Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Sveikos aplinkos kūrimas


ATMINTINOS DIENOS 2021


  • Kovo 20 d. Žemės diena
  • Kovo 22 d. Pasaulinė vandens diena
  • Balandžio 26 d. Tarptautinė triukšmo suvokimo diena
  • Birželio 6 d. Pasaulinė aplinkos apsaugos diena
  • Liepos 3 d. Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Liepos 8 d. Tarptautinė alergijos diena
  • Rugsėjo 22 d. Tarptautinė diena be automobilio
  • Rugsėjo 26 d. Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena
  • Rugsėjo 28 d. Pasaulinė pasiutligės diena
  • Spalio 24 d. Tarptautinė klimato kaitos diena

STRAIPSNIAI


 

Radiacinės saugos centras atnaujino interaktyvų Lietuvos radono žemėlapį

Radiacinės saugos centras nuolat atlieka gamtinių radioaktyviųjų radono dujų patalpų ore tyrimus. Remiantis gautais 2021 m. tyrimų rezultatais buvo atnaujintas interaktyvus Lietuvos radono žemėlapis.

 

 

Radiacinės saugos centras konsultuoja visuomenės sveikatos specialistus radiacinės saugos klausimais

Radiacinės saugos centras bendradarbiauja su visuomenės sveikatos specialistais, kurie skleidžia RSC informaciją savo savivaldybių gyventojams.

 

 

Minima Pasaulinė Žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.

 

 

Radiacinis fonas šalyje nepakitęs - kalio jodido tablečių gerti nereikia

Dėl esamų įvykių Ukrainoje kalio jodido tablečių vartoti nereikia. Radiacinės saugos centro specialistai nuolat stebi radiacinį foną Lietuvoje, kuris yra nepakitęs, todėl gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti.

 

 

Nemokamam radono tyrimas darbo vietose, , įrengtose rūsiuose ar po žeme

Užsiregistruoti nemokamam radono darbo vietose, įrengtose rūsiuose ar po žeme, tyrimui galite jau dabar, tyrimai atliekami ir šiais metais. Tyrimų trukmė – nuo 3 iki 6 mėnesių.

 

 

Namuose jau rūšiuojame, o kaip biure?

Rūšiuoti namuose jau lyg ir išmokome, o kaip darbo vietoje? Dalinamės patarimais, kaip įvesti įprotį rūšiuoti biure, taip sukuriant tvarką bei bendrą estetinį vaizdą, žinoma nepamirštant ir rūpesčio gamtos ištekliais.

 

 

Žaliasis raštingumas įkandamas kiekvienam

Žinios, nauji įgūdžiai, aktyvi veikla ir nusimanymas aplinkosaugos, tvaraus gyvenimo, efektyvaus atliekų tvarkymo ir teisingo rūšiavimo srityse įkandamas kiekvienam!

 

 

 

Klimato kaitos savaitė

Spalio 24-ąją pasaulyje minima klimato kaitos diena, kurios metu siekiama mažinti šiltnamio dujų koncentraciją ir anglies dioksido kiekį. Norima atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, skatinti kurti ir naudoti modernias technologijas, padėsiančias stabdyti žalingų dujų koncentraciją, keisti neatsakingo vartojimo įpročius.

 

 

Pasaulinė pasiutligės diena

Rugsėjo 28-ąją minima Pasaulinė pasiutligės diena. Specialistai primena, kad kasmet Lietuvoje rudenį ir pavasarį vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės – mėtomi specialūs jaukai.

 

 

Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena

Rugsėjo 26-ąją minime Pasaulinę aplinkos ir sveikatos dieną. Šios dienos tikslas atkreipti dėmesį į veiksnius darančius įtaką mus supančiai aplinkai ir žmogaus sveikatai.

 

 

 

Minime dieną be automobilio

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė, kurios kulminacija - diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Visi gyventojai kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą.

 

 

Įvertinta branduolinės energetikos objektų veikla Lietuvoje

Kaip ir kasmet, Radiacinės saugos centras įvertino, kokią apšvitą patyrė Lietuvos gyventojai dėl branduolinės energetikos objektų veiklos.

 

 

 

Panaudotam aliejui ir maistui - ne vieta nuotekų tinkluose

Panaudotas aliejus negali būti išpilamas į buitinių nuotekų surinkimo sistemą, aplinką ar komunalinių atliekų konteinerius, jis privalo būti tinkamai sutvarkomas.

 

 

 

Gyvsidabrio termometrai vis dar naudojami, tačiau pavojingi

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, siekiant uždrausti naudoti pavojingas medžiagas, gyvsidabrio termometrai į rinką negali būti tiekiami nuo 2009 m., tačiau nemažai gyventojų vis dar juos naudoja.

 

 

Liepos 8-oji – Tarptautinė alergijos diena

Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į alergines ligas, jų paplitimą, priežastis, sunkumus su kuriais susiduria žmonės sergantys alergine liga.

 

 

 

Liepos 3-oji Tarptautinė diena be plastikinių maišelių

Per pastaruosius septyniasdešimt metų plastiko gamybos mastai išaugo daugiau kaip 200 kartų. Didėjantys plastiko kiekiai lemia įvairius iššūkius planetai: auga vandenynų tarša, plastiko mikrodalelės patenka į mūsų maisto produktus.

 

 

Aplinkos apsaugos diena - birželio 5-oji

Šiemet jau 48 kartą minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ši diena skirta globalinėms aplinkos problemoms spręsti.

 

 

 

Projektas "Mes rūšiuojam. Vasara" kviečia mažinti atliekas

Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startuoja aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus.

 

 

Kviečiame dalyvauti Nacionalinėse EKO lenktynėse!

Vienas, du, trys – STARTAS! Nacionalinės EKO lenktynės sugrįžta! Dar daugiau klausimų, dar daugiau žinių ir – dar daugiau PRIZŲ!

 

 

 

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena balandžio 28-ają

Jau 26 kartą šiais metais balandžio 28 d. yra minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į žalingą triukšmo poveikį klausai, sveikatai ir gyvenimo kokybei.

 

 

Akcija „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“

Gerai pažįstama organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais, pokyčiais ir šūkiu - „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“. Pradėkime jau nuo tradicija tapusios viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“, kuri šiemet vyks gegužės 7-8 d.

 

 

Šaltuoju metų laiku - didelis pavojus apsinuodyti smalkėmis

Atšalus orams didelį pavojų kelia netvarkingos krosnys ar net šiuolaikiški šildymo prietaisai, išskiriantys smalkes. Specialistai įspėja, kad apsinuodijimas smalkėmis gali turėti rimtų ir ilgalaikių pasekmių sveikatai.

 

 

Oro taršos poveikis COVID-19 infekcijai

Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto pristatyti neseniai atliktos studijos „Oro tarša ir COVID-19“ rezultatai rodo, jog COVID-19 infekcijos perdavimui įtakos gali turėti daug veiksnių, įskaitant ir oro taršą.

 

 

 

Šaltuoju sezonu padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis

Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, jog šaltuoju sezono metu dažnai padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Pagrindinė pablogėjusios oro kokybės priežastis – intensyvus vietinis (individualus) šildymas.

 

 

 

Kur dėti nupuoštą Kalėdinę eglutę?

 

Primename, jog eglučių negalima mesti į bendrą mišrių atliekų konteinerį! Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kur uostamiestyje bus surenkamos nupuoštos eglutės.

 

 

 

Žaliasis raštingumas - kas tai?

Mūsų Žemei reikia daug rūpesčio ir meilės, todėl pristatome būdą, kuriuo galite prisidėti prie Žemės tausojimo. Žaliasis raštingumas yra procesas, kuris padeda sustiprinti žmonių ir gamtos santykį, mokant žmoniją, kaip teisingai saugoti mūsų aplinką.

 

 

 

Tarptautinė klimato kaitos diena

Spalio 24-ąją pasaulyje minima klimato kaitos diena, kurios metu siekiama mažinti šiltnamio dujų koncentraciją ir anglies dioksido kiekį. Norima atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, stabdyti žalingų dujų koncentraciją, keisti neatsakingo vartojimo įpročius.

 

 

 

 

Kodėl šaltuoju metų periodu pablogėja oro kokybė?

Oro kokybė dažnai pablogėja atšalus orams, kada prasideda šildymo sezonas. Į orą išmetamų teršalų pagausėja dėl šiluminės energijos gamybos energetikos įmonėse ir dėl individualiuose namuose kūrenamų krosnių, katilų bei židinių.

 

 

 

Prasideda laukinių gyvūnų vakcinacija 

Informuojama, kad nuo š. m. spalio 2 d. Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau VMVT) pradės vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, planuojama rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti gruodžio mėnesio pabaigoje.

 

 

Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena

Tarptautinė aplinkos sveikatos federacija 2020 m. rugsėjo 26 d. paminėdama Pasaulinę aplinkos sveikatos dieną atkreipia dėmesį į aplinkos sveikatą, nes tai yra svarbi visuomenės sveikatos intervencija užkertant kelią pandemijoms.

 

 

 

Minima diena be automobilio

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Per šią savaitę dėmesys sutelkiamas į tam tikrą tvaraus judumo temą. Judriosios savaitės kulminacija - diena be automobilio.

 

 

 

Minima Tarptautinė diena be plastikinių maišelių

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Kiekvieną minutę pasaulyje yra sunaudojama maždaug milijonas plastikinių maišelių, o per metus europietis sunaudoja jų 500-us.

 

 

 

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, minimą birželio 5-ąją, inicijavo ir paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Šiemet minimos dienos tema – biologinė įvairovė. Skatinama imtis veiksmų kovojant su spartėjančiu rūšių ir natūralaus pasaulio nykimu.

 

 

 

Minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Šiais metais balandžio 29 d. minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Ši diena skirta skatinti gyventojų susirūpinimą ilgalaikio triukšmo poveikio žala. Siekiama atkreipti dėmesį į triukšmo keliamus iššūkius, kurti tylesnių namų, mokyklų, poilsio aplinką.

 

 

 

Dalyvauk "Atliekų kultūros" egzamine

Tvaresnė aplinka tiesiogiai siejasi su mūsų kasdien priimamais sprendimais, kur išmetame atliekas, kiek vartojame ir kaip atsakingai gyvename. Tai – puiki proga pamatuoti savo žinias – ką jau žinai, o kur dar turi pasitempti! „Atliekų kultūros“ egzaminą spręsk balandžio 30 d.

 

 

 

Kovo 20- ąją minima Pasaulinė Žemės diena

Su astronominiu pavasariu sutampa ir Pasaulinė Žemės diena, kurią Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

 

 

Rūšiuoju atliekas - tausoju gamtą!

Rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kurios imantis kiekvienas asmuo gali prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos Lietuvoje bei pasaulyje mažinimo. Kiekvieno mūsų indėlis – labai svarbus!

 

 

Svarbi informacija gyventojams- chromas

Visuomenės sveikatos specialistai reaguodami į susidariusią situaciją Klaipėdos mieste dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų pateikia bendras su Klaipėdos miesto savivaldybės parengtas elgesio rekomendacijas.

 

 

Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena

Kaip ir kasmet, rugsėjo 26-ąją, minima Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena. Jos tema šiais metais – „Klimato pokyčių iššūkiai – laikas visuomenei veikti vieningai aplinkos sveikatos srityje“.

 

Kietųjų dalelių poveikis sveikatai

Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis yra pagrindinė miestų aplinkos oro kokybės problema. Užterštumas kenkia visų žmonių sveikatai, tačiau jautriausi yra vyresnio amžiaus žmonės, vaikai, kūdikiai, nėščiosios.

 

Iššūkis - vasara be plastiko!

Iššūkis „Vasara be plastiko“ skatina mažinti plastikinių daiktų vartojimą, pakeičiant juos daugkartinio naudojimo alternatyvomis. Prisijungti prie aplinkos kokybės gerinimo ir priimti vasaros iššūkį „Vasara be plastiko“galite jau šiandien, užpildę registraciją.

 

 

Ultravioletiniai spinduliai: draugas ar priešas

Visuomenės sveikatos biuro specialistai dalinasi patarimais kaip išvengti pavojingo saulės poveikio ir pasidžiaugti vasara nedarant žalos sveikatai.

 

 

Saugus poilsis pajūryje

Šiltuoju metų laiku būtina pasirūpinti ne tik pramogomis, bet ir savo bei aplinkinių, ypač vaikų, saugumu. Sveikatos biuro specialistai dalijasi keliais pagrindiniais patarimais, padėsiančiais išvengti nemalonių situacijų poilsiaujant.

 

 

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Šiemet jau 47 kartą minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, kurią paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu.

 

Miško purškimas iš oro organizuojamas Kuršių nerijoje

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad 2019 m. gegužės 23 d. Kuršių Nerijoje Smiltynėje miškai bus purškiami iš lėktuvo su specialiais ultramažakiekiais purkštukais.

 

 

 

Įvyko pilietinė akcija "DAROM"

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro kolektyvas balandžio 26d. dalyvavo pilietinėje akcijoje "Darom" ir tvarkė Sąjūdžio parką.

 

 

Minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

Triukšmas – tai dirbtinai sukelti įvairaus stiprumo ir dažnio garsai, kurie trukdo dirbti, poilsiauti ir kenkia sveikatai. Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį (2019.04.24) minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

 

 

Įspėjimas dėl pavasasrinės laukinių gyvūnų vakcinacijos!

Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja aplinką tvarkančius ar gamtoje iškylaujančius gyventojus neliesti jaukų su pasiutligės vakcina.

 

 

Alergija- šio amžiaus epidemija

Alergija neretai vadinama šio amžiaus epidemija, nes sergamumas šia liga ne tik, kad nemažėja, bet nuolat auga jau du šimtmečius. Pasaulyje 10- 25 % žmonių yra alergiški arba kenčia nuo kurios nors alergijos formos, dažniausiai serga jauni iki 30 metų žmonės, o vyresniame amžiuje sergamumas mažėja.

 


NAUDINGI VIDEO VERTA APLANKYTI


 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..