Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Sveikos aplinkos kūrimas


ATMINTINOS DIENOS 2020


 • Kovo 3 d. Pasaulinė laukinės gamtos diena
 • Kovo 20 d. Žemės diena
 • Kovo 21 d. Tarptautinė miškų diena
 • Kovo 22 d. Pasaulinė vandens diena
 • Balandžio 22 d. Tarptautinė Motinos žemės diena
 • Balandžio 29 d. Tarptautinė triukšmo suvokimo diena
 • Birželio 5 d. Pasaulinė aplinkos apsaugos diena
 • Birželio 8 d. Pasaulinė vandenynų diena
 • Birželio 17 d. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena
 • Liepos 3 d. Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
 • Liepos 8 d. Tarptautinė alergijos diena
 • Rugsėjo 16 d. Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena
 • Rugsėjo 22 d. Tarptautinė diena be automobilio
 • Rugsėjo 26 d. Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena
 • Spalio 24 d. Tarptautinė klimato kaitos diena

STRAIPSNIAI


 

Minima Tarptautinė diena be plastikinių maišelių

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Kiekvieną minutę pasaulyje yra sunaudojama maždaug milijonas plastikinių maišelių, o per metus europietis sunaudoja jų 500-us.

 

 

 

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, minimą birželio 5-ąją, inicijavo ir paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Šiemet minimos dienos tema – biologinė įvairovė. Skatinama imtis veiksmų kovojant su spartėjančiu rūšių ir natūralaus pasaulio nykimu.

 

 

 

Minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Šiais metais balandžio 29 d. minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Ši diena skirta skatinti gyventojų susirūpinimą ilgalaikio triukšmo poveikio žala. Siekiama atkreipti dėmesį į triukšmo keliamus iššūkius, kurti tylesnių namų, mokyklų, poilsio aplinką.

 

 

 

Dalyvauk "Atliekų kultūros" egzamine

Tvaresnė aplinka tiesiogiai siejasi su mūsų kasdien priimamais sprendimais, kur išmetame atliekas, kiek vartojame ir kaip atsakingai gyvename. Tai – puiki proga pamatuoti savo žinias – ką jau žinai, o kur dar turi pasitempti! „Atliekų kultūros“ egzaminą spręsk balandžio 30 d.

 

 

 

Kovo 20- ąją minima Pasaulinė Žemės diena

Su astronominiu pavasariu sutampa ir Pasaulinė Žemės diena, kurią Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

 

 

Rūšiuoju atliekas - tausoju gamtą!

Rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kurios imantis kiekvienas asmuo gali prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos Lietuvoje bei pasaulyje mažinimo. Kiekvieno mūsų indėlis – labai svarbus!

 

 

Svarbi informacija gyventojams- chromas

Visuomenės sveikatos specialistai reaguodami į susidariusią situaciją Klaipėdos mieste dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų pateikia bendras su Klaipėdos miesto savivaldybės parengtas elgesio rekomendacijas.

 

 

 

Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena

Kaip ir kasmet, rugsėjo 26-ąją, minima Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena. Jos tema šiais metais – „Klimato pokyčių iššūkiai – laikas visuomenei veikti vieningai aplinkos sveikatos srityje“.

 

 

Kietųjų dalelių poveikis sveikatai

Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis yra pagrindinė miestų aplinkos oro kokybės problema. Užterštumas kenkia visų žmonių sveikatai, tačiau jautriausi yra vyresnio amžiaus žmonės, vaikai, kūdikiai, nėščiosios.

 

 

Iššūkis - vasara be plastiko!

Iššūkis „Vasara be plastiko“ skatina mažinti plastikinių daiktų vartojimą, pakeičiant juos daugkartinio naudojimo alternatyvomis. Prisijungti prie aplinkos kokybės gerinimo ir priimti vasaros iššūkį „Vasara be plastiko“galite jau šiandien, užpildę registraciją.

 

 

Ultravioletiniai spinduliai: draugas ar priešas

Visuomenės sveikatos biuro specialistai dalinasi patarimais kaip išvengti pavojingo saulės poveikio ir pasidžiaugti vasara nedarant žalos sveikatai.

 

 

Saugus poilsis pajūryje

Šiltuoju metų laiku būtina pasirūpinti ne tik pramogomis, bet ir savo bei aplinkinių, ypač vaikų, saugumu. Sveikatos biuro specialistai dalijasi keliais pagrindiniais patarimais, padėsiančiais išvengti nemalonių situacijų poilsiaujant.

 

 

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Šiemet jau 47 kartą minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, kurią paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu.

 

 

Miško purškimas iš oro organizuojamas Kuršių nerijoje

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad 2019 m. gegužės 23 d. Kuršių Nerijoje Smiltynėje miškai bus purškiami iš lėktuvo su specialiais ultramažakiekiais purkštukais.

 

 

 

Įvyko pilietinė akcija "DAROM"

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro kolektyvas balandžio 26d. dalyvavo pilietinėje akcijoje "Darom" ir tvarkė Sąjūdžio parką.

 

 

Minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

Triukšmas – tai dirbtinai sukelti įvairaus stiprumo ir dažnio garsai, kurie trukdo dirbti, poilsiauti ir kenkia sveikatai. Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį (2019.04.24) minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

 

 

Įspėjimas dėl pavasasrinės laukinių gyvūnų vakcinacijos!

Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja aplinką tvarkančius ar gamtoje iškylaujančius gyventojus neliesti jaukų su pasiutligės vakcina.

 

 

Alergija- šio amžiaus epidemija

Alergija neretai vadinama šio amžiaus epidemija, nes sergamumas šia liga ne tik, kad nemažėja, bet nuolat auga jau du šimtmečius. Pasaulyje 10- 25 % žmonių yra alergiški arba kenčia nuo kurios nors alergijos formos, dažniausiai serga jauni iki 30 metų žmonės, o vyresniame amžiuje sergamumas mažėja.

 

 

Per karščius įkaitęs automobilis tampa vaikų ir  augintinių spąstais

Karštą dieną uždarytame automobilyje mažo vaiko vieno negalima palikti net trumpam. Temperatūra automobilio salone kyla didžiuliu greičiu, ji gali būti pavojinga ne tik vaiko sveikatai, bet ir gyvybei.

 

 

Saugios aplinkos kūrimas

Saugią bei sveiką aplinką žmonės privalo susikurti patys, niekas už juos to nepadarys. Transportas ir judrumas yra labai svarbūs ekonomikai ir visuomenei. Tai esminės šiuolaikinio gyvenimo dalys, todėl nuo jų ir reikia pradėti.

 


NAUDINGI VIDEO VERTA APLANKYTI


Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, minimą birželio 5-ąją, inicijavo ir paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Šiemet minimos dienos tema – biologinė įvairovė. Skatinama imtis veiksmų kovojant su spartėjančiu rūšių ir natūralaus pasaulio nykimu.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..