Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

 

 


AKTUALI INFORMACIJA


 

COVID-19 reikalavimai atvykstantiems iš užsienio

Specialistai primena, kad tebesitęsiant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 vis dar galioja ribojimai, susiję su kelionėmis į užsienį, o tiksliau – su grįžimu ar atvykimu iš užsienio į Lietuvą.

 

 

Pajutę peršalimo simptomus likite namuose

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti į ugdymo įstaigas.

 

 

Paveiktų šalių sąrašas spalio 11-17 dienomis

Nuo spalio 11 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliama Vengrija, tačiau šią zoną palieka Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija (išskyrus Martiniką ir Gajaną). Žaliąją zoną papildys Tenerifė, Gran Kanarija ir Lichtenšteinas.

 

 

Asmeninių švenčių rengimas epidemijos metu

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, specialistai atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių organizuojant asmenines šventes.

 

 

Atnaujintos rekomendacijos maldos namams

Nemažėjant užsikrėtimų skaičiui sergant COVID-19, specialistai atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių gyventojams lankantis maldos namuose.

 

 

Paveiktų šalių sąrašas spalio 11-17 dienomis

Nuo spalio 11 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliama Vengrija, tačiau šią zoną palieka Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija (išskyrus Martiniką ir Gajaną). Žaliąją zoną papildys Tenerifė, Gran Kanarija ir Lichtenšteinas.

 

 

COVID-19 užsikrėtusieji namuose privalo laikytis izoliacijos

Specialistai primena, kad COVID-19 užsikrėtę asmenys privalo laikytis nustatytų izoliacijos taisyklių. Viena iš pagrindinių taisyklių – ligonis turi būti izoliuotas nuo kitų šeimos narių.

 

 

 

Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys kviečiami atlikti testą

Nors pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių ir COVID-19 liga persirgusiųjų asmenų tikimybė užsikrėsti šia liga yra gerokai mažesnė, tačiau ji išlieka. Todėl turėjus didelės rizikos sąlytį, svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių.

 

Primename apie izoliacijos skaičiavimą kartu gyvenantiems tėvams ir vaikams

Paaiškinama kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas COVID-19 užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams, ir kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena mažamečiai vaikai, negalintys būti atskirai nuo tėvų.

 

Paveiktų šalių sąraše viena "žalia" valstybė

Nuo spalio 4 d., iš žalios į raudoną zoną perkeliama kaimyninė Lenkija. Epidemiologinė padėtis pablogėjo ir Liuksemburge – iš geltonos zonos Liuksemburgas patenka į raudoną zoną. Lichtenšteinas perkeltas iš raudonos zonos į geltonąją. Taip pat Malta priskiriama nebe geltonai, o žaliai zonai.

 

Privalomas apsauginių veido kaukių dėvėjimas nuo spalio 1 d.

Nuo spalio 1 d. nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas visose uždarose erdvėse. Pateikiame informaciją apie tai, kam ir kur šis reikalavimas privalomas arba tik rekomenduojamas bei kam taikomos kaukių dėvėjimo išimtys.

 

 

Gavote teigiamą COVID-19 rezultatą? Nieko nelaukę užpildykite anketą!

Epidemijai nenorint atsitraukti ir vis daugėjant COVID-19 ligos atvejų, tad specialistai prašo visų aktyviai naudotis galimybe patiems užpildyti elektroninę susirgusiojo anketą, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje

 

Kaukės uždarose erdvėse taps privalomos

Siekiant stiprinti COVID-19 ligos valdymo priemones, Vyriausybė pritarė privalomam kaukių dėvėjimui uždarose erdvėse, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su Galimybių pasu ar be jo.

 

 

Skatinama pasiskiepyti trečiąja doze

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus pusmečiui po antrosios COVID-19 vakcinos dozės reikšmingai pradeda mažėti antikūnų kiekis organizme – kasdien prarandama po vidutiniškai 1,1 proc. antikūnų.

 

 

Mobili komanda skiepys klaipėdiečius šeštadienį

Gyventojai, norintys pasiskiepyti nuo COVID-19, kviečiami tai padaryti šeštadienį, spalio 2 d., įprastoje šeštadieninių maršrutų vietoje – turgavietėje. Mobili vakcinavimo komanda dirbs Naujajame turguje (Taikos pr. 80) nuo 10 iki 13 val.

 

 

Pateikus rašymą sutrumpinti izoliacijos laiką, atsakymo laukti nereikia

Specialistai informuoja, jog, pateikę prašymą sutrumpinti izoliacijos laikotarpį, kai ne anksčiau nei 7 izoliavimo dieną atliktas PGR tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas, jei žmogus nejaučia infekcijai būdingų simptomų, patvirtinimo iš NVSC laukti neprivalote.

 

Gavus teigiamą testo atsakymą - rekomenduojama atlikti testus likusiems

Mokykloje atliekant profilaktinius savikontrolės greituosius antigeno testus ir bent vienam iš mokinių gavus teigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama iš karto savikontrolės testais testuoti visą klasę.

 

Mažėja raudonoje zonoje esančių šalių

Paveiktų šalių sąraše raudoną zoną paliko net trys šalys – Danija, Suomija, Liuksemburgas, ir dvi teritorijos – Maljorka (Ispanija) ir Reunjonas (Prancūzija). Kartu su iš žalios zonos perėjusia Čekija, jos papildė geltoną zoną.

 

 

COVID-19 atvejų valdymas mokyklose - kur kreiptis?

Dėl klausimų, susijusių su patvirtintais atvejais ar izoliacija, reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos biuro specialistą, dirbantį konkrečioje mokykloje.

 

 

 

Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo rugsėjo 20 d., paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje lieka tos pačios dvi valstybės: Lenkija ir Čekija. Iš raudonos į geltoną zoną pereina Islandija ir Portugalija.

 

 

 

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą.

 

 

Atsakymai apie veiklas informacinėje medžiagoje

Specialistai šiandien sulaukia ypač daug skambučių, susijusių su rugsėjo 13 d. įsigaliojusiais reikalavimais verslui. Kviečiame skaityti parengtą informaciją apie įsigaliojusius reikalavimus, galbūt atsakymas į Jūsų klausimą jau yra pateiktas.

 

 

Reikalavimai veikloms nuo rugsėjo 13 dienos

Sparčiai augant COVID-19 ligonių skaičiui gydymo įstaigose, rugpjūčio 11 dieną Vyriausybė pritarė papildomoms pandemijos valdymo priemonėms.

 

 

 

Paveiktų šalių sąraše "žalios" tik Lenkija ir Čekija

Paveiktų šalių sąraše žalią zoną palikus Slovakijai ir Vengrijai, čia liko dvi valstybės: Lenkija ir Čekija. Raudonai ir pilkai zonai priklauso visos trečiosios šalys ir daugelis Europos šalių. Atvykusiems iš šių šalių nuo COVID-19 nepaskiepytiems ir šia liga nepersirgusiems asmenims taikoma 10 dienų izoliacija.

 

 

Galimybė pasiskiepyti savaitgalį Klaipėdoje

Nuo COVID-19 norintys pasiskiepyti gyventojai kviečiami tai padaryti šį šeštadienį, rugsėjo 11 d. Mobili vakcinavimo komanda įsikurs palapinėje šalia parduotuvės „Norfa XL“, esančios adresu Vingio g. 21A. Medikų komanda dirbs nuo 10 iki 14 val.

 

 

Prasidėjo skiepijimas sustiprinančiąja trečia doze

Prasidėjo skiepijimas sustiprinančiąja trečia vakcinos doze. Skiepytis kviečiama dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.

 

 

Paskiepytiems ir persirgusiems taikomos izoliacijos išimtys

Pastaruoju metu daugėjant COVID-19 atvejų, atitinkamai daugėja ir sąlytį su sergančiais turėjusių asmenų. Taip pat vis daugiau asmenų keliauja į užsienį. Pagal galiojančius reikalavimus, tiek vieniems, tiek kitiems taikomi izoliacijos reikalavimai.

 

 

Svarbiausi žingsniai mokykloje nustačius COVID-19 atvejį

Kaip elgtis mokykloje patvirtinus koronaviruso infekcijos atvejį ar nustačius, jog vaikas ar darbuotojas turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju – svarbiausi klausimai, į kuriuos atsakymus būtina pasikartoti tam.

 

 

 

Pasiskiepyti - į „Kultūros fabriką“

Rugsėjo 6 d. (pirmadienį), mobili vakcinacijos komanda dirbs „Kultūros fabrike“, esančiame adresu Bangų g. 5A, Klaipėda. Čia kviečiami atvykti visi, pageidaujantys pasiskiepyti nuo COVID-19 be išankstinės registracijos. Medikų komanda dirbs nuo 16 iki 20 val.

 

 

Vis mažiau žalių valstybių paveiktų šalių sąraše

Nuo pirmadienio paveiktų šalių sąraše žalią zoną palikus Majotui (Prancūzijos užjūrio departamentui), čia liko vos keturios šalys: kaimyninė Lenkija, Čekija, Slovakija ir Vengrija.

 

 

 

Galimybių pasą galima gauti Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse

Asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis Galimybių pasą gali atsiimti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ar vaistinėse.

 

Pasikeitimai paveiktų šalių sąraše

Nuo pirmadienio paveiktų šalių sąraše iš geltonos į raudoną zoną, iš kurios atvykusiems nuo COVID-19 nepaskiepytiems ir šia liga nepersirgusiems asmenims taikoma 10 dienų izoliacija, patenka Austrija ir Portugalijai priklausanti Madeiros sala.

 

 

Daugiau patogumų atsiimti Galimybių pasą

Gyventojams atsiveria daugiau galimybių patogiai ir nemokamai atsiimti Galimybių pasą – netrukus tai bus galima padaryti „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą bei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose.

 

 

Galimybės pasiskiepyti Klaipėdoje

Prasidėjus naujiems mokslo metams, uostamiesčio aukštųjų mokyklų studentams ir darbuotojams – galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 šalia mokymo įstaigų. Ir – be išankstinės registracijos.

 

 

Saugumo reikalavimai naujiems mokslo metams

Nuo naujųjų mokslo metų pradžios į ugdymo įstaigas, vykdančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas bei pirminį profesinį mokymą kontaktiniu būdu vaikai galės grįžti, neatlikę testo dėl COVID-19 ligos.

 

 

Mobili skiepų komanda lankysis Klaipėdos universitete

Rytoj, penktadienį, rugpjūčio 27 d., norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 gyventojai kviečiami į Klaipėdos universiteto korpuso „Aula Magna“ konferencijų salę, adresu Herkaus Manto g. 90-2. Mobili vakcinavimo komanda čia dirbs nuo 10 iki 13 val.

 

 

Klaipėdos vakcinavimo centras keliasi į kitą vietą

Klaipėdos vakcinavimo centras, šiuo metu veikiantis adresu Kretingos g. 36, keliasi į naują erdvę kitoje miesto vietoje. Nuo rugsėjo 1 d. gyventojai turės atvykti į vakcinavimo centrą naujosios Futbolo sporto mokyklos teritorijoje, adresu Paryžiaus Komunos g. 16A

 

 

Šios savaitės galimybės pasiskiepyti be išankstinės registracijos

Gyventojai, kuriuos domina galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 be išankstinės registracijos, kviečiami atvykti prie dviejų prekybos centrų Klaipėdoje, kur dirbs mobilios medikų komandos.

 

 

Paveiktų šalių sąrašas rugpjūčio 23-29 dienomis

Šią savaitę paveiktų šalių sąraše pokyčiai - iš geltonos į raudoną zoną patenka Norvegija, Vokietija, Bulgarija, Lichtenšteinas ir Taso sala Graikijoje.

 
 

 

Atsiimkite Galimybių pasą savivaldybėse ir seniūnijose

Registrų centras pradeda įgyvendinti projektą, kurio tikslas – sudaryti daugiau galimybių asmenims, nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste), gauti Galimybių pasą.

 

 

 

Pandemijos valdymo priemonės nuo rugsėjo 13 dienos

Veiklos ir paslaugos be Galimybių paso bus pradėtos riboti nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Suprantant, kad tai gali kelti iššūkių mums visiems – ir paslaugų teikėjams, ir paslaugų gavėjams, todėl skiriama laiko pasirengti: pasiskiepyti ir suorganizuoti veiklos procesus.

 

 

Galimybių paso gavimo sąlygos

Specialistai pateikia duomenis kokiomis sąlygomis galima gauti Galimybių pasą. Primename, jog Galimybių pasas yra pagalbinė priemonė kovoje su pandemija, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis saviizoliacijos režimo sergant COVID-19 liga.

 

 

Ką reikia žinoti užsikrėtus COVID-19 arba turėjus sąlytį su sergančiuoju?

Specialistai atsako į dažniausiai šiuo metu visuomenei kylančius klausimus apie izoliaciją ir primena, ko laukti gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kokia yra epidemiologinio tyrimo svarba ir eiga bei kokios yra sergančiojo bei sąlytį su juo turėjusių asmenų pareigos.

 

Šios savaitės skiepų autobusiuko grafikas

Klaipėdiečiai vėl kviečiami atvykti pasiskiepyti nuo COVID-19, jei to dar nespėjo padaryti. Medikai visų norinčiųjų pasiskiepyti lauks ne tik įprastinėse vietose, bet ir prie dviejų uostamiesčio prekybos centrų.

 

 

Įsigalioja nujos savaitės paveiktų šalių sąrašas

Paveiktų šalių sąraše – nedideli pokyčiai: iš žalios zonos į geltoną perėjo Bulgarija, Lichenšteinas ir Slovėnija.

 

 

 

Akušeriai ginekologai rekomenduoja nėščiosioms ir maitinančioms mamoms pasiskiepyti nuo COVID-19

Būsimi tėveliai gali būti ramūs – vakcinos nuo COVID-19 yra saugios tiek pastoti planuojančioms, tiek vaikelio besilaukiančioms, tiek kūdikį žindančioms moterims.

 

 

Šią savaitę - daug galimybių pasiskiepyti

Artimiausią savaitę klaipėdiečiai vakcinuotis nuo COVID-19 vėl kviečiami ne tik į vakcinacijos centrus, bet ir į viešąsias erdves. Dirbs ir Klaipėdos skiepų autobusiuko komanda, taip pat atvyks Nacionalinio kraujo centro darbuotojai.

 

 

Pasipildė paveiktų šalių sąrašas

Paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildžius Estijai, Islandijai, Švedijai ir Suomijai, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per pastarąjį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykę į Lietuvą izoliuotis.

 

 

Šiandiena ir rytoj pasiskiepyti galima prie Pilies tilto

Savaitgalį klaipėdiečiai kviečiami išnaudoti ne tik poilsiui bei pramogoms, bet ir atvykti pasiskiepyti nuo COVID-19, jei to dar nespėjo padaryti. Medikai visų norinčiųjų lauks ne tik įprastinėse vietose, bet ir Klaipėdos senamiestyje.

 

 

Turintiems simptomų – „žaliasis koridorius“ testavimui

Išaugus testavimo apimtims ir trūkstant vietų testavimui mobiliuosiuose punktuose, Klaipėda COVID-19 simptomus pajutusiems gyventojams siūlo naujovę – „žaliąjį koridorių“.

 

 

 

Skiepų autobusiukas atvyksta prie Žardės IKI

Klaipėdos skiepų autobusiukas trečiadienį, rugpjūčio 4 d., atvyksta prie Žardės „IkI“ prekybos centro (Taikos pr. 115). Medikai pasiskiepyti nuo COVID-19 norinčių gyventojų lauks nuo 15 iki 19 val.

 

 

Raudonojoje zonoje - Italija ir Prancūzija, nuo pirmadienio - izoliacija

Paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis.

 

 

Klaipėdiečiai kviečiami skiepytis prie LIDL Smiltelės g.

Ateinantį pirmadienį ir antradienį, rugpjūčio 2-3 d., klaipėdiečiai kviečiami skiepytis prie LIDL parduotuvės, esančios Smiltelės g. 19. Čia, nuo 11 iki 16 val. visų norinčiųjų lauks Nacionalinio kraujo centro komanda.

 

 

"Moderna" vakcina jau pasiekiama ir vaikams nuo 12 metų

Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų.

 

 

Nuo COVID-19 bus galima skiepytis ir vaistinėje

Klaipėdoje – nauja, patogi ir patraukli vakcinavimo vieta. Kiekvieną sekmadienį, nuo 10 iki 18 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 bus galima ir „Eurovaistinėje“, esančioje prekybos centre „Akropolis“ (Taikos pr. 61).

 

 

Kviečiame dalyvauti tyrime apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą.

 

 

Statistiškai dažniausiai užsikrečia nevakcinuoti asmenys

Lietuvos statistikos departamento preliminariais duomenimis šiuo metu Lietuvoje tarp SARS-CoV-2 virusu užsikrečiančių, dėl COVID-19 hospitalizuojamų bei nuo COVID-19 mirštančių dominuoja nevakcinuoti asmenys.

 

 

Išimtys COVID-19 persirgusiems ar pasiskiepijusiems pacientams

COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, kuriems reikalingos tam tikros paslaugos, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo PGR metodu, nebent konkrečios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas nustatys griežtesnę tvarką.

 

 

Saugus dalyvavimas renginiuose

Specialistai atsako į dešimt klausimų ir primena, kokie reikalavimai šiuo metu dėl COVID-19 infekcijos keliami kultūros ir pramoginiams renginiams bei į ką turime atkreipti dėmesį, kad juose jaustumėmės saugūs ir apsaugotume kitus.

 

 

Kur ieškoti informacijos vykstant į užsienį?

Sulaukiant daug klausimų iš keliautojų, norinčių vykti į užsienį, apie kitose šalyse taikomus reikalavimus dėl COVID-19 grėsmių patariame informacijos ieškoti patikimuose šaltiniuose.

 

 

Klaipėdiečiai dvi dienas vėl kviečiami skiepytis prie LIDL

Klaipėdiečiai vėl kviečiami skiepytis prie LIDL, tik šį kartą Nacionalinio kraujo centro komanda įsikurs prie kitos LIDL parduotuvės – esančios Tilžės g. 56B.

 

 

 

Pirmieji privalomo periodinio testavimo rezultatai darbdavius turėtų pasiekti po 7–10 dienų

Įsigalioja darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos. Savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti per 7–10 dienų nuo šiandienos, o vėliau kartoti jį reguliariai.

 

Keičiasi paveiktų šalių sąrašas

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, nuo pirmadienio atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį nesirgę ir nuo jos nepaskiepyti asmenys, atvykstantis iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų (išskyrus Tasą).

 

 

Mobilus vakcinavimas Jūros šventės metu

Mobiliosios Klaipėdos vakcinavimo komandos dirbs ir Jūros šventės metu – liepos 23-25 d. Pasiskiepyti nuo COVID-19 visas tris šventės dienas bus galima dviejose vietose: Atgimimo aikštėje bei Priešpilio gatvės teritorijoje.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..