Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

 

 


AKTUALI INFORMACIJA


Medicinines kaukes galima dėvėti renginiuose uždarose erdvėse

Nuo šiandien, kovo 8 d., renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes.

 

 

Lietuvoje pradedama naudoti nauja vakcina nuo COVID-19

Lietuvą pasiekė pirmoji farmacijos kompanijos „Novavax“ sukurtos COVID-19 vakcinos „Nuvaxovid“ siunta, kurią sudaro 45 tūkst. vakcinos dozių.

 

 

 

Turėjus sąlytį izoliacija nebeprivaloma

Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato.

 

 

Pasikeitimai keliautojams

Atkreipiame dėmesį, kad iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių ir kai kurių kitų, atvykstantiems asmenims, net jeigu jie nėra vakcinuoti ar persirgę, ne tik nebereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos bei izoliuotis, bet ir pildyti keleivio anketos.

 

 

Po izoliacijos skambinti gydytojui nebereikia

Gydytojams nebelieka prievolės esveikata.lt sistemoje užregistruoti kiekvieno lengva ar vidutine COVID-19 ligos forma persirgusio paciento arba paciento, kuriam buvo diagnozuota besimptomė ligos forma, pasveikimo nuo šios ligos fakto.

 

 

Nebėra ribojimų atvykstantiems iš ES valstybių

Nuo antradienio, vasario 15 d., atvykti į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės šalių bus paprasčiau – neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nebus prašoma, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs COVID-19 liga.

 

 

 

Atnaujinamos taisyklės keliautojams

Nuo vasario 5 d., iš užsienio atvykstantiems asmenims, kurie buvo pilnai paskiepyti anksčiau nei prieš 270 dienų ir negavo sustiprinančiosios vakcinos dozės, nebus taikomos išimtys dėl izoliacijos (atvykus iš ne Europos ekonominės erdvės šalių) ir testavimo.

 

 

Mobiliuose punktuose galimybė išsitirti greitaisiais antigenų testais

Nuo šiandien gyventojai mobiliuose punktuose galės išsitirti ir greitaisiais antigeno testais. Tai padaryta reaguojant į didelį sergamumo didėjimą ir ženkliai išaugusius besitestuojančiųjų srautus mobiliuose punktuose.

 

 

 

Šalyje stabdomas galimybių paso taikymas

Šiandien Vyriausybė nutarė sustabdyti galimybių paso galiojimą. Galimybių paso taikymas stabdomas nuo š. m. vasario 5 d.

 

 

 

Primename izoliacijos taisykles

Primename, kad izoliuotis privalo ne tik COVID-19 susirgę asmenys, bet ir kartu su jais gyvenantys asmenys bei asmenys, atvykę iš užsienio šalių, priskirtų raudonai ir pilkai zonai.

 

 

 

Atvykusiems į Lietuvą, testai nuo šiol bus mokami

Nuo sausio 31 d., paveiktų šalių sąrašas lieka nepakitęs, t.y. visos šalys priklauso raudonai arba pilkai zonai.

 

 

 

Darbą baigia Klaipėdos m. vakcinacijos centras

Nuo vasario 1 d. veiklą nutraukia pagrindinis Klaipėdos vakcinacijos centras, esantis Paryžiaus Komunos g. 16 A (Futbolo mokyklos teritorijoje). Čia vakcinacija nuo COVID-19 nebevyks, tačiau palankios galimybės pasiskiepyti Klaipėdoje išlieka ir toliau.

 

 

Nemokamas pavėžėjimas į mobilų tyrimų punktą

Primename, jog neturint galimybės savarankiškai nuvykti į Klaipėdos m. mobilų tyrimų punktą atlikti PGR tyrimą, galite pasinaudoti nemokama pavėžėjimo paslauga.

 

 

 

COVID-19 šeimoje - ką daryti?

Kaip elgtis, kai COVID-19 suserga vienas iš šeimos narių? Kas turi izoliuotis, kokios išimtys taikomos? Kur ir kada kreiptis dėl nedarbingumo?

 

 

 

Kitą savaitę paveiktų šalių sąraše pakeitimų nenumatyta

Sausio 24–30 d., paveiktų šalių sąrašas nesikeis, jis išlieka toks pat, kaip šią savaitę.

 

 

 

 

Atnaujinta izoliacijos tvarka visuomenei

Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe.

 

 

 

COVID-19 diagnozė ir nedarbingumas - svarbu žinoti!

Kokiais atvejais dėl nedarbingumo pažymėjimo dėl COVID-19 turėtumėte kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, o kuriais į šeimos gydytoją?

 

 

 

Dėl sąlyčio su COVID-19 sergančiaisiais ir atvykusiems iš užsienio izoliuotiems asmenims nedarbingumo pažymėjimus išduos NVSC

Nedarbingumo pažymėjimus izoliuotiems asmenims nuo šio pirmadienio išduoda NVSC.

 

 

 

Izoliacija atvykstantiems iš užsienio trumpinama iki septynių dienų

Sausio 17–23 d., galios toks pat paveiktų šalių sąrašas, kaip šią savaitę. Tai reiškia, kad visos pasaulio šalys lieka raudonoje ir pilkoje zonoje.

 

 

 

Uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius

Nuo sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

 

 

Atnaujinta izoliacijos tvarka

Nuo sausio 17 d., iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims.

 

 

Keičiasi revakcinacijos tvarka

Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

 

 

 

Susirgus COVID-19 nebūtina laukti specialistų skambučio

Lietuvoje didėjant sergamumo COVID-19 rodikliams, specialistai ragina susirgusiuosius nelaukti epidemiologų skambučio, o patiems pateikti svarbią informaciją užpildant specialiai tam skirtą anketą.

 

 

Paveiktų šalių sąraše pakeitimų nenumatyta

Nuo sausio 3 dienos, koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše pokyčių nenumatoma. Kitą savaitę galios tie patys reikalavimai ir rekomendacijos, kurios galioja ir šiuo metu.

 

 

 

Paveiktų šalių sąraše Rumunija atsidūrė raudonoje zonoje

Nuo gruodžio 27 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliama Rumunija.

 

 

 

Skiepytis sustiprinančiąja doze galima anksčiau

Siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją koronaviruso atmainą Omikron, gyventojams skiepytis sustiprinančiąja doze nuo trečiadienio bus galima anksčiau – praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos.

 

 

Pokyčiai darbuotojams nuo gruodžio 28 d.!

Nuo gruodžio 28 d. šalies darbuotojai, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 prieš daugiau nei 210 d., privalės skiepytis sustiprinančiąja doze arba periodiškai profilaktiškai testuotis.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo gruodžio 20 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos bei Prancūzijos Gviana. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Rumunija.

 

 

Daugiau asmenų galės nemokai išsitirti COVID-19 antikūnus

Vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

 

 

Atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas

Nuo gruodžio 13 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo geltoną zoną iš raudonos perkeliamos trys Ispanijos Karalystės salos: Fuerteventūra, Tenerifė ir Gran Kanarija bei Prancūzijos užjūrio regionas Prancūzijos Gviana.

 


Jau galima registruoti 5–11 metų amžiaus vaikus vakcinacijai nuo COVID-19 ligos

Nuo grudžio 9 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepijimą planuojama pradėti gruodžio 15–16 d.

 

Rekomendacijos šventiniam laikotarpiui

Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, šventės gali tapti ir rizikos bei pavojaus šaltiniu – padidėjęs susibūrimų skaičius sudaro palankesnes sąlygas COVID-19 viruso plitimui.

 

 

Dėl Omikron atmainos griežtės izoliacijos taisyklės

Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina Omikron atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę. Atsižvelgiant į ECDC rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, parengtos atsako priemonės tam atvejui, jeigu Lietuvoje būtų įtariami ar patvirtinti užsikrėtimai Omikron viruso variantu.

 

 

Svarbūs pokyčiai paveiktų šalių sąraše!

Keliautojai, atvykstantys iš Botsvanos Respublikos, Esvatinio Karalystės, Lesoto Karalystės, Mozambiko Respublikos, Namibijos Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės Respublikos privalės izoliuotis 10 d., susitrumpinti izoliaciją galimybės nebus.

 

 

 

Nemokamas antikūnų tyrimas prieinamas vaikams ir paaugliams

Nuo gruodžio 4 d. nemokamai atlikti antikūnų tyrimą galės ne tik pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, bet ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų.

 

 

 

Nemokamas antikūnų testas pasiskiepijusiems

Nuo gruodžio 1 d. įsigalioja tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.

 

 

Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP)), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas.

 

 

Tvarka kai COVID-19 suserga mokyklą lankantis vaikas

Specialistai pateikia veiksmų seką, kai COVID-19 suserga mokyklą lankantis vaikas. Patariama ką daryti susirgusiems vaikams ir jų tėvams bei sąlytį turėjusiems vaikams.

 

 

 

Keičiasi testavimo tvarka mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai.

 

 

 

Svarbūs pokyčiai paveikų šalių sąraše

Pietų Afrikos regione plintant naujai potencialiai pavojingai koronaviruso atmainai, atvykstantiems iš septynių šio regiono valstybių nuo šeštadienio, lapkričio 27 d., yra taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.

 

 

Paveiktų šalių sąraše nei vienos žalios valstybės

Nuo lapkričio 22 d., į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės, Gran Kanarijos, Madeiros ir Reunjono salos. Maltai pasislinkus į geltoną zoną, žalioje zonoje nebelieka nei vienos valstybės.

 

 

Primename - keičiasi izoliacijos taikymo sąlygos

Lapkričio 17 d. įsigaliojo izoliacijos taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos paskiepyti asmenys po sąlyčio su sergančiuoju turės izoliuotis, jeigu po skiepijimo bus praėję daugiau nei 4 mėnesiai. Sustiprinančiąja doze paskiepytiems asmenims izoliuotis nereikės.

 

 

Ankstinamas sustiprinančiosios vakcinos dozės terminas

Įvertinusi mokslinių tyrimų duomenis ir ekspertų rekomendacijas nuo trečiadienio, lapkričio 17 d., visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis.

 

 

 

Izoliacija po kontakto privaloma ir pasiskiepijusiems

Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

 

 

Pirmadienį keičiasi paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, lapkričio 15 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo žalioje zonoje lieka viena valstybė – Malta.

 

 

 

Susirgę COVID-19 nelaukite NVSC skambučio

COVID-19 atvejų skaičiui per parą viršijus 3000, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prašo visų užsikrėtusiųjų aktyviai pildyti anketą, skirtą surinkti informaciją apie užsikrėtimo aplinkybes bei sąlytį turėjusius asmenis.

 

 

Nuo pirmadienio - tik medicininės kaukės arba respiratoriai

Nuo pirmadienio prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, bus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

 

 

 

Ne visos alergijos yra kontraindikacija skiepijimui nuo COVID-19 ligos

Išsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems anksčiau pasireiškė staigi alerginė reakcija po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės.

 

 

Pasikeitimai paveiktų šalių sąraše nuo lapkričio 8 d.

Nuo lapkričio 8 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildo Švedija ir Graikijai priklausanti Kretos sala (abi perkeliamos iš geltonos zonos). Iš žalios zonos į geltoną perkeliama Madeiros sala.

 

 

Svarbi žinia senjorams besiruošiantiems pirmajam skiepui

75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir tuo pačiu norėtų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką turi suskubti ir pirma vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8-9 dienomis.

 

 

Skiepytis kviečia mobili vakcinavimo komanda

Klaipėdiečiams – dar viena galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 arčiau namų. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Klaipėdos Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija.

 

 

 

Paveiktų šalių sąrašas lapkričio 1-7 dienomis

Nuo lapkričio 1 d. papildomas paveiktų šalių sąrašas. Izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia.

 

 

 

Saugumo rekomendacijos Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos specialistai teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms.

 

 

 

Būtina užpildyti gautą sąlyčio anketą

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų daugėja ir asmenų, kuriems privaloma izoliuotis 10 dienų po sąlyčio su sergančiuoju. Vos sužinojus apie turėtą sąlytį ir privalomą izoliaciją reikia užpildyti SMS žinute su nuoroda gautą anketą.

 

 

Nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems senjorams - 100 eur vienkartinės išmokos

Jums reikia: pasiskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą iki lapkričio 30 d., o jei jau esate pasiskiepiję - gauti sustiprinančiąją vakcinos dozę iki kovo 31 d.

 

 

Papildytas paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 25 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše iš geltonos į raudoną zoną perkeliamos Čekija, Danija ir Kipras. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Ispanija, bet Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos liks žalioje zonoje.

 

 

Mobili skiepų komanda lauks bažnyčioje

Spalio 24 d., Klaipėdos mobili skiepų komanda atvyks į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią (Rumpiškės g. 6). Bažnyčios patalpose pasiskiepyti norintys gyventojai laukiami nuo 10 iki 12 val.

 

 

Išsiplėtė Galimybių paso naudotojų ratas

Galimybių pasas jau generuojamas ir užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytiems arba šia liga persirgusiems Lietuvos piliečiams.

 

 

 

Skiepai – arčiau gyventojų

Pasiskiepyti nuo COVID-19 jau galima ir lankantis pas savo šeimos gydytoją. Galimybės skiepyti savo pacientus sudarytos visiems Klaipėdoje veikiantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams.

 

 

Papildomas reikalavimas prekybos vietoms

Nemažėjant sergamumui COVID-19 liga, šalyje įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be Galimybių paso. Tokiose parduotuvėse ir turgavietėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui.

 

 

COVID-19 liga ugdymo įstaigoje

Specialistai primena kaip reikėtų elgtis, turėjus didelės rizikos kontaktą su užsikrėtusiuoju COVID-19 liga ugdymo įstaigoje.

 

 

 

Skiepytis trečiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo spalio 19 d. visi 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

 

 

 

Pavėžėjimų į mobilų tyrimų punktą paslauga

Klaipėdos miesto gyventojai, kurie jaučia COVID-19 ligos simptomus ir yra užsiregistravę į mobilų tyrimų punktą, tačiau neturi transporto priemonės ir negali kitu būdu atvykti tyrimo atlikimui, gali užsisakyti nemokamą pavėžėjimo paslaugą.

 

 

Papildytas raudonos zonos paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 18 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos pateko Liuksemburgas, Nyderlandai ir Suomija. Iš raudonos į geltoną zoną pateko Italija ir Graikijos salos – Rodas bei Santorinis

 

 

COVID-19 reikalavimai atvykstantiems iš užsienio

Specialistai primena, kad tebesitęsiant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 vis dar galioja ribojimai, susiję su kelionėmis į užsienį, o tiksliau – su grįžimu ar atvykimu iš užsienio į Lietuvą.

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..