Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Užkrečiamųjų ligų prevencija

   


ATMINTINOS DIENOS 2020 m. 


 • Kovo 24 d. Pasaulinė tuberkuliozės diena "Gyvenimas be TB"
  
 • Kovo 20 d. Pasaulinė burnos sveikatos diena
 • Balandžio 7 d. Pasaulinė sveikatos diena
 • Balandžio 25 d. Pasaulinė maliarijos diena
 • Balandžio 22-29 d. Europos imunizacijos savaitė
 • Balandžio 29 d. Imunologijos diena
 • Gegužės 5 d. Pasaulinė rankų higienos diena
 • Gegužės 19 d. Pasaulinė hepatito C diena
 • Gegužės 17 d. Pasaulinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena
 • Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena
 • Rugsėjo 4 d. Pasaulinė seksualinės sveikatos diena
 • Rugsėjo 28 d. Pasaulinė kovos su pasiutlige diena
 • Spalio 1 d. Tarptautinė hepatito diena
 • Spalio 15 d. Pasaulinė rankų plovimo diena
 • Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antibiotikus diena
 • Lapkričio 18-24 d. Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė
 • Gruodžio 1 d. Pasaulinė AIDS diena

STRAIPSNIAI


 

Žiema - tinkamas metas skiepui nuo erkinio encefalito

Specialistai primena, kad skiepytis nuo erkinio encefalito geriausia šaltuoju metų laikotarpiu. Imuniteto susidarymui, kuris apsaugo nuo šios ligos, reikia laiko, todėl geriausia pradėti skiepytis žiemą.

 

 

Vis dar yra tinkamas laikas pasiskiepyti nuo gripo

Specialistai tvirtina, jog dabar dar yra tinkamas metas skiepui nuo gripo. Šiuo metu gydymo įstaigos dar turi rizikos grupės asmenims skirtos gripo vakcinos, tad pasiskiepyti galima greitai ir saugiai.

 

 

Pasaulinė AIDS diena 2020

Gruodžio 1-ąją pažymėdami pasaulinę AIDS dieną, siekdami gerinti visuomenės supratimą apie ŽIV infekciją ir spręsti su tuo susijusias problemas, pateikiame dažniausiai užduodamus su ŽIV infekcija susijusius klausimus ir atsakymus į juos.

 

 

Prasidėjo Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

Prasidėjo Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė (lapkričio 20–27 d.), kurios metu kviečiami įvairių sričių specialistai ir bendruomenė dalyvauti veiklose, didinančiose visuomenės informuotumą apie ŽIV ir hepatitus.

 

 

Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos - rizikos grupės asmenims

Šalyje neslūgstant koronaviruso plitimui būtina apsisaugoti ir nuo kitos pavojingos ligos – pneumokokinės infekcijos, kuriai užkirsti kelią gali padėti skiepai. Nemokamai skiepijami rizikos grupei priklausantys vaikai ir suaugusieji.

 

 

Apie neigiamą reakciją į skiepą gali pranešti pats

Specialistai primena, kad pranešti apie nepageidaujamą reakciją į vakciną gali pats pacientas, užpildydamas elektroninę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pranešimo formą.

 

 

 

Europos supratimo apie antimikrobines medžiagas diena

Europos supratimo apie antibiotikus diena yra kasmetė iniciatyva, minima lapkričio 18 d. Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie atsparumo antibiotikams grėsmę sveikatai ir pabrėžti racionalaus antibiotikų vartojimo svarbą.

 

 

Spalio 15-oji Pasaulinė rankų plovimo diena

Pažymint Pasaulinę rankų plovimo diena, kuri minima spalio 15-ąją, siekiama informuoti visuomenę ir suvokti rankų plovimo su muilu svarbą kaip veiksmingą ir prieinamą būdą sumažinti ligų plitimą.

 

 

Pasaulinė kovos su pasiutlige diena

Rugsėjo 28-ąją kasmet pasaulyje minima Pasaulinė kovos su pasiutlige diena, siekiant didinti visuomenės informuotumą apie pasiutligę ir jos prevenciją. Gydymo nuo pasiutligės nėra - ji neišgydoma ir mirtis praktiškai neišvengiama, todėl apsaugoti gali tik skiepai.

 

 

Kovai prieš COVID-19 ligą - higiena

Sparčiai daugėjant užsikrėtimų koronaviruso infekcija raginama prisiminti ir aktyviai naudoti higienos taisykles bei laikytis visų infekcijos kontrolės priemonių: rankų higienos, dėvėti asmens apsaugos priemones, saugoti save ir kitus, neiti į darbą ar mokyklą, jeigu turime ligos simptomų.

 

Pasaulinė hepatitų diena - "Ateitis be hepatitų"

"Ateitis be hepatitų" - taip šiandien (liepos 28 d.) pasaulyje pažymima Pasaulinės hepatitų dienos tema, kurioje svarbiausias dėmesys skiriamas perinatalinio (iš motinos vaikui) hepatito B viruso perdavimo prevencijai.

 

 

Lietuva – endeminė teritorija, tačiau erkių nebijo

Erkinis encefalitas – virusinė infekcija, kurios sukėlėją platina erkės. Lietuva priskirtina prie didelio erkių paplitimo kraštų, tačiau lietuviai vangiai naudojasi vienintele efektyvia profilaktikos priemone nuo erkinio encefalito – vakcina.

 

 

Saugok gyvybes - plauk rankas!

Gegužės 5-ąją pažymima Pasaulinė rankų higienos diena, kurią paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija. 2020m. šūkis – „Slaugytojos ir akušerės, tinkama priežiūra jūsų rankose!“ (angl. „Nurses and Midwives, clean care is in your hands“).

 

 

Karantinui švelnėjant nepamirškime apsaugos priemonių

Švelnėjant karantino sąlygoms būtina ir toliau atidžiai laikytis asmeninių apsaugos priemonių, didžiausią apsaugą skiriant kvėpavimo takams ir rankų higienai.

 

 

ECDC rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo

Paskelbtos atnaujintos rekomendacijas apie veido kaukių dėvėjimą visuomenėje. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) skelbia apie kaukių dėvėjimą viešose vietose nesergantiems asmenims, taip siekiant sumažinti riziką ir galimybę perduoti COVID-19 ligą.

 

 

VIDEO - kaip plinta naujasis koronavirusas: PSO medžiaga

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) parengtoje visuomenei skirtoje video medžiagoje aiškinama, kaip plinta COVID-19 ligos sukėlėjas, kokio atstumo rekomenduojama laikytis tarp žmonių ir paaiškinama, kodėl tai reikia daryti.

 

 

Gidas, kaip saugiai elgtis parduotuvėje ir kitose viešose vietose

Šiuo metu turbūt daugelis norėtų maisto produktus užsisakyti internetu. Deja, ši paslauga tapo tokia paklausi, kad per dieną tai pavyksta tik kelioms dešimtims laimingųjų. Visiems kitiems vis tiek tenka pėdinti į parduotuvę.

 

 

Tuberkuliozė - klausimai ir atsakymai

Kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą

 

 

Gyvenamosios aplinkos priežiūra siekiant išvengti COVID-19

Specialistai nori priminti, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti COVID-19 virusu, rekomenduojama rūpestingiau ir atidžiau valyti savo gyvenamąją aplinką.

 

 

Koronavirusas- mitai ir faktai

Pasaulio sveikatos organizacija paneigia visuomenėje sklandančius mitus apie koronavirusą. Siūlome pasitikėti tik patvirtinta informaciją iš patikimų šaltinių, tokių kaip Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras ar Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

 

 

Skelbiama gripo epidemija!

Klaipėdos miesto savivaldybė vykdydama Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo įsakymu, skelbia gripo epidemiją dėl COVID-19 plitimo prevencijos.

 

 

Saviizoliacijai nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas paprasčiau

Laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėmė, iš viruso paveiktų teritorijų grįžusiems ar sąlytį su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju turėjusiems žmonėms saviizoliacijos laikotarpiu nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikės, taip nekeliant viruso plitimo grėsmės aplinkiniams.

 

COVID-19 srautų valdymo algoritmas

Dažniausiai iškylantys klausimai - kaip elgtis ir kur kreiptis, jei pastaruoju metu lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija prašo vadovautis COVID-19 srautų valdymo algoritmu.

 

 

Koronoviruso rekomendacijos

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgdama į nuolat besikeičiančią naujojo koronaviruso COVID-19 epidemiologinę situaciją bei tarptautinių organizacijų gaires, teikia atnaujintą informaciją.

 

 

Atnaujintos koronaviruso rekomendacijos

Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią naujojo koronaviruso COVID-19 epidemiologinę situaciją, teikiame atnaujintą informaciją.

 

 

Tinkamas medicininių kaukių dėvėjimas

Kasdien daugėjant sergančiųjų gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir kitomis oro lašeliniu būdu plintančiomis infekcijomis, reiktų neprarasti budrumo ir prisiminti apie teisingą nespecifinių prevencinių priemonių naudojimą.

 

 

Koronavirusas - svarbu žinoti!

Vertinant epidemiologinę informaciją apie naujo koronaviruso 2019-nCoV sukeltą protrūkį Kinijoje Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, rekomenduoja atvejo valdymui laikinai vadovautis ARRS-CoV rekomendacijomis.

 

 

Atsargiai - gripas!

Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras informuoja, kad 2-ją metų savaitę (2020 m. sausio 6–12 d.) Europos regiono šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu. Daugelyje Europos regiono šalių nustatytas A tipo gripo virusas (67 proc.), taip pat ir Lietuvoje.

 

 

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena!

Gruodžio 1-ąją jau 31 kartą minima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Bendruomenės vaidina lemiamą vaidmenį“. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir su tuo susijusias problemas.

 

Būkite budrūs- gripo sezonas įsibėgėja!

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų.

 

 

Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

Prisijungiame prie iniciatyvos "Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė" ir raginame gyventojus rūpintis sveikata, įvertinti rizikos veiksnius ir esant infekcijos perdavimo rizikai kreiptis į medikus arba savarankiškai pasitikrinti dėl ŽIV ar hepatitų, atliekant testus, kuriuos galima įsigyti vaistinėse.

 

Lapkričio 18-oji -  Europos supratimo apie antibiotikus diena

Atsparumas antibiotikams- didėjanti grėsmė žmonių sveikatai. Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, siekiame atkreipti dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą ir taip padėti stabdyti bakterijų atsparumo antibiotikams plitimą.

 

 

Spalio 15-oji Pasaulinė rankų plovimo diena

Jungtinių tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas.

 

 

Liepos 28-oji Pasaulinė hepatitų diena

Liepos 28-oji paskelbta Pasauline hepatito diena. Tarptautinės sveikatos priežiūros įstaigos, susijungusios į Pasaulio hepatito aljansą  šiemet skelbia šūkį – „Investuok į hepatitų eliminavimą“ ir taip siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatito keliamą pavojų.

 

 

Gegužės 5-oji- Pasaulinė rankų higienos diena

Visame pasaulyje gegužės 5 dieną yra minima rankų higienos diena, kurios šūkis- „Plauk rankas- saugok gyvybes“. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina atkreipti dėmesį į rankų higieną ir taip išvengti daugelio ligų.

 

 

Minima Europos imunizacijos savaitė

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 2017-ųjų metų Europos imunizacijos savaitės (balandžio 24-30 d.)  šūkį  „Žinok, patikrink, apsaugok“ sieja su asmenų vakcinacija nuo gimimo iki gilios senatvės. 

 

 

Su pavasario gamta pabunda erkės

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad atšilus orui pabunda ir erkės, kurios platina pavojingas ligas. Kovo mėnesis – erkių aktyvumo pradžia, o jų sezonas trunka iki lapkričio mėnesio. Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo liga – asmenys serga net kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. 

 

 

Difterija - šiais laikais itin reta, bet labai pavojinga infekcija

Difterija- tai viena iš sunkiausių, ūmi oro lašiniu būdu plintanti užkrečiamųjų infekcijų liga, pasižyminti dideliu mirtingumu. Lietuva vertinama kaip difterijos didelės rizikos šalis, nors jau dešimtmetį nebuvo registruojama susirgimų šia liga.

 

 

Hepatitas C

Gegužės 19-ąją minima Pasaulinė hepatito C diena. Šis virusas medikų vadinamas tyliuoju žudiku. Užsikrėtęs žmogus 15–30 metų gali nejausti jokių simptomų. Dažniausiai liga atrandama visiškai atsitiktinai.

 

 

Gripas

Gripas- viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ūmių ligų, nepaprastai pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Šios infekcijos epidemijos Lietuvoje paprastai kyla gruodžio – vasario mėnesiais.

 

 

Maži sutvėrimai didelė grėsmė

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai norėtų atkreipti dėmesį į tai, jog artėjant pavasariui ir daigiau laiko praleidžiant gamtoje, reikėtų pasirūpinti, kad poilsis būtų ne tik turiningas, bet ir saugus!

 

 

Antibiotikai: tarp mitų ir faktų

Vis augantis antibiotikų vartojimas gydytojus verčia skambinti pavojaus varpais. Žmonės patys gydosi pavojingais vaistais, o neretai tokia savigyda baigiasi ir mirtimi.

 

 

Šunų ir kačių platinamos ligos

Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. Dažniausiai jomis užsikrečia ir serga 4–9 metų vaikai, nes jie neturi higienos įgūdžių.

 

 

Skiepai sąmoningas pasirinkimas

Balandžio 24-30 d. – minėsime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą. Vakcinos – efektyviausia sveikatos išsaugojimo priemonė per visą žmonijos istoriją.

 

 


NAUDINGI VIDEO


Užkrečiamųjų ligų prevencija

 


VERTA APLANKYTI


 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..