Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena


Pasaulinė aplinkos apsaugos diena


Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, minimą birželio 5-ąją,  inicijavo ir paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu. Konferencijos dalyviai – 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai – pareiškė, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms.

Kam skirta ši diena?

Ši diena skirta paskatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje ir yra svarbi kiekvienam žmogui. Šiemet minimos dienos tema – biologinė įvairovė. Skatinama imtis veiksmų kovojant su spartėjančiu rūšių ir natūralaus pasaulio nykimu. Liūdna, tačiau milijonai augalų ir gyvūnų rūšių išnyksta, ir tai vyksta daugiausiai dėl žmogaus veiklos. 

Raginama apgalvoti ekonominės sistemos vystymąsi ir įvertinti, kokį poveikį tai daro aplinkai. Aplinkos problemų negalima pamiršti, nes net ir tuomet, kai visas pasaulis išgyvena koronaviruso pandemijos krizę, klimato krizė taip pat tęsiasi.

Kaip galime prisidėti?

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Šiuo COVID-19 pandemijos metu skatiname imtis 3-jų veiksmų: mokykis, dalinkis ir veik.

Mokykis: likdami namuose ir apsiribodami tik savo erdve, turime puikią galimybę daugiau pasidomėti mūsų planetoje esančių laukinių gyvūnų ir augalų rūšimis. Gyvendami izoliuotai, galime apmąstyti gamtos vaidmenį mūsų gyvenime ir ieškoti būdų, kuriais galėtumėme prisidėti prie teigiamų pokyčių gamtoje.

Dalinkis: gyvendami tokiu laiku, kai socialinė medija yra labai išplitusi, mes galime su visu pasauliu pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais apie gyvąją gamtą ir jos išsaugojimą. Parodykime savo pastangas aplinkiniams, draugams, šeimai, vyriausybei ir padėkime įvairioms organizacijoms ginti natūralius gamtos poreikius.

Veik: atsižvelgdami į nustatytus pasaulio vyriausybių prioritetus ir pasitelkdami savo turimas žinias, padėkite ir veikite, kad būtų sumažintas biologinės įvairovės nykimas ir klimato kaitos krizė.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.worldenvironmentday.global/ ir https://am.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://www.freepik.com/ 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..