Europos judumo savaitė ir vėl skatins į judumą pažvelgti plačiau

Kiekvienais metais rugsėjo 16-22 dienomis Europos šalyse vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Tai didžiausia tvaraus judėjimo skatinimo kampanija. Klaipėdos miestas tęsia prasmingą tradiciją ir vėl jungiasi prie jos – renginių gausa ir įvairovė nudžiugins kiekvieną.

2022 m. Europos judumo savaitės tema – „Bendrauk lengviau“, kuria norima parodyti, kad pasiekti kelionės tikslą galima ir be automobilio, o draugiškais aplinkai būdais.

2022 m. Europos judumo savaitės tema – „Bendrauk lengviau“, kuria norima parodyti, kad pasiekti kelionės tikslą galima ir be automobilio, o draugiškais aplinkai būdais. Todėl įvairios uostamiesčio įstaigos ragins savo darbuotojus, esant galimybei, kuriam laikui iškeisti automobilį į aplinkai draugiškesnį keliavimo būdą. Kampanijos šūkis – “Judėk laisviau” taip pat “neša” žinią, kad judėjimas – tai ne tik bėgimas ar konkretūs mankštos pratimai, bet plati amplitudė pačių įvairiausių fizinio aktyvumo formų, kurių Klaipėdos mieste minimos savaitės metu tikrai netruks.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kaip vienas iš pagrindinių savaitės koordinatorių uostamiestyje, kvies jungtis prie šūsnio naujienų – futbolo vaikšant, kurio metu su žaidimu supažindins profesionalūs treneriai,  virtualaus pasivažinėjimo dviračiais – treniruokliais po įvairias uostamiesčio erdves, judrių užsiėmimų ant interaktyvaus kilimo, aktyvios praktinės savigynos pamokos, akcijos “Klaipėdos įmonės vaikšto”.

Kampanijos šūkis – “Judėk laisviau” taip pat “neša” žinią, kad judėjimas – tai ne tik bėgimas ar konkretūs mankštos pratimai, bet plati amplitudė pačių įvairiausių fizinio aktyvumo formų, kurių Klaipėdos mieste minimos savaitės metu tikrai netruks.

VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas”, kaip ir kasmet, pakvies į tradicines studentų lenktynes, sulaukiančias ypatingo klaipėdiečių susidomėjimo. Varžytuvių metu, kurios rengiamos nuo 2009 metų, bus lenktyniaujama įvairiomis transporto priemonėmis, siekiant įvertinti miesto infrastruktūros patogumus pasirinkus skirtingas susisiekimo rūšis.

Prie kampanijos taip pat jungiasi ir gausus ugdymo, kitų biudžetinių ir viešųjų, kultūros įstaigų būrys, pasiūlysiantis miestiečiams ir miesto svečiams įvairių pažintinių žygių, mankštų, konkursų, orientavimosi varžybų, diskusijų, padėsiančių į judumą pažvelgti plačiau.

Kviečiame susipažinti su visais Europos judumo savaitės renginiais Klaipėdoje, kuriuos rasite čia.

Informaciją parengė: visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius,

Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn