Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Aplinkos sveikata


SEKITE ORO KOKYBĘ


     Ar žinojote, jog aplinka, kurioje gyvename, daro įtaką mūsų sveikatai? Apie 20 proc. mūsų sveikatos lemia mus veikiantys aplinkos veiksniai.

     Oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis yra didžiausia Lietuvos miestų oro kokybės problema. Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairūs komponentai – rūgštys, sulfatai, nitratai, organiniai junginiai, metalai, dirvožemio dalelės, dulkės, suodžiai ir kt.  Pagrindinis kietųjų dalelių šaltinis- motorinis transportas. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuolatinis buvimas aplinkoje, kurioje yra nemažos kietųjų dalelių koncentracijos gali sukelti ne tik kvėpavimo takų ligas, bet ir širdies veiklos sutrikimus.  Labiausiai oro kokybė prastėja įsivyravus sausiems ir  nevėjuotiems orams. Būtent tokiu metu patariame stebėti oro kokybę, aplinkos apsaugos agentūros tinklalapyje (WWW.ORAS.GAMTA.LT)

     Pastebėjus, jog oro esantys teršalai viršija norma, patariame atsisakykite sportinių užsiėmimų, bėgiojimų ar vaikščiojimų lauke. Jei įmanoma, pasistenkite išvykti iš miesto (ypač vyresnio amžiaus žmonėms ir mamoms su kūdikiais bei asmenims, sergantiems bronchine astma ir kitomis lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, nesa šios žmonių grupės yra jautriausios). Jei vis dėlto leisite laiką lauke, patariame, pagal galimybes riboti buvimo lauke laiką, atsisakyti intensyvesnio fizinio krūvio, vaikščioti atokiau nuo didžiųjų miesto gatvių bei ypač padidėjus oro užterštumui, saugoti kvėpavimo takus, pridengiant  juos respiratoriumi ar marlės kauke.

VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS LINKI ŠVARAUS ORO IR SKATINA PRISIDĖTI PRIE ORO UŽTERŠTUMO MAŽINIMO,KEIČIANT AUTOMOBILIUS Į VIEŠĄJĮ TRANSPORTĄ!


SUŽINOKITE APIE GAMTINĖS APLINKOS BŪKLĘ


     Informaciją apie aplinkos orą, triukšmą, dirvožemį, paviršinį bei maudyklų vandenį, būtent Jus dominančioje vietoje (pagal žemėlapį), galite rasti ir pasitikrinti Klaipėdos miesto monitoringo svetainėje (http://www.klaipedosmonitoringas.lt/?vieta=aplinkos_triuksmo).

     Šioje svetainėje rasite ir Klaipėdos miesto aplinkos monitoringo ataskaitas už praėjusius metus.


SVEIKA APLINKA - SVEIKAS ŽMOGUS


Kas yra triukšmas?

Vanduo ir sveikata

Bendradarbiaujame:                   plačiau..