Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

 

 


AKTUALI INFORMACIJA


 

Keičiasi revakcinacijos tvarka

Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

 

 

 

Susirgus COVID-19 nebūtina laukti specialistų skambučio

Lietuvoje didėjant sergamumo COVID-19 rodikliams, specialistai ragina susirgusiuosius nelaukti epidemiologų skambučio, o patiems pateikti svarbią informaciją užpildant specialiai tam skirtą anketą.

 

 

Paveiktų šalių sąraše pakeitimų nenumatyta

Nuo sausio 3 dienos, koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše pokyčių nenumatoma. Kitą savaitę galios tie patys reikalavimai ir rekomendacijos, kurios galioja ir šiuo metu.

 

 

 

Paveiktų šalių sąraše Rumunija atsidūrė raudonoje zonoje

Nuo gruodžio 27 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliama Rumunija.

 

 

 

Skiepytis sustiprinančiąja doze galima anksčiau

Siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją koronaviruso atmainą Omikron, gyventojams skiepytis sustiprinančiąja doze nuo trečiadienio bus galima anksčiau – praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos.

 

 

Pokyčiai darbuotojams nuo gruodžio 28 d.!

Nuo gruodžio 28 d. šalies darbuotojai, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 prieš daugiau nei 210 d., privalės skiepytis sustiprinančiąja doze arba periodiškai profilaktiškai testuotis.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo gruodžio 20 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos bei Prancūzijos Gviana. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Rumunija.

 

 

Daugiau asmenų galės nemokai išsitirti COVID-19 antikūnus

Vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

 

 

Atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas

Nuo gruodžio 13 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo geltoną zoną iš raudonos perkeliamos trys Ispanijos Karalystės salos: Fuerteventūra, Tenerifė ir Gran Kanarija bei Prancūzijos užjūrio regionas Prancūzijos Gviana.

 


Jau galima registruoti 5–11 metų amžiaus vaikus vakcinacijai nuo COVID-19 ligos

Nuo grudžio 9 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepijimą planuojama pradėti gruodžio 15–16 d.

 

Rekomendacijos šventiniam laikotarpiui

Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, šventės gali tapti ir rizikos bei pavojaus šaltiniu – padidėjęs susibūrimų skaičius sudaro palankesnes sąlygas COVID-19 viruso plitimui.

 

 

Dėl Omikron atmainos griežtės izoliacijos taisyklės

Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina Omikron atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę. Atsižvelgiant į ECDC rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, parengtos atsako priemonės tam atvejui, jeigu Lietuvoje būtų įtariami ar patvirtinti užsikrėtimai Omikron viruso variantu.

 

 

Svarbūs pokyčiai paveiktų šalių sąraše!

Keliautojai, atvykstantys iš Botsvanos Respublikos, Esvatinio Karalystės, Lesoto Karalystės, Mozambiko Respublikos, Namibijos Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės Respublikos privalės izoliuotis 10 d., susitrumpinti izoliaciją galimybės nebus.

 

 

 

Nemokamas antikūnų tyrimas prieinamas vaikams ir paaugliams

Nuo gruodžio 4 d. nemokamai atlikti antikūnų tyrimą galės ne tik pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, bet ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų.

 

 

 

Nemokamas antikūnų testas pasiskiepijusiems

Nuo gruodžio 1 d. įsigalioja tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.

 

 

Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP)), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas.

 

 

Tvarka kai COVID-19 suserga mokyklą lankantis vaikas

Specialistai pateikia veiksmų seką, kai COVID-19 suserga mokyklą lankantis vaikas. Patariama ką daryti susirgusiems vaikams ir jų tėvams bei sąlytį turėjusiems vaikams.

 

 

 

Keičiasi testavimo tvarka mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai.

 

 

 

Svarbūs pokyčiai paveikų šalių sąraše

Pietų Afrikos regione plintant naujai potencialiai pavojingai koronaviruso atmainai, atvykstantiems iš septynių šio regiono valstybių nuo šeštadienio, lapkričio 27 d., yra taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.

 

 

Paveiktų šalių sąraše nei vienos žalios valstybės

Nuo lapkričio 22 d., į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės, Gran Kanarijos, Madeiros ir Reunjono salos. Maltai pasislinkus į geltoną zoną, žalioje zonoje nebelieka nei vienos valstybės.

 

 

Primename - keičiasi izoliacijos taikymo sąlygos

Lapkričio 17 d. įsigaliojo izoliacijos taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos paskiepyti asmenys po sąlyčio su sergančiuoju turės izoliuotis, jeigu po skiepijimo bus praėję daugiau nei 4 mėnesiai. Sustiprinančiąja doze paskiepytiems asmenims izoliuotis nereikės.

 

 

Ankstinamas sustiprinančiosios vakcinos dozės terminas

Įvertinusi mokslinių tyrimų duomenis ir ekspertų rekomendacijas nuo trečiadienio, lapkričio 17 d., visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis.

 

 

 

Izoliacija po kontakto privaloma ir pasiskiepijusiems

Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

 

 

Pirmadienį keičiasi paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, lapkričio 15 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo žalioje zonoje lieka viena valstybė – Malta.

 

 

 

Susirgę COVID-19 nelaukite NVSC skambučio

COVID-19 atvejų skaičiui per parą viršijus 3000, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prašo visų užsikrėtusiųjų aktyviai pildyti anketą, skirtą surinkti informaciją apie užsikrėtimo aplinkybes bei sąlytį turėjusius asmenis.

 

 

Nuo pirmadienio - tik medicininės kaukės arba respiratoriai

Nuo pirmadienio prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, bus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

 

 

 

Ne visos alergijos yra kontraindikacija skiepijimui nuo COVID-19 ligos

Išsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems anksčiau pasireiškė staigi alerginė reakcija po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės.

 

 

Pasikeitimai paveiktų šalių sąraše nuo lapkričio 8 d.

Nuo lapkričio 8 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildo Švedija ir Graikijai priklausanti Kretos sala (abi perkeliamos iš geltonos zonos). Iš žalios zonos į geltoną perkeliama Madeiros sala.

 

 

Svarbi žinia senjorams besiruošiantiems pirmajam skiepui

75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir tuo pačiu norėtų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką turi suskubti ir pirma vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8-9 dienomis.

 

 

Skiepytis kviečia mobili vakcinavimo komanda

Klaipėdiečiams – dar viena galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 arčiau namų. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Klaipėdos Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija.

 

 

 

Paveiktų šalių sąrašas lapkričio 1-7 dienomis

Nuo lapkričio 1 d. papildomas paveiktų šalių sąrašas. Izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia.

 

 

 

Saugumo rekomendacijos Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos specialistai teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms.

 

 

 

Būtina užpildyti gautą sąlyčio anketą

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų daugėja ir asmenų, kuriems privaloma izoliuotis 10 dienų po sąlyčio su sergančiuoju. Vos sužinojus apie turėtą sąlytį ir privalomą izoliaciją reikia užpildyti SMS žinute su nuoroda gautą anketą.

 

 

Nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems senjorams - 100 eur vienkartinės išmokos

Jums reikia: pasiskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą iki lapkričio 30 d., o jei jau esate pasiskiepiję - gauti sustiprinančiąją vakcinos dozę iki kovo 31 d.

 

 

Papildytas paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 25 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše iš geltonos į raudoną zoną perkeliamos Čekija, Danija ir Kipras. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Ispanija, bet Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos liks žalioje zonoje.

 

 

Mobili skiepų komanda lauks bažnyčioje

Spalio 24 d., Klaipėdos mobili skiepų komanda atvyks į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią (Rumpiškės g. 6). Bažnyčios patalpose pasiskiepyti norintys gyventojai laukiami nuo 10 iki 12 val.

 

 

Išsiplėtė Galimybių paso naudotojų ratas

Galimybių pasas jau generuojamas ir užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytiems arba šia liga persirgusiems Lietuvos piliečiams.

 

 

 

Skiepai – arčiau gyventojų

Pasiskiepyti nuo COVID-19 jau galima ir lankantis pas savo šeimos gydytoją. Galimybės skiepyti savo pacientus sudarytos visiems Klaipėdoje veikiantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams.

 

 

Papildomas reikalavimas prekybos vietoms

Nemažėjant sergamumui COVID-19 liga, šalyje įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be Galimybių paso. Tokiose parduotuvėse ir turgavietėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui.

 

 

COVID-19 liga ugdymo įstaigoje

Specialistai primena kaip reikėtų elgtis, turėjus didelės rizikos kontaktą su užsikrėtusiuoju COVID-19 liga ugdymo įstaigoje.

 

 

 

Skiepytis trečiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo spalio 19 d. visi 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

 

 

 

Pavėžėjimų į mobilų tyrimų punktą paslauga

Klaipėdos miesto gyventojai, kurie jaučia COVID-19 ligos simptomus ir yra užsiregistravę į mobilų tyrimų punktą, tačiau neturi transporto priemonės ir negali kitu būdu atvykti tyrimo atlikimui, gali užsisakyti nemokamą pavėžėjimo paslaugą.

 

 

Papildytas raudonos zonos paveiktų šalių sąrašas

Nuo spalio 18 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos pateko Liuksemburgas, Nyderlandai ir Suomija. Iš raudonos į geltoną zoną pateko Italija ir Graikijos salos – Rodas bei Santorinis

 

 

COVID-19 reikalavimai atvykstantiems iš užsienio

Specialistai primena, kad tebesitęsiant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 vis dar galioja ribojimai, susiję su kelionėmis į užsienį, o tiksliau – su grįžimu ar atvykimu iš užsienio į Lietuvą.

 

 

Pajutę peršalimo simptomus likite namuose

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti į ugdymo įstaigas.

 

 

Asmeninių švenčių rengimas epidemijos metu

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, specialistai atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių organizuojant asmenines šventes.

 

 

Atnaujintos rekomendacijos maldos namams

Nemažėjant užsikrėtimų skaičiui sergant COVID-19, specialistai atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių gyventojams lankantis maldos namuose.

 

 

Paveiktų šalių sąrašas spalio 11-17 dienomis

Nuo spalio 11 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliama Vengrija, tačiau šią zoną palieka Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija (išskyrus Martiniką ir Gajaną). Žaliąją zoną papildys Tenerifė, Gran Kanarija ir Lichtenšteinas.

 

 

COVID-19 užsikrėtusieji namuose privalo laikytis izoliacijos

Specialistai primena, kad COVID-19 užsikrėtę asmenys privalo laikytis nustatytų izoliacijos taisyklių. Viena iš pagrindinių taisyklių – ligonis turi būti izoliuotas nuo kitų šeimos narių.

 

 

 

Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys kviečiami atlikti testą

Nors pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių ir COVID-19 liga persirgusiųjų asmenų tikimybė užsikrėsti šia liga yra gerokai mažesnė, tačiau ji išlieka. Todėl turėjus didelės rizikos sąlytį, svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių.

 

Primename apie izoliacijos skaičiavimą kartu gyvenantiems tėvams ir vaikams

Paaiškinama kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas COVID-19 užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams, ir kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena mažamečiai vaikai, negalintys būti atskirai nuo tėvų.

 

Paveiktų šalių sąraše viena "žalia" valstybė

Nuo spalio 4 d., iš žalios į raudoną zoną perkeliama kaimyninė Lenkija. Epidemiologinė padėtis pablogėjo ir Liuksemburge – iš geltonos zonos Liuksemburgas patenka į raudoną zoną. Lichtenšteinas perkeltas iš raudonos zonos į geltonąją. Taip pat Malta priskiriama nebe geltonai, o žaliai zonai.

 

 

Privalomas apsauginių veido kaukių dėvėjimas nuo spalio 1 d.

Nuo spalio 1 d. nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas visose uždarose erdvėse. Pateikiame informaciją apie tai, kam ir kur šis reikalavimas privalomas arba tik rekomenduojamas bei kam taikomos kaukių dėvėjimo išimtys.

 

 

Gavote teigiamą COVID-19 rezultatą? Nieko nelaukę užpildykite anketą!

Epidemijai nenorint atsitraukti ir vis daugėjant COVID-19 ligos atvejų, tad specialistai prašo visų aktyviai naudotis galimybe patiems užpildyti elektroninę susirgusiojo anketą, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje

 

Kaukės uždarose erdvėse taps privalomos

Siekiant stiprinti COVID-19 ligos valdymo priemones, Vyriausybė pritarė privalomam kaukių dėvėjimui uždarose erdvėse, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su Galimybių pasu ar be jo.

 

 

Skatinama pasiskiepyti trečiąja doze

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus pusmečiui po antrosios COVID-19 vakcinos dozės reikšmingai pradeda mažėti antikūnų kiekis organizme – kasdien prarandama po vidutiniškai 1,1 proc. antikūnų.

 

 

Mobili komanda skiepys klaipėdiečius šeštadienį

Gyventojai, norintys pasiskiepyti nuo COVID-19, kviečiami tai padaryti šeštadienį, spalio 2 d., įprastoje šeštadieninių maršrutų vietoje – turgavietėje. Mobili vakcinavimo komanda dirbs Naujajame turguje (Taikos pr. 80) nuo 10 iki 13 val.

 

 

Pateikus rašymą sutrumpinti izoliacijos laiką, atsakymo laukti nereikia

Specialistai informuoja, jog, pateikę prašymą sutrumpinti izoliacijos laikotarpį, kai ne anksčiau nei 7 izoliavimo dieną atliktas PGR tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas, jei žmogus nejaučia infekcijai būdingų simptomų, patvirtinimo iš NVSC laukti neprivalote.

 

Gavus teigiamą testo atsakymą - rekomenduojama atlikti testus likusiems

Mokykloje atliekant profilaktinius savikontrolės greituosius antigeno testus ir bent vienam iš mokinių gavus teigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama iš karto savikontrolės testais testuoti visą klasę.

 

Mažėja raudonoje zonoje esančių šalių

Paveiktų šalių sąraše raudoną zoną paliko net trys šalys – Danija, Suomija, Liuksemburgas, ir dvi teritorijos – Maljorka (Ispanija) ir Reunjonas (Prancūzija). Kartu su iš žalios zonos perėjusia Čekija, jos papildė geltoną zoną.

 

 

COVID-19 atvejų valdymas mokyklose - kur kreiptis?

Dėl klausimų, susijusių su patvirtintais atvejais ar izoliacija, reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos biuro specialistą, dirbantį konkrečioje mokykloje.

 

 

 

Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo rugsėjo 20 d., paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje lieka tos pačios dvi valstybės: Lenkija ir Čekija. Iš raudonos į geltoną zoną pereina Islandija ir Portugalija.

 

 

 

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą.

 

 

Atsakymai apie veiklas informacinėje medžiagoje

Specialistai šiandien sulaukia ypač daug skambučių, susijusių su rugsėjo 13 d. įsigaliojusiais reikalavimais verslui. Kviečiame skaityti parengtą informaciją apie įsigaliojusius reikalavimus, galbūt atsakymas į Jūsų klausimą jau yra pateiktas.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..