Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19

 

 


AKTUALI INFORMACIJA


 

Kviečiame dalyvauti tyrime apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą.

 

 

Statistiškai dažniausiai užsikrečia nevakcinuoti asmenys

Lietuvos statistikos departamento preliminariais duomenimis šiuo metu Lietuvoje tarp SARS-CoV-2 virusu užsikrečiančių, dėl COVID-19 hospitalizuojamų bei nuo COVID-19 mirštančių dominuoja nevakcinuoti asmenys.

 

 

Išimtys COVID-19 persirgusiems ar pasiskiepijusiems pacientams

COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, kuriems reikalingos tam tikros paslaugos, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo PGR metodu, nebent konkrečios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas nustatys griežtesnę tvarką.

 

 

Saugus dalyvavimas renginiuose

Specialistai atsako į dešimt klausimų ir primena, kokie reikalavimai šiuo metu dėl COVID-19 infekcijos keliami kultūros ir pramoginiams renginiams bei į ką turime atkreipti dėmesį, kad juose jaustumėmės saugūs ir apsaugotume kitus.

 

 

Kur ieškoti informacijos vykstant į užsienį?

Sulaukiant daug klausimų iš keliautojų, norinčių vykti į užsienį, apie kitose šalyse taikomus reikalavimus dėl COVID-19 grėsmių patariame informacijos ieškoti patikimuose šaltiniuose.

 

 

Klaipėdiečiai dvi dienas vėl kviečiami skiepytis prie LIDL

Klaipėdiečiai vėl kviečiami skiepytis prie LIDL, tik šį kartą Nacionalinio kraujo centro komanda įsikurs prie kitos LIDL parduotuvės – esančios Tilžės g. 56B.

 

 

 

Pirmieji privalomo periodinio testavimo rezultatai darbdavius turėtų pasiekti po 7–10 dienų

Įsigalioja darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos. Savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti per 7–10 dienų nuo šiandienos, o vėliau kartoti jį reguliariai.

 

Keičiasi paveiktų šalių sąrašas

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, nuo pirmadienio atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį nesirgę ir nuo jos nepaskiepyti asmenys, atvykstantis iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų (išskyrus Tasą).

 

 

Mobilus vakcinavimas Jūros šventės metu

Mobiliosios Klaipėdos vakcinavimo komandos dirbs ir Jūros šventės metu – liepos 23-25 d. Pasiskiepyti nuo COVID-19 visas tris šventės dienas bus galima dviejose vietose: Atgimimo aikštėje bei Priešpilio gatvės teritorijoje.

 

 

Persirgę COVID-19 liga galės būti skiepijami dviem dozėmis

Persirgus COVID-19 liga imunitetui palaikyti pakanka vienos vakcinos dozės, tačiau gyventojui pageidaujant yra sudaryta galimybė pasiskiepyti dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis.

 

 

Klaipėdiečiai kviečiami skiepytis prie LIDL parduotuvės

Klaipėdiečiams – dar daugiau galimybių pasiskiepyti nuo COVID-19. Pirmadienį ir antradienį, liepos 19 ir 20 d., gyventojai kviečiami atvykti prie prekybos centro „Lidl“, Taikos pr. 66B, nuo 11 iki 16 val.

 

 

Paveiktų šalių sąraše - daugiau šalių

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja liepos 19 d. Dar daugiau šalių priskirta raudonai ir pilkai zonai. Išlieka galioti tokios pačios COVID-19 pandemijos valdymo priemonės keliautojams kaip ir praėjusią savaitę.

 

 

Plečiamos privalomojo testavimo grupės

Vyriausybė nusprendė papildyti sąrašą sričių, kuriose darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19. Jame atsidūrė krovinių ir keleivių vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų ir kelių kitų sričių darbuotojai, taip pat kariai.

 

 

Keliaujate su vaiku? Pateikiame svarbiausius reikalavimus grįžus

Specialistai primena, kokie reikalavimai grįžus iš atostogų užsienyje šiuo metu dėl COVID-19 pandemijos galioja vaikams, kol ne visi vaikai gali būti paskiepyti nuo šios ligos.

 

 

 

Skiepų autobusiukas lauks Vingio gatvėje

Klaipėdos skiepų autobusiukas ketvirtadienį atvyksta į Vingio gatvę ir norinčiųjų pasiskiepyti lauks aikštelėje prie parduotuvės „Rimi“ (Vingio g. 31). Norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 gyventojai kviečiami atvykti nuo 16 iki 19 val. Išankstinės registracijos nereikia, užtenka turėti asmens dokumentą.

 

 

Viskas ką svarbu žinoti apie vakcinavimą Klaipėdoje

Nuo gegužės 31 d. visoje Lietuvoje pradėta organizuoti masinė vakcinacija nuo COVID-19. Šiuo metu skiepytis jau gali visi gyventojai nuo 12 metų. Pateikiame atsakymus į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo liepos 12 d., kyla keliaujančiųjų vaikų amžiaus cenzas. Nuo šiol izoliacija ir reikalavimai dėl testavimo bus netaikomi vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies.

 

 

Reikalavimai atvykus iš geltonos zonos šalių

Specialistai atkreipia dėmesį, kad saugantis COVID-19 Delta atmainos plitimo Lietuvoje šią savaitę sugriežtintos sąlygos keliautojams. Vienas iš pasikeitimų – nebeliko šalių, neįtrauktų į paveiktų šalių sąrašą.

 

 

Papildytas skiepų autobusiuko tvarkaraštis

Norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 nevykstant į Vakcinacijos centrą šią savaitę Klaipėdoje turės dvi galimybes. Šį ketvirtadienį, liepos 8 d., Skiepų autobusiukas, kaip ir planuota, lankysis prie prekybos centro „Vyturys“, o šeštadienį, liepos 10 d., skiepų autobusiukas atvyks prie Naujojo turgaus.

 

 

Vakcinacija be registracijos - kiekvieną ketvirtadienį visoje šalyje

Nuo šiandien kiekvieną ketvirtadienį visuose vakcinacijos centruose Lietuvoje gyventojai kviečiami skiepytis be išankstinės registracijos. Pasirinkti bus galima bet kurią vakcinacijos centre esančią vakciną.

 

 

Nauja vakcinacijos tvarka persirgusiems COVID-19 liga

Gyventojai, persirgę COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR tyrimu, nuo šiol bus vakcinuojami viena „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinos doze.

 

 

 

Skiepų autobusiukas keliauja prie „Vyturio“

Skiepų autobusiukas Klaipėdoje norinčiųjų pasiskiepyti nuo COVID-19 ketvirtadienį (liepos 8 d.) nuo 16 iki 19 val. lauks pietinėje miesto dalyje, prie prekybos centro „Vyturys“ (Laukininkų g. 19), aikštelėje ties IKI parduotuve.

 

 

 

Kviečiame dalyvauti tyrime: tai gali suteikti gyvybiškai būtinų žinių apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą.

 

 

Atvykstant reikia pildyti keleivio anketą

Specialistai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje nuo liepos 1 d. pasibaigus karantinui tebesitęsia ekstremalioji situacija, todėl kai kurie ribojimai vis dar išlieka. Vieni iš tokių ribojimų yra susiję su kelionėmis ir atvykimu į Lietuvą.

 

 

Plečiamos galimybės keliauti

Siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos valdymui taikomus apribojimus šalies piliečiams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę užsienyje, tačiau nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje.

 

 

Paveiktų šalių sąraše vėl visos visos pasaulio valstybės

Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės.

 

 

 

Skiepų autobusiukas šeštadienį bus Šiauriniame rage

Liepos 3-iąją, šeštadienį, nuo 16 iki 19 val. pasiskiepyti norinčių gyventojų autobusiukas lauks Šiauriniame rage, netoli Senosios perkėlos į Smiltynę. Vakcinuotis nuo COVID-19 kviečiami ir klaipėdiečiai, ir miesto svečiai.

 

 

Pasiskiepyti Lietuvoje gali ir užsienyje gyvenantys šalies piliečiai

Praplėtus vakcinacijos nuo COVID-19 ligos tikslinę grupę pasiskiepyti jau gali ir užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai. Taip pat keičiama persirgusiųjų vakcinacijos tvarka – jie galės registruotis skiepui po ligos diagnozės praėjus 150 dienų.

 

 

 

Klaipėdoje važinės skiepų autobusiukas

Pasiskiepyti nuo COVID-19 klaipėdiečiai galės ne tik Vakcinacijos centre, bet ir prie savo namų. Jau šį ketvirtadienį, liepos 1 d., po Klaipėdos gyvenamuosius mikrorajonus pradės važinėti skiepų autobusiukas.

 

 

Liepos 1-ąją baigiasi karantinas, tačiau išlieka ekstremali situacija

Liepos 1-ąją šalyje baigsis nuo praėjusių metų lapkričio galiojantis karantinas, tačiau ir toliau lieka galioti ekstremali situacija. Taip pat veiks ir Galimybių pasas.

 

 

 

Ir toliau mažėja paveiktų šalių sąrašas

Trylika Europos šalių ir septynios salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Atvykstantiems iš jų nereikės tirtis dėl koronaviruso, o atvykus – izoliuotis.

 

 

 

Akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19

Viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, specialistai atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

 

 

Plečiamos testavimo dėl COVID-19 grupės

Nuo šiol dar daugiau visuomenės grupių narių galės nemokamai atlikti profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 ir sužinoti, ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai.

 

 

 

Švelninamas karantinas - laisviau per Jonines

Šiandiena sušvelnintas karantino režimas, kuris numato tam tikrų reikalavimų atsisakymą per Joninių šventes.

 

 

„Janssen“ vakcina galima bus pasiskiepyti prekybos centre

„Janssen“ gamintojo vakcinos pageidaujantys klaipėdiečiai kviečiami skiepytis be išankstinės registracijos birželio 25 d. prie Klaipėdos „Akropolio“.

 

 

Mažėja šalių, iš kurių grįžus taikomi apribojimai

Pagerėjus epidemiologinei situacijai dešimt Europos šalių ir trys salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš jų nereikės nei tirtis dėl koronaviruso, nei atvykus izoliuotis.

 

 

Izoliacijos išimtys pasiskiepijusiems ir grįžusiems iš užsienio

Įsigaliojus naujausiems karantino režimo reikalavimams į Lietuvą atvykstantiems asmenims bei izoliacijos taisyklių pakeitimams, suvienodintas terminas, po kurio paskiepytiems asmenims gali būti taikoma izoliacijos išimtis.

 

 

Ketvirtadienį visoje Lietuvoje bus vykdoma vakcinacija be registracijos

Birželio 17 d., vakcinacijos centrai visoje Lietuvoje kviečia gyventojus skiepytis be išankstinės registracijos. Pasirinkti bus galima bet kurią vakcinacijos centre esančią vakciną.

 
 

 

Skiepai nuo koronaviruso prieinami ir vaikams nuo 12 metų

Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje.

 

 

 

Pasiankstinti antrą „Vaxzevria“ dozę galima savarankiškai

Antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės laiką galima paankstinti savarankiškai, tačiau po pirmos dozės turi praeiti ne mažiau kaip keturios savaitės. Specialistai atkreipia dėmesį, kad galimybė paankstinti antro skiepo laiką yra ribota.

 

 

Paveiktų šalių sąraše - 19 krypčių be izoliacijos

Nuo birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo, Korfu, Kefalonijos, Zakinto ir Ispanijos salų – Tenerifės, Maljorkos, Gran Kanarijos bei kitų 15 šalių nereikės izoliuotis.

 

 

Klaipėdoje kasdien dvi valandas "gyva eilė" vakcinacijai

Nuo pirmadienio, birželio 14 d., Klaipėdos vakcinacijos centre (Kretingos g. 36) skiepytis nuo COVID-19 bus galima ir be išankstinės registracijos. Laikas nuo 13 iki 15 val. kasdien bus skiriamas „gyvai eilei“.

 

 

Videofilmas apie COVD-19 skiepus

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, mokslininkams buvo aišku, kad iš jos išsivaduoti galėsime, kai bus sukurti skiepai. Dabar, kai jau turime net keletą skirtingų patvirtintų saugių ir efektyvių vakcinų, plinta daug melagingos informacijos, kuri gąsdina žmones.

 

 

Kelionėms po Europą - skaitmeniniai COVID pažymėjimai

Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti pažymėjimu ir laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas.

 

 

 

Teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą reikės patvirtinti PGR tyrimu

Gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, bus sudaryta galimybė ne vėliau kaip per 48 val. nuo ėminio paėmimo pakartotinai atlikti PGR tyrimą dėl COVID-19 ligos patvirtinimo.

 

 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas ir išimtys brandos egzaminams

Nuo birželio 7 d., atvykstantiems iš Čilės, Kolumbijos, Paragvajaus, Trinidado ir Tobago bus taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės, tačiau laisvesnės priemonės bus taikomos keliautojams iš Žaliojo Kyšulio Respublikos.

 

 

Saugus grįžimas į biurus po nuotolinio darbo laikotarpio

Specialistai primena, kad pasirinkus dirbti biuruose, ir toliau būtina laikytis asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, sveikatos saugos bei higienos sąlygų, ir atkreipia dėmesį į birželio 1 d. įsigaliojusius pasikeitimus.

 

 

Antrai vakcinos dozei registracija nereikalinga

Šalyje veikiant vieningai registracijos skiepams nuo COVID-19 sistemai, primename, kad joje reikia registruotis tik pirmai vakcinos dozei (tinklapyje www.koronastop.lt arba tel.1808).

 

 

 

Izoliacijos išimtys pasiskiepijusiems ar persirgusiems asmenims

Specialistai paaiškina, kada kokių reikalavimų būtina laikytis ir kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp izoliacijos taisyklių bei galimybių paso.

 

 

Rekomendacijos asmeninių švenčių organizavimui

Specialistai atnaujino rekomendacijas asmeninių švenčių organizavimui. Švelnesnės karantino režimo priemonės yra taikomos asmenims, turintiems galimybių pasą, t. y. paskiepytiems, persirgusiems COVID-19 liga, turintiems neigiamą koronaviruso infekcijos testą bei vaikams iki 16 metų.

 

Karantino reikalavimai iki birželio 30 dienos

Vyriausybė nutarė iki birželio 30 dienos, pratęsti šalyje karantino režimą. Taip pat nuspręsta sušvelninti karantiną nuo birželio 1 dienos. Kviečiame susipažinti su pirmąją vasaros dieną įsigaliojančiais pakeitimais.

 

 

Turėjau didelės rizikos sąlyti! Ką turėčiau žinoti?

Specialistai primena, ką reikia žinoti asmenims, turėjusiems didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju koronaviruso infekcija. Vienas iš svarbiausių žingsnių – kuo greičiau apriboti savo kontaktus su aplinkiniais bei izoliuotis.

 

 

Šiandien startuoja masinė vakcinacija!

Gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) pagal amžiaus grupes pirmadienį pasiekė galutinį etapą: prasidėjus masinei vakcinacijai registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16 metų.

 

 

Paveiktų šalių sąraše mažėja valstybių, kurioms taikomos griežtos sąlygos

Nuo gegužės 31 d., atvykstantiems iš Kipro ir Švedijos bus taikomos įprastos izoliacijos taisyklės. Taip pat brandos egzaminų metu izoliacijos vietą galės palikti keliautojai ir sąlytį turėjusieji asmenys, turintys laikyti brandos egzaminą.

 

Savaitgalį skiepytis kviečiami visi nuo 16 metų amžiaus

Šį šeštadienį ir sekmadienį, gegužės 29-30 d., Klaipėda nuo COVID-19 skiepytis jau kviečia visus gyventojus nuo 16-os metų. Vakcinacija savaitgalį organizuojama be išankstinės registracijos, „gyvos eilės“ principu.

 

 

Primename apie izoliacijos tvarką, kai suserga vienas iš šeimos narių

Specialistai primena apie izoliacijos taisykles, kai vienam šeimos nariui atliktas COVID-19 antigeno testas ar PGR tyrimas yra teigiamas, o kitas – paskiepytas pagal nustatytą vakcinacijos schemą arba persirgęs.

 

 

Pasitikrinkite ar įsigijote tinkamą antigeno testą

Pasipildė patvirtintų savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų, kuriuos galima atlikti namuose, sąrašas. Greituoju antigeno testu rezultatą galima gauti labai greitai – vos per 10-15 minučių.

 

 

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 kviečiami gyventojaii nuo 35 metų

Vykstant etapinei gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, atveriama dar vienai amžiaus grupė– 35–44 metų gyventojai. Pirmadienio ryto duomenimis, vakcinacijos centruose yra beveik 28 tūkst. laisvų vakcinų.

 

 

Paveiktų šalių sąraše griežtesnės sąlygos atvykstantiems iš Indijos

Nuo gegužės 24 d. izoliacijos ir testavimo išimtys nebus taikomos vakcinuotiems ir persirgusiems COVID-19 liga keliautojams, kurie 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo į Lietuvą lankėsi Indijoje.

 

 

Gegužės 24 d. startuoja Galimybių pasas

Pirmadienį pradedantis veikti Galimybių pasas leis lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti didesniuose renginiuose, apgyvendinimo įstaigose apsistoti asmenims iš skirtingų namų ūkių, naudotis kitomis paslaugomis.

 

 

Švelnėja karantino reikalavimai

Vyriausybė trečiadienį nutarė dar kartą švelninti karantiną. Numatoma, kad keičiasi namų ūkio bendravimo taisyklės, daugiau žmonių galės dalyvauti laidotuvėse. Pakeitimai įsigalios nuo pirmadienio, gegužės 24-osios.

 

 

Gera žinia Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams

Nuo antradienio užsienio valstybių piliečiai gyvenantys Lietuvoje yra skiepijami nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

 

 

 

Įtarus COVID-19 ligą, bus siūloma pakartoti tyrimą

Nuo šiol žmonės bus kviečiami pakartotinai atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos nustatymo, jeigu ankstesnio COVID-19 tyrimo PGR metodu rezultatas leido įtarti, tačiau nepatvirtino ligos atvejo.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..