Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Užkrečiamųjų ligų prevencija

   


ATMINTINOS DIENOS 2020 m. 


 • Kovo 24 d. Pasaulinė tuberkuliozės diena "Gyvenimas be TB"
  
 • Kovo 20 d. Pasaulinė burnos sveikatos diena
 • Balandžio 7 d. Pasaulinė sveikatos diena
 • Balandžio 25 d. Pasaulinė maliarijos diena
 • Balandžio 22-29 d. Europos imunizacijos savaitė
 • Balandžio 29 d. Imunologijos diena
 • Gegužės 5 d. Pasaulinė rankų higienos diena
 • Gegužės 19 d. Pasaulinė hepatito C diena
 • Gegužės 17 d. Pasaulinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena
 • Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena
 • Rugsėjo 4 d. Pasaulinė seksualinės sveikatos diena
 • Rugsėjo 28 d. Pasaulinė kovos su pasiutlige diena
 • Spalio 1 d. Tarptautinė hepatito diena
 • Spalio 15 d. Pasaulinė rankų plovimo diena
 • Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antibiotikus diena
 • Lapkričio 18-24 d. Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė
 • Gruodžio 1 d. Pasaulinė AIDS diena

STRAIPSNIAI


Tuberkuliozė - klausimai ir atsakymai

Kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą

 

 

 

Koronoviruso rekomendacijos

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgdama į nuolat besikeičiančią naujojo koronaviruso COVID-19 epidemiologinę situaciją bei tarptautinių organizacijų gaires, teikia atnaujintą informaciją.

 

 

 

Tinkamas medicininių kaukių dėvėjimas

Kasdien daugėjant sergančiųjų gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir kitomis oro lašeliniu būdu plintančiomis infekcijomis, reiktų neprarasti budrumo ir prisiminti apie teisingą nespecifinių prevencinių priemonių naudojimą.

 

 

Koronavirusas - svarbu žinoti!

Vertinant epidemiologinę informaciją apie naujo koronaviruso 2019-nCoV sukeltą protrūkį Kinijoje Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, rekomenduoja atvejo valdymui laikinai vadovautis ARRS-CoV rekomendacijomis.

 

 

Atsargiai - gripas!

Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras informuoja, kad 2-ją metų savaitę (2020 m. sausio 6–12 d.) Europos regiono šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu. Daugelyje Europos regiono šalių nustatytas A tipo gripo virusas (67 proc.), taip pat ir Lietuvoje.

 

 

 

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena!

Gruodžio 1-ąją jau 31 kartą minima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Bendruomenės vaidina lemiamą vaidmenį“. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir su tuo susijusias problemas.

 

 

Būkite budrūs- gripo sezonas įsibėgėja!

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų.

 

 

Lapkričio 18-oji -  Europos supratimo apie antibiotikus diena

Atsparumas antibiotikams- didėjanti grėsmė žmonių sveikatai. Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, siekiame atkreipti dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą ir taip padėti stabdyti bakterijų atsparumo antibiotikams plitimą.

 

 

Spalio 15-oji Pasaulinė rankų plovimo diena

Jungtinių tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas.

 

 

Liepos 28-oji Pasaulinė hepatitų diena

Liepos 28-oji paskelbta Pasauline hepatito diena. Tarptautinės sveikatos priežiūros įstaigos, susijungusios į Pasaulio hepatito aljansą  šiemet skelbia šūkį – „Investuok į hepatitų eliminavimą“ ir taip siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatito keliamą pavojų.

 

 

Difterija - šiais laikais itin reta, bet labai pavojinga infekcija

Difterija- tai viena iš sunkiausių, ūmi oro lašiniu būdu plintanti užkrečiamųjų infekcijų liga, pasižyminti dideliu mirtingumu. Lietuva vertinama kaip difterijos didelės rizikos šalis, nors jau dešimtmetį nebuvo registruojama susirgimų šia liga.

 

 

Hepatitas C

Gegužės 19-ąją minima Pasaulinė hepatito C diena. Šis virusas medikų vadinamas tyliuoju žudiku. Užsikrėtęs žmogus 15–30 metų gali nejausti jokių simptomų. Dažniausiai liga atrandama visiškai atsitiktinai.

 

 

Gripas

Gripas- viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ūmių ligų, nepaprastai pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Šios infekcijos epidemijos Lietuvoje paprastai kyla gruodžio – vasario mėnesiais.

 

 

Maži sutvėrimai didelė grėsmė

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai norėtų atkreipti dėmesį į tai, jog artėjant pavasariui ir daigiau laiko praleidžiant gamtoje, reikėtų pasirūpinti, kad poilsis būtų ne tik turiningas, bet ir saugus!

 

 

Antibiotikai: tarp mitų ir faktų

Vis augantis antibiotikų vartojimas gydytojus verčia skambinti pavojaus varpais. Žmonės patys gydosi pavojingais vaistais, o neretai tokia savigyda baigiasi ir mirtimi.

 

 

Šunų ir kačių platinamos ligos

Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. Dažniausiai jomis užsikrečia ir serga 4–9 metų vaikai, nes jie neturi higienos įgūdžių.

 

 

Skiepai sąmoningas pasirinkimas

Balandžio 24-30 d. – minėsime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą. Vakcinos – efektyviausia sveikatos išsaugojimo priemonė per visą žmonijos istoriją.

 


NAUDINGI VIDEO


Užkrečiamųjų ligų prevencija

 


VERTA APLANKYTI


 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..