Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Lėtinių neinfekcinių ligų prevencija

 


ATMINTINOS DIENOS


  • Rugsėjo 29 d. Pasaulinė širdies diena

  • Lapkričio 14 d. Pasaulinė diabeto diena

  • Trečias lapkričio mėn. trečiadienis - Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena

  • Vasario 4 d. Pasaulinė kovos su vėžiu diena 

  • Balandžio 11 d. Pasaulinė Parkinsono ligos diena 

  • Pirmas gegužės mėn. antradienis - Pasaulinė astmos diena

  • Gegužės 17 d. Pasaulinė arterinės hipertenzijos diena

  • Paskutinis gegužės mėn. trečiadienis - Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena  


STRAIPSNIAI


 

Išsėtinė sklerozė – paslaptinga liga

Išsėtinė sklerozė – tai progresuojanti centrinės nervų sistemos, t. y. galvos ir nugaros smegenų, lėtinė liga. Iki šiol neištirta daug šios ligos aspektų, vis dar neapibrėžta tiksli kilmė ir priežastys, nėra žinoma, kokiomis priemonėmis galima užkirsti kelią jos pradžiai. Todėl kiekvienam žmogui būtina turėti bendrą supratimą apie šia lėtinę ligą, žinoti pagrindinius simptomus, kad, pajutus pirmuosius požymius, laiku būtų kreiptasi į medikus.

 

 

Arterinės hipertenzijos kontrolė

Arterinė hipertenzija – liga, kuriai būdingas ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas, ilgainiui galintis pažeisti gyvybiškai svarbius organus bei sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl šią ligą būtina nustatyti kuo anksčiau ir tinkamai ją kontroliuoti. Šios ligos, kaip ir daugelio kitų lėtinių ligų, galima išvengti, pasirinkus sveiką gyvenimo būdą bei kontroliuojant ją sukeliančius rizikos veiksnius.

 

Vaikų, sergančių bronchine astma, gyvenimo kokybė

Vaikų sergamumas bronchine astma didėja visose išsivysčiusios ekonomikos šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Ši liga paveikia ne tik vaiko sveikatos būklę, bet kaip ir bet kuri kita lėtinė liga sutrikdo jo gyvenimo kokybę. 

 

 

Mityba karantino metu, esant širdies ir kraujagyslių ligų rizikai

Karantino metu būtina galvoti apie širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją, nes šiuo metu dėl pasikeitusių gyvenimo sąlygų, kai itin daug laiko praleidžiame namie, kyla grėsmė paūmėti šioms ligoms.

 

 

Parkinsono liga – ką būtina žinoti kiekvienam

Parkinsono liga – antra labiausiai paplitusi lėtinė progresuojanti neurodegeneracinė liga po Alzheimerio ligos. Šios ligos paplitimas Europoje svyruoja nuo 11 iki 119 atvejų 100 000 gyventojų. 

 
 

 

Ankstyva krūties vėžio diagnostika – efektyviausia prevencinė priemonė

Krūties vėžys yra viena dažniausių moterų onkologinių ligų Lietuvoje ir pasaulyje. Tai antras pagal dažnumą onkologinis susirgimas visame pasaulyje ir dažniausias moterų piktybinis susirgimas.

 

Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena

Lapkričio trečiąjį trečiadienį minima Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga – tai lėtinė, progresuojanti kvėpavimo takų liga. Šiai ligai būdingas dusulys, kosulys, švokštimas, skrepliavimasis.

 

 

Viena liga – skirtingi tipai

Cukrinis diabetas yra viena aktualiausių šiuolaikinės medicinos bei visuomenės problemų.  Kasmet cukriniu diabetu sergančių asmenų daugėja. Tarptautinės diabeto federacijos duomenys rodo, kad pasaulyje registruotų cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičius per pastaruosius 50 metų padidėjo 25 kartus.

 

 

Pasaulinė širdies diena 2019 m. – pažadas širdžiai

Viena iš šios dienos misijų – užtikrinti širdies sveikatinimo prieinamumą visiems, skatinti žmones pradėti veikti dabar, kad gyventų ilgiau, geriau, su sveika širdimi bei paskatinti duoti pažadą savo širdžia

 

 

 

Gyvenimo būdas, lėmęs epidemiologinį perėjimą

Šiuo metu Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių yra įvykęs epidemiologinis perėjimas. Mirtingumo struktūroje dominavusias infekcinės, kvėpavimo takų ir virškinamojo trakto ligas pakeitė kraujotakos sitemos ligos.

 

 
 

Pirmąjį gegužės antradienį minima Pasaulinė astmos diena
Pirmąjį gegužės antradienį, šiais metais gegužės 7 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių minima Pasaulinė astmos diena

 

 

 

Didėjantis sergamumas vėžiu skatina imtis prevencinių priemonių

Vasario 4 dieną yra minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Šią dieną norisi didinti informuotumą, šviečiant gyventojus apie šią ligą, bei skatinti juos imtis veiksmų, padedančių išvengti šios klastingos ligos.

 

 

 
Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Didėjantis žmonių su antsvoriu, nutukusių, nesveikai besimaitinančių, per mažo fizinio aktyvumo bei patiriančių socialinių–ekonominių sunkumų skaičius lemia didėjantį sergamumą cukriniu diabetu.
 
 
 

Turime tik vieną širdį

Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų pasaulyje kasmet miršta apie 17 milijonų žmonių.

 
 
 

Sveikatos tausojimas ir stiprinimas - pagrindinė lėtinių neinfekcinių ligų valdymo priemonė

Pasaulyje šiuo metu yra iškilusi nauja grėsmė, kurią lemia neregėto masto, nesulaikomas naujų ligų protrūkis. Dabar šios ligos jau tapo pagrindine žmonių mirties priežastimi ir net pradėjo grasinti žmonijos išlikimui. Joms būdinga užsitęsusi – lėtinė  – eiga... 

 

 


NAUDINGI FILMUKAISVEIKATĄ STIPRINANTI PROGRAMA


 

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa

 

 

 


VERTA APLANKYTI


 


Bendradarbiaujame:                   plačiau..