Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena

Hand drawn world health day illustration Free Vector

Balandžio 7 dieną minima Pasaulinė sveikatos diena


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva šią dieną pasaulyje skatinama fizinė, psichinė ir emocinė gerovė. Kiekvienais metais ši diena skiriama vis kitai aktualiai sveikatos temai. 2022 m. šūkis – „Mūsų planeta, mūsų sveikata“.

Pandemijos įkarštyje, esant užterštai planetai ir daugėjant susirgimų vėžiu, astma, širdies ir kraujagyslių ligomis, 2022 m. PSO žada sutelkti dėmesį į neatidėliotinus veiksmus, kurių reikia norint išlaikyti žmonių ir planetos sveikatą ir skatinti judėjimą, orientuotą į visuomenės gerovę.

PSO apskaičiavo, kad daugiau nei 13 milijonų mirčių visame pasaulyje kasmet įvyksta dėl aplinkos priežasčių, kurių būtų galima išvengti. Tai apima klimato krizę, kuri yra viena didžiausių grėsmių sveikatai. PSO klimato krizę įvardija kaip sveikatos krizę.

Politiniai, socialiniai ir komerciniai sprendimai skatina klimato ir sveikatos krizę. Daugiau nei 90 % žmonių kvėpuoja užterštu oru, kuris atsiranda deginant iškastinį kurą. Tęsiantis klimato kaitai pasaulis mato, kad uodai ligas platina toliau ir greičiau nei bet kada anksčiau. Plastiko tarša aptinkama giliausiuose mūsų vandenynų dugnuose, aukščiausiuose kalnuose ir jau pateko į mūsų mitybą. Pramonė, gaminanti apdorotą, nesveiką maistą ir gėrimus, skatina nutukimo bangą, didina susirgimų vėžiu ir širdies ligomis skaičių, kartu prisideda ir prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimo.

Prie sveikesnės planetos galime prisidėti kiekvienas. Tereikia pradėti nuo savęs – tinkamai rūpintis savo fizine ir emocine sveikata bei nepamiršti puoselėti mus supančią aplinką.

Informaciją paruošė: Mitybos specialistė Ieva Bukauskaitė

Informacijos šaltinis: https://www.who.int/

Nuotrauka:https://www.freepik.com/

Facebook
Twitter
LinkedIn