Aktyvus žaidimas senjorams „Futbolas vaikščiojant” – kviečiame išbandyti!

Populiariausia pasaulyje sporto atmaina – futbolas vaikščiojant, jau ir Klaipėdoje!

Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, kuri sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis siekiant įtraukti į žaidimą senjorus.

Uostamiečio senjorai jau spėjo pamilti šį smagų ir naudingą sveikatai užsiėmimą – žaidimo dalyvių gretos sparčiai plečiasi.

2011 m. vasarą Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“ pakvietė 50 metų ir vyresnius žmones dalyvauti Futbolo vaikščiojant (Walking football) programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį išplito visoje Jungtinėje Karalystėje, susibūrė šimtai komandų, įsikūrė šio žaidimo asociacija.

Taisykles turintis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas tikimybę patirti traumą, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Klaipėdos miesto vsiuomenės sveikatos biuras, minėdamas Europos judumo savaitę, kviečia uostamiesčio senjorus išbandyti šią, pasaulyje sparčiai populiarėjančią fizinio aktyvumo formą, visiškai nemokamai. Smagus laikas garantuotas!

Susitikimo metu su žaidimo taisyklėmis supažindins profesionalus treneris Martynas Karpavičius, dirbantis vadybininku Lietuvos masinio futbolo asociacijoje.

Paklaustas, kokia mintimi vadovaujasi savo gyvenime, energingas vyras sako, kad gimus idėjai nereikia laukti, nes svarbu ją įgyvendinti ir gyventi taip, kad nei viena diena neprabėgtų veltui.

Nuo 2008 metų jam pavyko surengti net 188 renginius, kurie kasmet vyksta skirtinguose Lietuvos kampeliuose. Pagal specialybę Martynas yra socialinis pedagogas, kūno kultūros mokytojas ir futbolo treneris, tačiau kiekvienais metais jis suranda laiko ir įvairių renginių, švenčių organizavimui, kurie skirti ne tik mažiausiems, bet ir aktyviems senjorams. Paklaustas, kokia mintimi vadovaujasi savo gyvenime, energingas vyras sako, kad gimus idėjai nereikia laukti, nes svarbu ją įgyvendinti ir gyventi taip, kad nei viena diena neprabėgtų veltui.

Informaciją parengė: visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius,

Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn