuojami SMS žinute

Informuojama, kad pradėjus asmenis informuoti apie turėtą sąlytį ir izoliacijos būtinybę trumposiomis SMS žinutėmis, nebeliko poreikio tokiems asmenims pildyti NVSC interneto svetainėje iki šiol skelbtą anketą.

 

Naujas darbuotojų registracijos profilaktiniams tyrimams būdas

Informuojame, kad pasikeitė darbuotojų registracijos profilaktiniams tyrimams tvarka, skirta asmens sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigų darbuotojams iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų.

 

 

Šalyje įvedamas karantinas

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą visoje šalies teritorijoje įvesti karantiną. Visuotinis karantinas įsigalios nuo lapkričio 7 dienos ir tęsis iki 29 dienos.

 

 

Saviizoliacijos atmintinė

Šalyje daugėjant užsikrėtimų COVID-19 liga vis daugiau žmonių atsiduria izoliacijoje sužinoję, jog turėjo kontaktą su sergančiuoju. Todėl labai svarbu žinoti kokios rizikos kontaktas yra asmuo ir kaip turi toliau elgtis.

 

 

Kokiu būdu galima atvykti į mobilų punktą?

Kylant daug diskusijų, kokiais būdais yra saugu atvykti į mobilų punktą ir atlikti COVID-19 ligai nustatyti testą, primename svarbiausias taisykles, kurių privalu laikytis norint apsaugoti ne tik save, bet ir kitus bei pateikiame atvažiavimo į mobilų punktą galimybes.

 

 

Likite namie, jeigu jaučiate ligos simptomus

Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, specialistai ragina visus gyventojus būti sąmoningais ir likti namuose, jei yra jaučiami koronavirusui būdingi simptomai, taip pat esant galimybėms, prašoma dirbti iš namų.

 

 

Vietinis karantinas gresia dar 13-ai savivaldybių

Nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių.

 

 

 

Pakartotinas PGR tyrimas nėra BŪTINAS!

Specialistai primena, kad koronavirusu užsikrėtusiems pacientams nebereikia atlikti pakartotinių koronaviruso testų. Praėjus numatytam izoliacijos laikotarpiui, pacientui nebekarščiuojant ir išnykus simptomams, užtenka šeimos gydytojo patvirtinimo, kad pacientas gali nebetęsti izoliacijos.

 

Vis daugiau raudonų valstybių paveiktų šalių sąraše

Nuo lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl koronaviruso, atsidūrė dar daugiau Europos šalių ir regionų.

 

 

Skelbiami laikini apribojimai renginiams

Atsižvelgiant į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.

 

 

Kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Blogėjant epidemiologiniai situacijai šalyje ir priėmus sprendimą dėl privalomo veido apsaugos kaukių dėvėjimo, norime priminti, kaip taisyklingai reikia nešioti kaukes.Taip pat primename, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą.

 

 

Apie izoliaciją NVSC informuos trumpąja žinute

Fiksuojant aukštus COVID-19 ligos sergamumo rodiklius ir greitai plečiantis kontaktavusiųjų su užsikrėtusiais ratui, NVSC siekia operatyviau informuoti žmones, turėjusius didelės rizikos kontaktą, ir apie privalomą izoliaciją praneša trumpąja žinute.

 

 

Skelbiamas vietinis karantinas Klaipėdos mieste

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse, tarp kurių yra ir Klaipėdos miestas.

 

 

Šią savaitę bus intensyviau tiriami 21-os savivaldybės gyventojai

Informuoja, kad šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai,21 savivaldybės gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Šios savivaldybės pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.

 

 

Ribojimai šalyje ir papildomos priemonės

Skelbiami įsigaliojantys ribojimai visoje šalyje ir papildomos priemonės, kurios yra taikoms karantine esančioms savivaldybėms.

 

 

 

Pateikiama nauja izoliavimosi tvarka

Lietuva patenka į geltonąją zoną pagal šviesoforo principo kriterijus ir nuo spalio 26 d., taikys prevencijos priemones tik atvykstantiesiems iš raudonoje bei pilkoje zonoje esančių valstybių.

 

 

Atnaujintas šviesoforo principu paremtas paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 26 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Kartu su Lietuva geltonojoje zonoje atsidūrė kaimyninės Latvija ir Estija, taip pat Norvegija, Danija, Suomija, Kipras.

 

 

Dar 8-ios savivaldybės priskirtos raudonajai zonai

Nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

 

 

Sveikatos specialistai kreipiasi į žmones prašydami gyventi ramiau

Mes, Lietuvos gydytojai, epidemiologai ir visi sveikatos priežiūros specialistai, kreipiamės į Jus prašydami visų Jūsų pagalbos: kviečiame susitelkti, susivienyti bendram tikslui būti atsakingiems ir padėti sustabdyti COVID-19 plitimą.

 

 

Ką daryti turėjus sąlytį su sergančiu COVID-19?

Specialistai informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje būtina laikytis prevencijos priemonių. Kadangi šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiami, ypač svarbu, jog susirgus žmonės patys imtųsi veiksmų.

 

Karantinas skelbiamas dar 12-oje savivaldybių

Atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas savivaldybės bus skirstomos į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse galės būti skelbiamas vietinis karantinas ir ribojama gyventojų veikla.

 

Šviesoforo principas bus taikomas vertinant užsienio šalis

Atsižvelgiant į patvirtintas Europos Tarybos rekomendacijas, nuspręsta dėl nacionaliniu mastu taikomų kriterijų, kuriais remiantis į keturias grupes šviesoforo principu būtų skirstomos visos Europos Sąjungos šalys.

 

 

Ekstremalių situacijų komisijos siūlymai Klaipėdos miestui

Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą dėl rekomendacijų, kurios turėtų būti teikiamos miesto įstaigoms ir organizacijoms siekiant išvengti tolimesnio COVID-19 plitimo.

 

 

Atnaujinta izoliacijos tvarka

Specialistai atnaujino taisykles, kurios skirtos izoliavimuisi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose. Izoliacijoje esantiems asmenims numatytos ir kai kurios išimtys. Darant pakeitimus, atsižvelgta į šiuo metu aktualiausius šalies gyventojų poreikius.

 

Pokyčiai vykstantiems į Daniją, Estiją ir Nyderlandus

Specialistai ragina svetur vykstančius asmenis prieš išvykstant iš Lietuvos išsiaiškinti apie užsienio šalyse galiojančią tvarką.

 

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas ir izoliavimosi tvarka

Nuo spalio 16 d. paveiktų šalių sąrašą papildė Italija, Bulgarija ir Lichtenšteinas, nes šiose šalyse per paskutines 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos.

 

 

Šią savaitę - 19 didelės rizikos savivaldybių šalyje

Šią savaitę Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Šilalės, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Skuodo, Šakių, Trakų rajonų, taip pat Šiaulių, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso.

 

Pasikeitė tvarka kai žmogus laikomas pasveikęs nuo COVID-19

Atsižvelgus į mokslininkų rekomendacijas ir kitų šalių praktiką įsigalioja ministro įsakymas, kuriuo keičiamas sergančiųjų koronavirusu izoliacijos laikas.

 
 
 

Konsultacijų galimybė dėl saviizoliacijos patalpų

Klaipėdos miesto gyventojai, norintys pasikonsultuoti dėl Savivaldybės suteikiamų patalpų saviizoliacijai, gali kreiptis telefono numeriu +370 640 93 342 nuo 8 iki 17 valandos.

 

 

 

Skelbiamos didelės rizikos savivaldybės

Šią savaitę Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso.

 

 

Pakeitus rodiklio apskaičiavimo metodiką - atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 12 d., izoliuotis nebereikės atvykus iš keturiolikos valstybių, tarp kurių - Estija, Bulgarija, Graikija, Italija, Norvegija, Vokietija, Farerų salos.

 

 

Balsuoti - tik saugiai ir pasiruošus

Šį sekmadienį, vykdami balsuoti, nepamirškite pasirūpinti veido apsaugos priemonėmis, turėkite savo rašiklį ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Saugokime vieni kitus ir būkime atsakingi.

 

 

Kokie apribojimai taikomi keliaujant ES šalyse?

Kasdien kintant epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje Sveikatos apsaugos ministerija pataria prieš vykstant į užsienio šalį išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka ar kiti reikalavimai galios nuvykus į skirtingą Europos valstybę.

 

 

Ar žinai kam skirta Karštoji linija 1808?

Sveikatos apsaugos ministerija pastebi, jog dėl nuolat besikeičiančios epidemiologinės situacijos Karštosios linijos operatoriai per parą sulaukia daugiau kaip 13 tūkst. skambučių. Specialistai primena kokiais atvejais yra tikslinga kreiptis į šią liniją.

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..