Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos

Informuojame, kad Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su partneriais (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru, Klaipėdos universitetu bei Klaipėdos jaunimo sveikatos centru ,,Bendraamžiai“) nuo 2015-09-04 pradėjo įgyvendinti projektą „JAUNIMUI PALANKIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MODELIO SUKŪRIMAS“ Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Šio projekto tikslas – sukurti vieningą, kompleksinį, koordinuotą ir jaunimo sveikatos poreikiams pritaikytą sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį, kuris paskatins jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei pagerins visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę.

Projekto nauda ir laukiami rezultatai – Klaipėdos mieste įkurti koordinacinį centrą. Jame dirbs aktyvus, motyvuotas ir apmokytas jaunimo paslaugų priežiūros koordinatorius, organizuojantis ir koordinuojantis sveikatos stiprinimo, prevencijos, gydymo, konsultavimo ir stebėsenos  paslaugų teikimą savivaldybėje. Pasitelkus tarpsektorinį ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą, sveikatos priežiūros paslaugos jaunimui bus teikiamos aštuoniuose pagrindinėse projekte numatytose srityse – savižudybių ir savižalos, depresijos, sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, valgymo sutrikimų, lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo, seksualinio smurto, psichoaktyvių medžiagų vartojimo, alkoholio vartojimo, prevencijos srityse. Numatoma, jog sukurtas ir tinkamai įgyvendintas modelis prisidės prie jaunimo sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo, mirtingumo bei sveikatos netolygumų mažinimo ir socialinės bei ekonominės gerovės didinimo.

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšų programos.

Sekite naujienas čia: www.sveikatosbiuras.lt ir sveikatostinklas.lt

 

 

 

 

Kviečiame jaunimą į protmūšį!

Dėmesio dėmesio dėmesio! Metas išmėginti save protmūšyje! Sveika mityba ir fizinis aktyvumas - ganėtinai įdomi tema, atvykite į protmūšį ir įsitikinsite tuo patys!

 

 

Kviečiame į informacinį renginį!

Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelis Klaipėdos miesto savivaldybėje.

 

 

Susitikimų ciklas "Pokalbiai apie savižudybę"

Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų projektas kartu su Klaipėdos jaunimo organizacijų asociaciją „Apskritasis stalas“ tęsia susitikimų ciklą „Pokalbiai apie savižudybe“

 

 

Jaunimo pokyčių mėnesiai grįžta!

Įvairūs specialistai vėl buriasi į komandą, kad galėtų perteikti savo žinias 14-29 metų Klaipėdos jaunimui! Balandžio mėnesį jūsų laukia jaunimo pokyčių mėnuo "Mes ir mūsų mityba".

 

 

Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos uostamiestyje

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais jau nuo 2015 metų įgyvendina jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų diegimo modelį Klaipėdos miesto savivaldybėje. Kviečiame susipažinti su šiuo projektu, prisidedančiu prie mūsų jaunimo sveikatos.

 

Patyčios

Lietuvoje patyčias patiria net 32% berniukų ir 26% mergaičių. Jų amžius svyruoja nuo 11 iki 15 metų.

 
 
 

Anktyvosios intervencijos programa

Kiekvienas iš mūsų gyvenime turime pasirinkimą. Eksperimentavimas su psichoaktyviomis medžiagomis visada atneša pasekmių. Tačiau tu nesi vienas, todėl prisijunk prie ankstyvosios intervencijos programos!

 
 

Jaunimo pokyčių mėnuo - viskas apie psichoaktyvias medžiagas

Sausio 24 d. pradedame 7 susitikimų trukmės jaunimo pokyčių mėnesį, kuriame sužinosite visą tiesą apie psichoaktyvias medžiagas.

 

 

 

Gruodį kviečiame į jaunimo pokyčių mėnesį

 

Jaukiai ir paprastai apie nejaukius dalykus. Jūsų laukia net 7 pokyčių mėnesio susitikimai, kuriuose kalbėsime apie lytiškumą ir santykius. Sužinok apie tai daugiau!

 

Įvyko informacinis renginys apie Jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas

 

Spalio 14 d. įvyko informacinis renginys apie Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelį Klaipėdos miesto savivaldybėje.

 

Kontraceptinės tabletės
Kontraceptinių priemonių yra gausu, tačiau kaip žinoti, kuri geriausia? Kuri gali apsaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo? Kuri veiksmingiausia? Koks naudojimo patogumas bei šalutinis poveikis? Supažindiname su populiariausiomis priemonėmis ir atsakome į visus šiuos klausimus.

 

Sekstingas. Kas tai?
Sekstingas (angl. sexting) – tai seksualaus turinio žinučių, nuogo ar apnuoginto kūno nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas, naudojantis mobiliaisiais telefonais, kompiuteriais ar kita priemone. Neretai sekstingas pasitaiko tarp jaunimo.

 

 

Ankstyvosios intervencijos programa
Kviečiame jaunuolius dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje.

 

 

 

Smurtas artimoje aplinkoje
Norime jums pristatyti pagalbos ženklą - #SignalForHelp.

 

 

 

JPSPP koordinatorės veikla
Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biure dirba Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė. Kokia šio žmogaus misija? – Švietėjiška bei edukacinė veikla su jaunimu, nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

 

 

Fizinis aktyvumas namuose
Fizinis aktyvumas yra naudingas ne tik mūsų fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Judėdami galime kontroliuoti savo kūno svorį bei sumažinti su nutukimu susijusių ligų riziką, pagerinti emocinę būseną, atsikratyti nerimo, įtampos, pykčio ir pan.

 

 

Rožinio lapelio rubrika
Rožinio lapelio rubrika” yra skirta jaunimui (ir ne tik), kurios metu bus kalbama apie lytiškumą. 

 

 

Sergame lytiškai plintančia infekcija, bet to nežinome?
Neretai pasitaiko lytiškai plintančių infekcijų (LPI), kurios nesukelia jokių simptomų. Jie gali atsirasti kiek vėliau (po savaitės, mėnesio ar daugiau) arba išvis neatsirasti.

 

 

Saugesnio interneto savaitė
Ne tik sparčiai kintanti visuomenė, bet ir karantinas prisideda prie ilgesnio laiko praleisto internete. Jame naršome, ieškome įvairios informacijos, žiūrime filmukus, žaidžiame žaidimus, bendraujame su kitais asmenimis, darome TikTok’us ir pan., bet ar mes esame saugūs internete? Ar jaunimas yra saugus internete?

 

Menstruacijos. Viskas apie jas.
Pirmosios mėnesinės, tai vienas iš brandos ir mergaitės virsmo moterimi etapu. Dažnai yra sakoma, kad „susirgau“ mėnesinėmis, tačiau tai nėra liga, tai yra visiškai natūralus procesas, kuris gali kelti daug klausimų.

 

 

Jaunimo pokyčių savaitė
Startuoja nauja NEMOKAMA Jaunimo pokyčių savaitė

 

 

 

Miegas
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacija, miegas yra vertinamas kaip vienas iš pagrindinių aspektų, norint pasiekti geros dvasinės ir fizinės sveikatos, nes būtent poilsio metu yra atkuriama organizmo būklė ir jėgos.

 

 

ŽIV ir greitieti ŽIV testai                                                                                              ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas.  ŽIV sukelia AIDS – įgytą imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis.

 

 

Pasaulinė autizmo sutrikimo diena
Balandžio 2-ąją yra minima Pasaulinė autizmo sprektro diena. Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį.

 

 

Jaunimo varžybų "Aukščiau. Greičiau. Tvirčiau." nugalėtojai
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai š. m vasario 12 d. 13.00 val. su Lengvosios atletikos mokykla (Taikos pr. 54 ) Klaipėda, drauge su  Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatore organizavo jaunimo varžybas ,,Greičiau, Aukščiau, Tvirčiau” kuriose dalyvavo Klaipėdos profesinio ugdymo įstaigų moksleiviai ir jaunimo komandos.

 

Jaunimo pokyčių savaitė
Jaunimo pokyčių savaitė „Apie mitybą ir fizinį aktyvumą„ yra skirta jaunimui nuo 14 iki 29 metų amžiaus.
Šios savaitės tikslas – supažindinti jaunimą su įvairiomis sveikatinančiomis veiklomis, kurios galėtų padėti pakeisti jų gyvensenos įgūdžius bei suformuoti sveikesnius.

 

"Šokis su sveikata"
Vasario 14 dieną Klaipėdos m. Visuomenės sveikatos biuro specialistės dalyvavo konferencijoje „Šokis su sveikata“, kuri buvo skirta moterims, sergančioms krūties vėžiu.

 

 

Meilės dienos paslaptys...
Vasaris – meilės mėnuo. Parduotuvės pilnos mielų meškučių, širdelės formos saldainių. Įsimylėjėliai galvoja, kaip nustebinti savo partnerį, ieško įvairių idėjų. Rezervuojami restoranų staliukai, viešbučiai prie jūros, kino ar teatro bilietai. Meilė tiesiog tvyro ore. Bet meilės diena nesibaigia ties romantiška vakariene...

 

Sportinės varžybos jaunimui
Klaipėdos m. Visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatore organizuoja sportines varžybas Lengvosios atletikos manieže.


 

Studijų regata'20 - aplankyta
Šiais  metais Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės darbavosi "Studijų regata'20".


 

 

Ankstyvosios intervencijos programa jaunimui
Programa skirta ugdyti kritinį mąstymą, skatinant atsisakyti alkoholio ar narkotikų vartojimo ir sudaryti galimybes jaunimui būti išklausytam bei suprastam.

 

 

Nugaros skausmai
Nugaros skausmai viena iš dažniausiai girdimų sveikatos problemų.  Jomis skundžiasi ne tik darbingo ar vyresnio amžiaus asmenys, bet ir jaunesni.

 

 

Kalėdinis jaunimo susitikimas
Kviečiame jaunimą į Kalėdinį susitikimą! Kas Jūsų lauks? - Žaidimai, protų mūšis, fotosesija su momentiniu aparatu, kakava bei meduoliai.

 

 

Jaunimo pokyčių savaitės
Šiais metais įvyko trys jaunimo pokyčių savaitės, kurių metu jaunimui suteikėme naujų žinių, kaip atrasti naują pokyti ar pakeisti seną  įprotį.

 

 

Koordinatorės vykdomos veiklos jaunimui
Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biure dirba Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė. Kokia šio žmogaus misija? – Švietėjiška bei edukacinė veikla su jaunimu, nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

 

 

Prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės?
Šiais laikais kontraceptinių priemonių pasirinkimas yra platus. Nedaugelis žino, kad jų yra apie 20. Tai kaip žinoti kas yra tinkama tau, kuo skiriasi kontraceptinės priemonės viena nuo kitos ir kaip išsirinkti tai, kas tinka tau?

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..